Список форумів Галузевий облік Сільське господарство Спецрежим з ПДв в аграраїв

Спецрежим з ПДв в аграраїв

Обговорення питань сільського господарства

Nataska Користувач
Користувач

Повідомлення: 7
Еще одно уточнение:

Когда мы покупали грузовой автомобиль, то не были плательщиками ПДВ, соответственно не имели налогового кредита, а теперь при продаже всё равно должны уплатить ПДВ? Получается, платим дважды?
Как-то всё это очень грустно :krazzzzy :krazzzzy :krazzzzy
Неужели нет вариантов?

Buh111 Доцент
Доцент

Повідомлення: 70
Nataska, в мене була схожа ситуйовіна під час податкової перевірки. попередній бухгалтер відніс податковий кредит від покупки легкового автомобіля до скороченої декларації, за що я отримав по шапці. Тому ПК від придбання легкового автомобіля відносити до загальної декларації. Для закріплення своїх позицій видайте наказ по підприємству, що данний легковий автомобіль буде використовуватись директором для вирішення загальногосподарських питань, або щось накшталт цього. Для того щоб було зрозуміло що цей автомобіль використовується вилючно в господарській діяльності, а не для особистих потреб директора ( в реальності податківці обратне не доведуть))))))
Востаннє редагувалось Buh111 в 25/12/2015 11:06, всього редагувалось 1 раз.
Румяный, толстый и весёлый
Лежит тюлень на берегу.
Я не тюлень, но точно так же
Лежать на берегу могу.

Buh111 Доцент
Доцент

Nataska, Щодо вантажного автомобіля.
Я б зробив так: видати наказ по підприємству "...бла бла бла в зв`язку з неефективним використанням вантажного автомобіля, наказую змінити цільове призначення з сільськогосподарського на загальне. Підготувати автомобіль для продажу".
На підставі цього наказу виписати бухгалтерську довідку, в якій визначити вартість (вартість ту, за яку Ви зібрались його продавати) та визначити ПДВ. І цю довідку включити до податкового кредиту того місяця, в якому будете продавати автомобіль.
У Вас вийде, що податкові зобов`язання з продажу цього автомобіля будут дорівнювати податковому кредиту по бухгалтерській довідці. Таким чином ви нічого не платите.

Якщо потрібно, можу пошукати статтю в Балансагро, там ретельно описувався цей механізм.

Але потрібно уточнити, чи можна цей механізм застосувати до Вас, адже Ви не були платником ПДВ в момент покупки вантажного автомобіля. Я думаю що можна, тому що ви формуєте податковий кредит не на підставі податкової накладної, а на підставі бухгалтерської довідки.
Лежит тюлень на берегу.
Лежать на берегу могу.

fgrubin Професор
Професор

Повідомлення: 198
Поки нема тексту змін до ПК, можна почитатаи стенограму засідання ВР: http://iportal.rada.gov.ua/meeting/stenogr/show/6087.html

Перший виступ Южаніної:
ЮЖАНІНА Н.П. Прошу тоді трохи потерпіти.
Третє. У пункті 47. Перше. Підпункт 1 викласти в такій редакції. Перше.
Пункт 209.2 викласти в такій редакції:
209.2 Позитивна різниця між сумою податкових зобов'язань звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту звітного податкового періоду визначного:
"а", по операціям з сільськогосподарськими товарами, послугами, крім операцій із зерновими та технічними культурами, зазначеними у підпункті "б" цього пункту підлягає перерахуванню: до Державного бюджету України в розмірі 50 відсотків, на спеціальні рахунки, відкриті сільськогосподарськими підприємствами, суб'єктами спеціального режиму оподаткування в установах банків та/або в органах, які здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, у розмірі 50 відсотків;
"б". По операціях із зерновими культурами товарних позицій 1001-1008 згідно з УКТЗЕД та технічними культурами товарних позицій 1205 і 120600 згідно з УКТЗЕД підлягає перерахуванню: до Державного бюджету України у розмірі 85 відсотків, на спеціальні рахунки, відкриті сільськогосподарськими підприємства, суб'єктами спеціального режиму оподаткування в установах банків та/або в органах, які здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, у розмірі 15 відсотків.

209.2.1. Сільськогосподарські підприємства для забезпечення перерахування зазначеного у пункті "а" підпункті "а" пункту 209.2 цієї статті зараховують кошти на власні рахунки в системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкриті для перерахування коштів до Державного бюджету та на спеціальні рахунки, відкриті в установах банків та/або в органах, які здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів.

