Список форумів Тематичні форуми Форум з бухоблiку расчёт компенсации при увольнении

расчёт компенсации при увольнении

Питання бухобліку і звітності в т.ч. статистичної

Гадючка Аватар користувача
Професор
Професор

Повідомлення: 930
Звідки: Кіровоград
kvakyshka написав:
А дополнительно 10 дней отпуска как маме с 2-мя детьми не насчитывается

Да, ще 20 днів додаткової - за 2014 і 2017 роки - тільки за наявності копій свідоцтв про народження дітей.
Хотела Вас послать - но вижу, что Вы уже оттуда

kvakyshka Аватар користувача
Професор
Професор

Повідомлення: 621
Гадючка написав:
kvakyshka написав:
А дополнительно 10 дней отпуска как маме с 2-мя детьми не насчитывается

Да, ще 20 днів додаткової - за 2014 і 2017 роки - тільки за наявності копій свідоцтв про народження дітей.


А эти 10-ть дней начисляются непропорционально отработанным дням?
Т.е. если Женщина с 2мя детьми отработала хотябы 1 день, то ей автоматически начисляется 10 дней дополнительных с 1-го дня?

dashab Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 15942
Звідки: Сумы
kvakyshka написав:
если Женщина с 2мя детьми отработала хотябы 1 день, то ей автоматически начисляется 10 дней дополнительных с 1-го дня?
:smls01:
Статьей 24 Закона № 504 предусмотрено, что в случае увольнения работнику выплачивается денежная компенсация за все неиспользованные им дни ежегодного отпуска, а также дополнительного отпуска работнику, имеющему детей. А такой дополнительный отпуск, как мы уже отметили, является социальным в соответствии со ст. 19 Закона № 504. То есть компенсации подлежат следующие виды отпуска: основной отпуск, дополнительные отпуска за работу с вредными и опасными условиями труда, за особый характер труда, другие дополнительные отпуска, предусмотренные законодательством, и дополнительный отпуск работникам, имеющим детей. Отпуск в связи с беременностью и родами и отпуск по уходу за ребенком до достижения им трехлетнего возраста, а также дополнительные отпуска в связи с обучением, творческие отпуска компенсации не подлежат («Вестник налоговой службы Украины», июнь 2006 г., № 22 (401), с. 48, далее — Вестник № 22).

То есть компенсация за неиспользованый дополнительный отпуск работнику, имеющему детей, при увольнении и начисляется и выплачивается. С этим, кстати, не спорит и Минтруда, но уже в другом своем письме (письмо Минтруда от 03. 03.07 г. № 58/06/186-07), относительно уже дополнительного отпуска работнику, имеющему детей:

Указанный отпуск не принадлежит к виду ежегодных, он принадлежит к виду социальных отпусков. Поэтому такой отпуск предоставляется в календарном году, а не за отработанный рабочий год, т.е. работник имеет право на его использование или получение компенсации за него при увольнении в полном объе­ме, независимо от отработанного времени в данном году.
Мыслить следует в основном так, как будто Бога нет, а поступать так, как будто он есть

Гадючка Аватар користувача
Професор
Професор

Повідомлення: 930
Звідки: Кіровоград
А от новоприйнятій працівниці, яка має право на таку додаткову відпустку, надати відпустку за поточний рік ви маєте право тільки у випадку, коли вона прийнята з 1 січня, або перед роботою на вашому підприємстві з початку року ніде не працювала.
Хотела Вас послать - но вижу, что Вы уже оттуда

kvakyshka Аватар користувача
Професор
Професор

Повідомлення: 621
Гадючка написав:
kvakyshka написав:
А дополнительно 10 дней отпуска как маме с 2-мя детьми не насчитывается

Да, ще 20 днів додаткової - за 2014 і 2017 роки - тільки за наявності копій свідоцтв про народження дітей.


Спасибо большое, я разобралась.
Вот только непонятно почему за 2014 год необходимо начислять 10 дней доп.соц.отпуска.
Ведь работница в 2014 году не проработала ни дня. Сначала была в отпуске по уходу за ребенком до 3х лет, потом сразу ушла в отпуск по беременности и родам (2го ребенка), следом в отпуск по уходу до 3х лет за 2ым ребенком.

Гадючка Аватар користувача
Професор
Професор

Повідомлення: 930
Звідки: Кіровоград
kvakyshka написав:
потом сразу ушла в отпуск по беременности и родам

Ви самі дали відповідь - ця відпустка - фактично лікарняний і ви ж самі включаєте цей період до загального стажу нарахування відпускних.
Хотела Вас послать - но вижу, что Вы уже оттуда

kvakyshka Аватар користувача
Професор
Професор

Повідомлення: 621
Гадючка написав:
kvakyshka написав:
потом сразу ушла в отпуск по беременности и родам

Ви самі дали відповідь - ця відпустка - фактично лікарняний і ви ж самі включаєте цей період до загального стажу нарахування відпускних.


