Список форумів Інші форуми Обговорення новин Приколы от Бродского

Приколы от Бродского

Обговорення новин ЗМІ

optima-consulting Теург
Теург

Повідомлення: 2930
Звідки: Киев
Интересно

За последние три года за границу в виде роялти было выведено более 8 млрд. грн.

В Украине эти суммы налогами не облагались.

А "делки" на выплате таких роялти сэкономили на налоге на прибыль больше 1 миллиарда.

Аналитическая справка, подготовленная на базе материалов налоговой, под катом.Протягом останніх трьох років виведено непродуктивного капіталу за межі України лише у вигляді роялті на суму більше 8 млрд.грн. (в т.ч. 2008 рік - 3.6 млрд.грн., 2009 рік - 3,2 млрд.грн). Більшість цих сум не оподатковано в Україні з огляду на дію міжнародних договорів про усунення подвійного оподаткування. Одночасно виплата таких роялті дала можливість „зекономити" несумлінним платникам лише на сплаті податку на прибуток підприємств більше 1 млрд. грн.

Зокрема, резидентам Кіпру перераховано роялті дочірнім
підприємством Українська горілчана компанія „Неміроф" у сумі 470 млн.
грн., ТОВ „Союз-Віктан" - 810 млн. гри., АК „Імідж Холдінг Апс" (ТМ „Хортиця") – 272 млн. гривень.

При цьому, торговельні марки реєструються в Україні, потім за незначну суму відбувається передача права власності іноземній юридичній особі. В послідуючому за ліцензійним договором отримується право на використання торгової марки, з оплатою в розмірах, які в сотні разів перевищують вартість проданого права власності.

Також масштабне виведення капіталу здійснюється при проведенні міжнародних трансакцій за операціями нематеріального характеру, а саме за маркетингові дослідження (пошук покупців, надання консультаційно-інформаційних послуг, послуг, пов'язаних з оцінкою потенціалу підприємств).

Так, на Кіпр перераховано ДК „Українська горілчана компанія „NEMIROFF " біля 12 млн. дол. США, ВАТ „Запоріжтрансформатор" - 36,5 млн. дол. США. ІП „Металзюкрайн Корп. Лтд" перераховано на Британські Вірджинські острови - 1,9 млн. дол. США.

Поширеною схемою ухилення від оподаткування є замовлення таких званих „маркетингових послуг'". Податковою службою було виявлено схему відповідно до якої платник податку на прибуток підприємств замовив у суб'єкта спрощеної системи оподаткування проведення „маркетингового дослідження" з пошуку потенційних покупців (їх було всього 7) на сировину вартістю декілька мільйонів гривень. При цьому, відповідно до договору, в якості плати за таке „дослідження" було перераховано 50 відсотків виручки від реалізації такої сировини кінцевому покупцю, в наслідок чого бюджет не отримав жодної гривні податку на прибуток.

ЗАТ „Фоззі" використовує низку схем та методів ухилення від оподаткування, серед них маніпулювання розмірами плати за користування торговими знаками.

Зокрема, підприємством зареєстровано 56 торгових марок („Фоззі", „Сільпо", „Фора", „ОТТО SТЕККЕК", „Ніжин", „Будь здоровий", „Премія"), використання яких здійснюється 16 СГД згідно з ліцензійними договорами. При цьому, конкретні суми, які за це сплачуються, визначаються додатковими угодами, та складаються, як правило, в останні дні звітного місяця. У розрізі місяців ці суми значно різняться між собою для регулювання ЗАТ „Фоззі" своїх податкових зобов'язань з податку на прибуток. За використання торгового знаку підприємствами мережі сплачено понад 48 млн. грн., відповідно бюджет недоотримав біля 12 млн грн. податку на прибуток.

В мережі є поширеною схема збільшення витрат за рахунок оплати марчендайзінгових послуг. Під час перевірки встановлено, що основними постачальниками мерчандайзінгових послуг являються 25 СГД, факти надання яких не доведено.

Загалом, ЗАТ ,„Фоззі" включено до складу валових витрат понад 91,3 млн. грн. за послуги марчендайзінгу (втрати бюджету понад 20 млн грн.). При цьому слід відзначити, що деякі підприємства, які надавали дані послуги, мають практично нульове податкове навантаження. В деяких з них кількість працюючих складає один - два працівника. Два підприємства, а саме: ТОВ „Гільдія - 3000" (м.Дніпропетровськ) та УЖХ - 1009 (Шевченківського району м.Києва), взагалі ліквідовані.

http://mihailobrodskiy.livejournal.com/ ... 2#comments

Тяська Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 4075
Звідки: Тернопіль
Гы... :mrgreen: умный какой :twisted:

Altura Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 17166
Звідки: Odessa

Председатель государственного комитета по вопросам регуляторной политики и предпринимательства Михаил Бродский попросил Службу безопасности Украины выделить ему охрану в связи с угрозой его жизни.

"Я обратился к (руководителю СБУ Валерию) Хорошковскому позавчера", - сказал Бродский сегодня журналистам.

Он отметил, что видит угрозу своей жизни в связи с инициативой передачи изготовления бланков паспортов от консорциума ЕДАПС Национальному банку. По словам Бродского, реакции СБУ на его прошение пока не было.
http://korrespondent.net/ukraine/politi ... ugrozhayut
это не я :smls02: 8-[ а то заподозрить уже можно наверное четверть Украины :-$
"Господам сенаторам по писанному не выступать, дабы дурь каждого видна была." Петр I

Altura Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 17166
Звідки: Odessa

это не за то угрожают..
Это наверное миллионы благодарных предпринимателей денно и нощно здоровья желают.
"Господам сенаторам по писанному не выступать, дабы дурь каждого видна была." Петр I


Повернутись до Обговорення новин