Підпункт "б". У підпункті "б" пункту 209.2 цієї статті зараховують кошти на власні рахунки в системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкриті для перерахування коштів до Державного бюджету та на спеціальні рахунки, відкриті в установах банків та/або в органах, які здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів для здійснення операцій з постачання зернових та технічних культур.

209.2.2. Кошти, зараховані на рахунки в системі електронного адміністрування податку на додану вартість, зазначені в підпункті 209.2.1 пункту 209 цієї статті, автоматично протягом наступного операційного дня за днем, в якому кошти надійшли на такі рахунки, перераховується органом, який здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів у таких розмірах: а) з рахунків, зазначених у підпункті "а" підпункту 209.2.1 пункту 209.2 цієї статті, 50 відсотків – на рахунки платників в системі електронного адміністрування податку на додану вартість, 50 відсотків – на спеціальні рахунки сільськогосподарських підприємств, відкриті в установах банків та/або в органах, які здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів; б) з рахунків, зазначених у підпункті "б" підпункту 209.2.1 пункту 209.2 цієї статті, 85 відсотків – на рахунки платників в системі електронного адміністрування податку на додану вартість, 15 відсотків – на спеціальні рахунки сільськогосподарських підприємств, відкриті в установах банків та/або в органах, які здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів.

209.2.3 Для перерахування до державного бюджету України коштів, зарахованих на рахунки платників в системі електронного адміністрування податку на додану вартість, з рахунків платників в системі електронного адміністрування податку на додану вартість, зазначених у підпункті 209.2.1 пункту 209.2 цієї статті, центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію податкової та митної політики, надсилає органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриті рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, реєстр платників, в якому зазначається назва платника, податковий номер та індивідуальний податковий номер платника, звітний період та сума податку, що підлягає перерахуванню до бюджету, зазначена в податковій декларації, в якій відображаються результати діяльності в межах спеціального режиму оподаткування за звітний податковий період.
На підставі такого реєстру орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриті рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, не пізніше останнього дня строку, встановленого цим кодексом, для самостійної сплати податкових зобов'язань перераховує суми податку до бюджету.

Суми податку на додану вартість, що підлягають перерахуванню на спеціальні рахунки, відкриті в установах банків та/або в органах, які спеціальні рахунки відкриті, які здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, не підлягають сплаті до бюджету та повністю залишаються в розпорядженні такого сільськогосподарського підприємства для використання у виробництві сільськогосподарських товарів, послуг. Такі суми коштів акумулюються сільськогосподарськими підприємствами на таких рахунках у порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України.

209.2.4 Сільськогосподарські підприємства, суб'єкти спеціального режиму оподаткування у строки, встановлені цим кодексом, для самостійної сплати податкових зобов'язань повинні забезпечити перерахування на їх рахунки у системі електронного адміністрування податку, зазначені у підпункті 209.2.1 пункту 209.2 цієї статті, коштів у розмірі, достатньому для перерахування до Державного бюджету та на спеціальний рахунок на підставі поданої податкової декларації, в якій відображаються результати діяльності в межах спеціального режиму оподаткування протягом звітного (податкового) періоду.

Проведення сільськогосподарськими підприємствами – суб'єктами спеціального режиму оподаткування розрахунків з бюджетом за іншими операціями, здійсненими протягом звітного (податкового) періоду не в межах спеціального режиму оподаткування, здійснюється у порядку, передбаченому статтею 200 цього кодексу.

Друге. Після пункту 1 доповнити новим підпунктом 2 такого змісту. Підпункт 2. " У підпункті "а" підпункту 209.15… (Шум у залі)

Не можна, залишилось трошки.

У абзаці другому слова "сільськогосподарських товарів/послуг" замінити словами "сільськогосподарських товарів/послуг, у тому числі зернових культур товарних позицій 1001-1008 згідно з УКТ ЗЕД та технічних культур товарних позицій 1205 і 1206 00 згідно з УКТ ЗЕД.

