Список форумів Тематичні форуми Форум з бухоблiку Печатка

Печатка

Питання бухобліку і звітності в т.ч. статистичної

Повідомлення 13/07/2017 10:29
lola111 Знавець
Знавець

Повідомлення: 44
Звідки: Біла Церква
Підскажіть, з якого часу і згідно якого документу печатка на документах є не обов"язковою? На податкових накладних (елетронних) теж можна вже не ставити? Бо в медку кажуть, раз вона у вас вже є, то оплачуйте і надалі. Дякую

Повідомлення 13/07/2017 11:02
lutishka Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 8595
lola111, мне на почту вот такое пришло:
Уважаемые клиенты!
Сообщаем Вам, что программа M.E.Doc работает. Вы можете пользоваться версией 10.01.188 для своевременной регистрации НН и сдачи отчетности. Скачать дистрибутив версии можно на нашем сайте.

Также работает сервер СДО, то есть Вы можете обмениваться первичными документами с Вашими контрагентами в обычном режиме. Мы делаем все возможное для того, чтобы восстановить работу сервиса СОТА в ближайшие дни.
Мы обязательно поможем Вам в Вашей работе.
Мы с Вами, мы рядом.
АЦСК Украины от вирусной атаки не пострадал и работает в штатном режиме. Ключи АЦСК Украины можно полноценно и без ограничений использовать в работе! Если Вы потеряли ключи, советуем Вам получить новые ключи в АЦСК Украины БЕСПЛАТНО.

Повідомлення 13/07/2017 14:44
lola111 Знавець
Знавець

Повідомлення: 44
Звідки: Біла Церква
то я так і не зрозуміла, печатка на електронних податкових накладних обов"язкова чи ні?

Повідомлення 13/07/2017 15:09
lutishka Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 8595
lola111, Печатка - право, а не обов'язок: закон опубліковано
19.04.2017
Закон щодо скасування обов'язковості використання печаток набере чинності 20 липня 2017 року


У середу, 19 квітня, в "Голосі України" №71/2017 опубліковано Закон України від 23.03.2017 р. № 1982-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання печаток юридичними особами та фізичними-особами підприємцями".
Закон набере чинності через три місяці з дня його опублікування, тобто 20.07.2017 р.
Законом передбачено, що суб’єкт господарювання має право використовувати у своїй діяльності печатки, проте її використання не є обов’язковим.
Також уточнено, що відбиток печатки не може бути обов’язковим реквізитом будь-якого документа, що подається суб’єктом господарювання до органу державної влади або органу місцевого самоврядування. Копія документа, що подається суб’єктом господарювання до органу державної влади або органу місцевого самоврядування, вважається засвідченою у встановленому порядку, якщо на такій копії проставлено підпис уповноваженої особи такого суб’єкта господарювання або особистий підпис фізичної особи - підприємця.
Орган державної влади або орган місцевого самоврядування не має права вимагати нотаріального засвідчення вірності документа у разі, якщо така вимога не встановлена законом. За таку вимогу або відмову у прийнятті документа у зв’язку з відсутністю на ньому печатки передбачено штраф від 50 до 100 н.м.д.г. (850–1700 грн).

Наявність або відсутність відбитка печатки суб’єкта господарювання на документі не створює юридичних наслідків. https://news.***.ua/state/entrepreneurship/43244

