Список форумів Тематичні форуми Форум з бухоблiку Новий звіт: Повідомлення про прийняття на роботу

Новий звіт: Повідомлення про прийняття на роботу

Питання бухобліку і звітності в т.ч. статистичної

Ineska Знавець
Знавець

Повідомлення: 37
Если новое предприятие работает с 1 октября, а протокол на директора от 7 сентября, нужно было на него подавать такую форму. За октябрь зп начислим лишь директору, он же и учредитель, найманих сотрудников еще нет

lutishka Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 8595
Ineska написав:
Если новое предприятие работает с 1 октября, а протокол на директора от 7 сентября, нужно было на него подавать такую форму.

:smls01: Пусть сейчас издаст приказ на себя, что "приступить к работе с 23.10.15г., и сегодня подайте то уведомление. З/п начислять при этом с 23.10., ИМХО

Ineska Знавець
Знавець

Повідомлення: 37
lutishka, спасибо, тоже склонялась к такому варианту, так как зп еще не начисляли и не платили и форму не подавали

Pavel80 Професор
Професор

Повідомлення: 515
тоесть
1.Делаем приказ
2.подаем єту ведомость с утреца
3.Ждем квитанцию
4.С єтого же дня платим з/п

lutishka Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 8595
Pavel80 написав:
4.С єтого же дня платим з/п

лучше со следующего дня, чтобы никому ничего не приснилось ;)

Pavel80 Професор
Професор

Повідомлення: 515
страна дураков....

а отчет єто назівается ф3001001?
не могу его в опз найти, хотя и галочки поставил на все отчеті отображения

lutishka Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 8595
Pavel80 написав:
а отчет єто назівается ф3001001?

:smls01: в ОПЗ он есть в папке ЕСВ

Pavel80 Професор
Професор

Повідомлення: 515
нашел
пришлось обновится до последней версии

kimberli Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 9829
Чи потрібно подавати повідомлення у фіскальну службу при оформленні співробітника на роботу за внутрішнім сумісництвом?
Відповідно до пункту 1 Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, затвердженого наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства фінансів України від 28.06.1993 № 43, сумісництво – це виконання працівником, крім своєї основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому ж або іншому підприємстві, в установі, організації або у громадянина (підприємця, приватної особи) за наймом. Таким чином, при прийнятті працівника на роботу на умовах сумісництва (внутрішнього або зовнішнього) обов’язковим є укладання трудового договору, який оформлюється шляхом видання наказу чи розпорядження власника або уповноваженого ним органу, та повідомленням до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем обліку їх, як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. По материалам: Держпраці

Источник: http://buhgalter911.com/ShowArticle.aspx?a=293686
© Buhgalter911.com

маразм крепчает :roll:
Зображення

kisa67 Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 9272
Звідки: ******
(сумісництво-это совместительство)
kimberli, следующим этапом будет распоряжение ДФС уведомлять при совмещении профессий/обов*язкив :D там же тоже приказ издается ](*,) .
(суміщення-совмещение)

kimberli Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 9829
kisa67, как бы следующим отчетом не было подача данных: :mrgreen: кто с кем и в какое время
Зображення

dashab Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 15990
Звідки: Сумы
МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ ЛИСТ від 09.10.2015 р. № 1336/13/84-15 Про розгляд звернення Департамент заробітної плати та умов праці розглянув лист та в межах компетенції повідомляє. Пунктом 2 додатку до постанови Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 р. № 413 «Про порядок повідомлення Державної фіскальної служби та її територіальних органів про прийняття працівника на роботу» встановлено тип повідомлення:
• «початкове» — подання інформації про прийняття працівника на роботу;
• «скасовуюче» — подається у разі допущення помилки роботодавцем та необхідності внесення змін до повідомлення про прийняття працівника на роботу. У разі допущення помилки роботодавцем та необхідності внесення змін до повідомлення про прийняття працівника на роботу подається повідомлення типу «скасовуюче» з помилковими даними і одночасно повідомлення типу «початкове» з правильними даними. Директор Департаменту О.Товстенко
Мыслить следует в основном так, как будто Бога нет, а поступать так, как будто он есть

kisa67 Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 9272
Звідки: ******
dashab написав:
і одночасно повідомлення типу «початкове» з правильними даними.

а вот интересно, не будет ли это считаться как звит поданный с опозданием? добавили бы тип "уточнююче".

lutishka Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 8595
Читайте: "Уведомление о приеме работника: жизненные ситуации", тут: https://i.factor.ua/rus/journals/buh911 ... top-digest

kisa67 Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 9272
Звідки: ******
Тю, только что обнаружила у себя- я подала этот многострадальный звит и сама же сделала опечатку в графе 7 в номере приказа, вместо 3-К напечатала в звите 3-П.
вот и что теперь делать? Господа, у кого какие соображения по этому поводу?

Поперед.Далі

Повернутись до Форум з бухоблiку