Список форумів Тематичні форуми Новини законодавства единый социальный взнос

единый социальный взнос

Обговорення новин законодавства

mashenka Професор
Професор

Повідомлення: 393
Звідки: Львов
Собственно вопрос вот в чём. Мы зарплату всегда платили по-честному (далеко не минимальную). Теперь в феврале 15 года поднимаем (выплачиваем премии) и условия для использования коэффициента выполняем. Но боимся попасть под пристальное внимание, если воспользуемся. С одной стороны по 14 году видно по отчётам, что зарплаты честные были, но вдруг у них там какой-то фильтр сработает и начнут что-то проверять?
Что думаете, колееги? Чтоб не вышел это коэффициент "себе дороже"?
Спасибо всем!
Женщины созданы для того, чтобы их любили, а не для того, чтобы их понимали. (Оскар Уайльд)

макс.лю Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 16853
Ответы на проблемные вопросы относительно изменений, введенных в 2015 году, по уплате ЕСВ :arrow:

http://buhgalter911.com/ShowArticle.aspx?a=161456

макс.лю Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 16853
Законодавчим актом з метою стимулювання легалізації доходів платниками єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування зменшено навантаження на фонд оплати праці шляхом запровадження коефіцієнту 0,4 до розміру єдиного внеску у 2015 році, та коефіцієнт 0,6 до розміру єдиного внеску у 2016 році, за умови:
а) база нарахування єдиного внеску в розрахунку на одну застраховану особу в звітному місяці збільшилась на 20 і більше відсотків у порівнянні з середньомісячною базою нарахування єдиного внеску платника за 2014 рік в розрахунку на одну застраховану особу;
б) після застосування коефіцієнта середній платіж на одну застраховану особу в звітному місяці складе не менше ніж середньомісячний платіж на одну застраховану особу платника за 2014 рік;
в) кількість застрахованих осіб у звітному місяці не перевищує 200% середньомісячної кількості застрахованих осіб платника за 2014.
Дана умова не застосовується до фізичних осіб, які забезпечують себе роботою самостійно, та фізичних осіб, які використовують працю інших осіб на умовах трудового договору (контракту). Законом також визнано таким, що втратив чинність пункт 3 розділу ІІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов'язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці". Законопроект зареєстровано за №1863.

Антон Янко Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 2707
Звідки: Полтава
Наша песня хороша, начинай сначала. ](*,)

макс.лю Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 16853
:mrgreen:

Darya Аватар користувача
Професор
Професор

Повідомлення: 295
Звідки: Городские джунгли
макс.лю написав:
а)... б)... в)...
они этими а-б-в сами поняли, шО сказали*??? не дай Боже примут эту головоломку
зверь слишком странный, чтобы жить, но слишком редкий, чтобы умереть .

Светланка Ч Аватар користувача
Професор
Професор

Повідомлення: 962
Звідки: Запорожье
-Ангельское терпение требует дьявольской силы-

nebo Академік
Академік

Повідомлення: 1986
Ксеняяя написав:
Светланка Ч написав:
уплачен только

до 20 доплачивайте и спите спокойно


и шо совсем без штрафа тогда? Если 7-го ЕСВ с фактической, а 20-го доплата до минимальных взносов?
Если результат не зависит от способа решения — это математика, а если зависит — это бухгалтерия.

nebo Академік
Академік

Повідомлення: 1986
lutishka написав:
Света, сделай ведомость по выплате з/п днем доплаты ЕСВ. :-$



А у меня вся з/пл на карточки :cry:
Если результат не зависит от способа решения — это математика, а если зависит — это бухгалтерия.

nebo Академік
Академік

Повідомлення: 1986
макс.лю написав:
Фіскали роз’яснили як нараховувати зарплату фізособам, які частину місяця або повний місяць у зв’язку з хворобою (тимчасовою непрацездатністю) перебували на лікарняному. Так, фіскали зазначили, що нараховувати ЄСВ з мінімальної заробітної плати за основним місцем роботи потрібно також і у разі, коли працівник працював неповний місяць (перебував на лікарняному, у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами): — для працівника (за основним місцем роботи), який відпрацював частину місяця, а іншу частину перебував на лікарняному, де загальна сума нарахованого доходу (сума заробітної плати за відпрацьований час та лікарняного) не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, сума ЄСВ розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати та ставки ЄСВ, встановленої для відповідної категорії платника, тобто виникає необхідність донарахування до мінімальної заробітної плати; — для працівника (за основним місцем роботи), який перебував на лікарняному повний місяць (наприклад, з 01.01.2015 по 31.01.2015), у якому сума нарахованого лікарняного менше за мінімальний розмір заробітної плати, ЄСВ розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати та ставки ЄСВ, встановленої відповідно до ст. 8 Закону про ЄСВ (1218,00 х 33,2 %); — для працівника (за основним місцем роботи), у якого початок та закінчення лікарняного припадають на різні місяці, ЄСВ, у місяці початку лікарняного, нараховується за фактично відпрацьований час, оскільки загальна сума доходу ще не є відомою. Якщо після розподілу лікарняного (суми допомоги по тимчасовій непрацездатності відносяться до того місяця, за який вони нараховані) загальний дохід за місяць становить менше мінімального розміру, то сума ЄСВ розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати та ставки ЄСВ, встановленої для відповідної категорії платника. Такі роз’яснення надала ДФСУ в листі від 14.02.2015 р. № 4979/7/99-99-17-03-01-17