Повідомлення 13/07/2017 15:21
lutishka Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 8595
А в ЗИРе вон что налоговики пишут http://zir.sfs.gov.ua/main/actual/:
Чи потрібно переукладати договір про визнання електронних документів у разі зміни облікових даних СГ, якщо при цьому платник отримує новий ЕЦП або закінчився строк чинності посилених сертифікатів відкритих ключів?
Категорія
135. Права та обов’язки платників податків
Питання
Чи потрібно переукладати договір про визнання електронних документів у разі зміни облікових даних СГ, якщо при цьому платник отримує новий ЕЦП або закінчився строк чинності посилених сертифікатів відкритих ключів?
Відповідь
Коротка:
Платнику для створення податкового документа в електронному вигляді та якщо інформація щодо зміни облікових даних суб’єкта господарювання не внесена до системи подання документів в електронному вигляді до закінчення строку дії попередніх сертифікатів шляхом надання Повідомлення за кодом форми J(F)1391102 (далі – Повідомлення), необхідно переукласти Договір з контролюючим органом за основним місцем обліку у разі:
зміни облікових даних суб’єкта господарювання (найменування юридичної особи, ПІБ фізичної особи – платника податків, податкової адреси (місцезнаходження юридичної особи, місця проживання фізичної особи), керівника юридичної особи тощо, у т. ч. у межах одного адміністративного району), якщо при цьому платник отримує новий ЕЦП;
закінчення строку чинності або скасування посилених сертифікатів відкритих ключів;
зміни керівника юридичної особи (у т.ч. тимчасової) або сертифіката керівника юридичної особи, не внесеного до системи подання документів в електронному вигляді.
Суб’єкт господарювання, скориставшись електронним сервісом управління ЕЦП, який, зокрема надає можливість керівнику вносити до автоматизованої системи «Єдине вікно подання електронної звітності» інформацію шляхом надання Повідомлення в електронному вигляді щодо нового сертифіката (до закінчення строку дії попереднього сертифіката) керівника або бухгалтера, не переукладає Договір. Такий Договір вважається пролонгованим до закінчення терміну чинності нових посилених сертифікатів ключів.
У разі ненадання Повідомлення щодо змін облікових даних до системи «Єдине вікно подання електронної звітності» для створення податкового документа в електронному вигляді платнику необхідно переукласти Договір з дотриманням умов, визначених абзацами другим - четвертим п.п. 7.1 п. 7 розд. III Інструкції з підготовки та подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку, з контролюючим органом за основним місцем обліку.
Повна:
Договір про визнання електронних документів укладається відповідно до норм Закону України від 22 травня 2003 року № 851-IV «Про електронні документи та електронний документообіг», Закону України від 22 травня 2003 року № 852-IV «Про електронний цифровий підпис» та положень Інструкції з підготовки та подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку, затвердженої наказом Державної податкової адміністрації України від 10.04.2008 № 233, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 16.04.2008 за № 320/15011 (далі – Інструкція).
Додаток 1 до Інструкції визначає текст примірного договору про визнання електронних документів (далі – Договір).
Внесення змін до облікових даних платників податків визначено розд. IX Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 29.12.2011 за № 1562/20300.
Відповідно до п.п. 6.4 п. 6 розд. ІІІ Інструкції контролюючий орган, де зареєстрований платник, звіряє реквізити, вказані у Договорі, з реєстраційними даними платника податків в контролюючому органі.
Договір є чинним з моменту його підписання та діє до закінчення строку чинності посилених сертифікатів відкритих ключів. Якщо платник подає до контролюючого органу нові посилені сертифікати електронного цифрового підпису (далі – ЕЦП) договір вважається пролонгованим до закінчення терміну чинності нових посилених сертифікатів ключів (п. 3 розд. 6 додатка 1 до Інструкції).
ДФС запроваджено електронний сервіс управління ЕЦП, який, зокрема надає можливість керівнику вносити до автоматизованої системи «Єдине вікно подання електронної звітності» інформацію в електронному вигляді щодо нового сертифіката (до закінчення строку дії попереднього сертифіката) керівника або бухгалтера шляхом надання Повідомлення за кодом форми J(F)1391102 (далі – Повідомлення).
Зазначений сервіс створений для керівників підприємств, установ та організацій, які надають своїм працівникам право підпису податкових документів, а також на тимчасове виконання обов’язків директора чи бухгалтера шляхом надання Повідомлення в електронному вигляді.
До Повідомлення додаються нові сертифікати відповідальних осіб, зазначених у Повідомленні, та таке Повідомлення підписується ЕЦП цих відповідальних осіб. Сформоване Повідомлення обов’язково підписується ЕЦП керівника, сертифікат якого на момент отримання Повідомлення вже наявний у системі подання документів в електронному вигляді як діючий сертифікат керівника платника податків.
Згідно з п.п. 7.1 п. 7 розд. III Інструкції при цьому у разі подання податкових документів в електронній формі телекомунікаційними каналами зв’язку, платник податків та органи ДФС повинні додержуватися такого порядку:
платник податків створює податковий документ в електронному вигляді відповідно до затвердженого формату (стандарту) за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення.
Після підготовки платником податків податкового документа в електронному вигляді на нього накладаються ЕЦП посадових осіб платника податків у такому порядку: першим - ЕЦП головного бухгалтера (бухгалтера), другим - ЕЦП керівника, третім - ЕЦП, що є аналогом відбитка печатки платника податків.
За відсутності у платника податків посади бухгалтера електронні цифрові підписи посадових осіб платника податків накладаються у такому порядку: першим - ЕЦП керівника, другим - ЕЦП, що є аналогом відбитка печатки платника податків.
Платником податків фізичною особою - суб’єктом підприємницької діяльності електронні цифрові підписи накладаються у такому порядку: першим - ЕЦП платника податків - фізичної особи, другим - ЕЦП, що є аналогом відбитка печатки платника податків (за наявності)
Платнику для створення податкового документа в електронному вигляді та якщо інформація щодо зміни облікових даних суб’єкта господарювання не внесена до системи подання документів в електронному вигляді до закінчення строку дії попередніх сертифікатів шляхом надання Повідомлення, необхідно переукласти Договір з дотриманням умов, визначених абзацами другим - четвертим п.п. 7.1 п. 7 розд. III Інструкції з контролюючим органом за основним місцем обліку у разі:
зміни облікових даних суб’єкта господарювання (найменування юридичної особи, ПІБ фізичної особи – платника податків, податкової адреси (місцезнаходження юридичної особи, місця проживання фізичної особи), керівника юридичної особи тощо, у т. ч. у межах одного адміністративного району), якщо при цьому платник отримує новий ЕЦП;
закінчення строку чинності або скасування посилених сертифікатів відкритих ключів;
зміни керівника юридичної особи (у т.ч. тимчасової) або сертифіката керівника юридичної особи, не внесеного до системи подання документів в електронному вигляді.
Суб’єкт господарювання, скориставшись електронним сервісом управління ЕЦП, який, зокрема надає можливість керівнику вносити до автоматизованої системи «Єдине вікно подання електронної звітності» інформацію шляхом надання Повідомлення в електронному вигляді щодо нового сертифіката (до закінчення строку дії попереднього сертифіката) керівника або бухгалтера, не переукладає Договір. Такий Договір вважається пролонгованим до закінчення терміну чинності нових посилених сертифікатів ключів.
У разі ненадання Повідомлення щодо змін облікових даних до системи «Єдине вікно подання електронної звітності» для створення податкового документа в електронному вигляді платнику необхідно переукласти Договір з дотриманням умов, визначених абзацами другим - четвертим п.п. 7.1 п. 7 розд. III Інструкції, з контролюючим органом за основним місцем обліку.
Но 20.07.17г. еще не наступило :smile:


Повернутись до Форум з бухоблiку