Я тоже сначала рассуждала как Вы)))
Но начитавшись всего, сделала выводы:
1. "По беременности и родам" - это не больничный, а социальных отпуск, согласно Закона об отпусках:
Стаття 4. Види відпусток
4) соціальні відпустки:
відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами (стаття 17 цього Закону);
[b]Стаття 17. Відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами

На підставі медичного висновку жінкам надається оплачувана відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами тривалістю..[/b].


Согласно Стаття 9. Обчислення стажу роботи, що дає право на щорічну відпустку. Но этот пункт никаким образом не относиться к расчету социального отпуска.

Даже вчера наткнулась на письмо:
МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ЛИСТ від 05.08.2016 р. N 435/13/116-16
Про порядок надання додаткової відпустки працівникам, які мають дітей

...Як випливає із норми статті 19 Закону, для отримання такої відпустки жінці недостатньо мати двох дітей віком до 15 років чи бути одинокою матір'ю тощо, вона ще повинна працювати (виконувати свої трудові обов'язки).
Оскільки відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами, для догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку та додаткова відпустка працівникам, які мають дітей (стаття 19 Закону), належать до виду соціальних відпусток, встановлених статтею 4 Закону, жінка, перебуваючи у соціальній відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку (на підставі медичного висновку до досягнення шестирічного віку), не має права на соціальну відпустку, передбачену статтею 19 Закону України "Про відпустки"....


Поэтому думала, что Ваше предположение подтверждается в каком-либо письме либо законе, до которого я не дошла еще )

lily27 Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 4546
доброе утро, сегодня увольняю сотрудника, но еще не известно будет у него индексация за октябрь или нет. как увольнять? без расчета индексации за октярбрь?

Антон Янко Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 2706
Звідки: Полтава
lily27, а почему не известно? Индексы для октября уже давно известны.
http://www.zarplata.co.ua/?p=7007

Гадючка Аватар користувача
Професор
Професор

Повідомлення: 930
Звідки: Кіровоград
kvakyshka написав:
Оскільки відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами, для догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку та

і т.д...
МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 17.06.2011 р. N 9/242пд
Щодо окремих питань з організації та оплати праці та відпусток

У Департаменті заробітної плати та умов праці розглянуто <...> звернення та в межах компетенції повідомляється.
3. Відповідно до пункту 2 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.95 р. N 100, обчислення середньої заробітної плати для оплати часу щорічної відпустки провадиться виходячи з виплат за останні 12 календарних місяців роботи, що передують місяцю надання відпустки.

При обчисленні середньої заробітної плати для оплати часу відпусток включаються: основна заробітна плата; доплати та надбавки; премії, які не носять разового характеру; одноразова винагорода за підсумками роботи за рік та за вислугу років, виплати за час, протягом якого за працівником зберігається середній заробіток, та допомога у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю.

Відповідно до пункту 1 статті 38 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням" допомога по вагітності та пологах надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке компенсує втрату заробітної плати (доходу) за період відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами.

Зазначена допомога надається застрахованій особі у розмірі 100 відсотків середньої заробітної плати (ст. 39 Закону "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням").

Статтею 51 вищеназваного Закону визначено, що підставою для призначення допомоги по вагітності та пологах є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності.

Виходячи з вищевикладеного, допомога по вагітності та пологам має включатись до виплат, які враховуються під час обчислення середньої заробітної плати для оплати часу відпусток.

Нарахування виплат за час щорічної відпустки провадиться шляхом ділення сумарного заробітку (в тому числі і суми допомоги по вагітності та пологам) за останні перед наданням відпустки 12 місяців на відповідну кількість календарних днів року, за винятком святкових і неробочих днів, встановлених законодавством. Одержаний результат перемножується на число календарних днів відпустки.



Виходить, в стаж для нарахування звичайної відпустки враховуємо, в розрахунок відпускних враховуємо, а для соціальної відпустки - ні? Де логіка?
Хоча, якщо вчитатися уважніше
kvakyshka написав:
жінка, перебуваючи у соціальній відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку (на підставі медичного висновку до досягнення шестирічного віку), не має права на соціальну відпустку, передбачену статтею 19 Закону України "Про відпустки".

тут йдеться саме про відпустку до трьох років, а ми і не враховуємо за 15-16 роки.
Хотела Вас послать - но вижу, что Вы уже оттуда

lutishka Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 8582
Антон, спасибо за ссылку :flora А если базовый май 2017, то будет в ноябре индексация (не пора ли в октябре поднять з/п)? O:)

Антон Янко Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 2706
Звідки: Полтава
lutishka, подождем индекс сентября - увидим :smile:

lutishka Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 8582
Вижу теперь, что пора :smile:

ggallynna Аватар користувача
Знавець
Знавець

Повідомлення: 27
ребят, будь ласка, я щось заплуталась! ..
середня з.пл. для оплати відпускних .. для її розрахунку грн потрібно поділити на календарні дні за минусом святкових ? чи усі календарні

Alizet Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 13767
Звідки: г.Киев

на 354 (без святкових) і відніміть дні відпустки за свій рахунок,якщо вони були.
Ты можешь всё если рядом есть человек, который в тебя верит;-)

Поперед.Далі

Повернутись до Форум з бухоблiку