А по ежегодному отпуску так само распределять на каждый месяц и сравнивать с минимумами?
Если результат не зависит от способа решения — это математика, а если зависит — это бухгалтерия.

Ксеняяя Аватар користувача
Академік
Академік

Повідомлення: 1858
nebo написав:
так само распределять на каждый месяц и сравнивать с минимумами?

да, так само
nebo написав:
и шо совсем без штрафа тогда?

а хотите так? отчёт ведь будете показывать, там всё будет пучком.

nebo Академік
Академік

Повідомлення: 1986
Ксеняяя написав:
nebo написав:
и шо совсем без штрафа тогда?

а хотите так? отчёт ведь будете показывать, там всё будет пучком.


Ток при проверке "вылезет" несвоевременная оплата, да? И тогда есть штраф?
Если результат не зависит от способа решения — это математика, а если зависит — это бухгалтерия.

Ксеняяя Аватар користувача
Академік
Академік

Повідомлення: 1858
nebo написав:
несвоевременная оплата, да?


6.2. Сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена платниками у строки, визначені відповідно до Закону підпунктом 6 пункту 4.3, абзацом другим підпункту 2, підпунктом 3 пункту 4.5 та підпунктом 2 пункту 4.6 розділу IV цієї Інструкції, обчислена органами доходів і зборів у випадках, передбачених Законом, є недоїмкою.

Суми недоїмки стягуються з нарахуванням пені та застосуванням штрафів.

СТРОКИ:
4.3. Обчислення і строки сплати єдиного внеску платниками...
6) нараховані за відповідний календарний місяць суми єдиного внеску сплачуються платниками не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного
місяця незалежно від виплати заробітної плати та інших видів виплат, на суми яких нараховується єдиний внесок;

нуууу? :twisted:

Гадючка Аватар користувача
Професор
Професор

Повідомлення: 953
Звідки: Кіровоград
Ксеняяя написав:
крім гірничих підприємств,

А якими документами можна довести податковій, що ми дійсно гірниче підприємство? Ну, не вірять вони - хоча постійні перевірки у нас (відшкодування ПДВ) і мимо кар"єра і фабрики їдуть!
Хотела Вас послать - но вижу, что Вы уже оттуда

nebo Академік
Академік

Повідомлення: 1986
Ксеняяя написав:
nebo написав:
несвоевременная оплата, да?


6.2. Сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена платниками у строки, визначені відповідно до Закону підпунктом 6 пункту 4.3, абзацом другим підпункту 2, підпунктом 3 пункту 4.5 та підпунктом 2 пункту 4.6 розділу IV цієї Інструкції, обчислена органами доходів і зборів у випадках, передбачених Законом, є недоїмкою.

Суми недоїмки стягуються з нарахуванням пені та застосуванням штрафів.

СТРОКИ:
4.3. Обчислення і строки сплати єдиного внеску платниками...
6) нараховані за відповідний календарний місяць суми єдиного внеску сплачуються платниками не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного
місяця незалежно від виплати заробітної плати та інших видів виплат, на суми яких нараховується єдиний внесок;

нуууу? :twisted:


И там дальше по тексту :

"При этом плательщики, указанные в пункте 1 части первой статьи 4 данного Закона, при каждой выплате заработной платы (дохода, денежного обеспечения), на суммы которой (которого) начисляется единый взнос, одновременно с выдачей указанных сумм обязаны уплачивать начисленный на эти выплаты единый взнос в размере, установленном для таких плательщиков (авансовые платежи). ..."

Вот эти "авансовые платежи" будут считаться недоимкою? Ведь тоже срок уплаты установлен для авансов таких - день выплаты з/пл фактический.
Если результат не зависит от способа решения — это математика, а если зависит — это бухгалтерия.

Поперед.Далі

Повернутись до Новини законодавства