Після абзацу другого доповнити новим абзацом такого змісту: "В разі якщо товари/послуги, основні фонди виготовлені та/або придбані, використовуються сільськогосподарським підприємством частково для виготовлення зернових культур товарних позицій 1001-1008 згідно з УКТ ЗЕД та технічних культур товарних позицій 1205 і 1206 згідно з УКТ ЗЕД, а частково для інших сільськогосподарських товарів/послуг, то сума сплаченого податкового кредиту розподіляється виходячи з питомої ваги вартості таких зернових і технічних культур у загальній вартості усіх сільськогосподарських товарів/послуг, поставлених за 12 попередніх послідовних звітних періодів.

Третє. Пункт 2 вважати підпунктом 3.

(Шум у залі)
Востаннє редагувалось fgrubin в 26/12/2015 10:38, всього редагувалось 1 раз.

fgrubin Професор
Професор

Другий виступ Южаніної:
ЮЖАНІНА Н.П.

Шановні колеги, ми наразі закінчили узгоджувати пропозиції і позиції і хочу додати до того, що я проголошувала не так давно з цієї трибуни, сьогодні, мається на увазі. Пропозиції, які лунали від депутатів в залі, залишаємо тільки пропозицію Княжицького щодо продовження пільги по ПДВ на 1 рік, норму вже зараз не буду називати.

І до того, додаємо наступну, я вам дуже багато читала щодо врегулювання питання щодо спеціального режиму оподаткування ПДВ. Зараз я хочу тільки наголосити на тій домовленості, яка досягнута щодо пропорцій. А всі зміни до відповідних пунктів я не буду повторювати, тому що технічно вони будуть знову ж такі ж самі, тільки пропорція буде змінена.

Отже, щодо пропорцій, яка залежить від виду сільськогосподарської продукції, що реалізується сільгоспвиробником. При реалізації зернових та технічних культур 15 відсотків – на спеціальні рахунки с/г підприємств, 85 відсотків зараховуються на основний електронний рахунок, з якого після подачі декларації по спецрежиму задекларовані суми перераховуються в бюджет, а зайві повертаються.
При реалізації с/г продукції іншої, чим зернові та технічні, і за виключенням ВРХ та молока, пропорція 80 відсотків – на спеціальні рахунки с/г підприємств і 20 відсотків – на основний електронний рахунок з послідуючим перерахуванням в бюджет. Все інше, крім зернових та технічних, ВРХ та молока – 50 на 50: 50 – в бюджет, 50 – на спеціальні рахунки с/г підприємств. Всі зрозуміли? ВРХ та молоко: 80 залишається аграріям.

Щодо... А?

ГОЛОС ІЗ ЗАЛУ. (Не чути)

ЮЖАНІНА Н.П. Да. Іще раз повторюю, тому що зернові: 15 – на с/г підприємствам, 85 – в бюджет. ВРХ і молоко: 80 – підприємствам і тільки 20 – в бюджет.

ГОЛОС ІЗ ЗАЛУ. (Не чути)

ЮЖАНІНА Н.П. Ні, не так, я правильно сказала. І інші – 50 на 50. Всім зрозуміло?
Тепер, спільна діяльність залишається без змін. У "Укргазвидобування" залишається без змін.
Ще одне питання. Необхідно внести технічні корегування, пов'язані з реєстром відшкодування ПДВ. Вони будуть стосуватися того блоку, що у нас є перехідний період, заборгованість по бюджету, бюджету по відшкодуванню ПДВ. Зараз експортери пропонують залишити частково автоматичне відшкодування саме тим, в кого експортна складова складає більше 40 відсотків. Тобто в реєстрі залишити частково місце саме для таких платників, тобто першочерговість.

Це всі домовленості, які тільки що прозвучали.

В цьому виступі Южаніна не розділяла по товарним позиціям зернові та технічні, але я думаю, що все ж таки, малось на увазі товарні позиції по зернових 1001-1008 згідно з УКТЗЕД та по технічних - 1205 і 120600 згідно з УКТЗЕД

fgrubin Професор
Професор

Третій виступ Южаніною, після якого було проголосовано закон:
16:31:43

ЮЖАНІНА Н.П.

Шановні колеги…

ГОЛОВУЮЧИЙ. Увага! Увага!

ЮЖАНІНА Н.П. Шановні колеги, ми до перерви з вами зупинилися і розійшлись в поглядах щодо застосування нової системи адміністрування ПДВ через відкриті реєстри відшкодування ПДВ.

Тому зараз в процесі дискусії, професійної дискусії і так як ми розібрали все по полицям, ми вийшли на таке компромісне рішення. Пропонується створити 2 публічних відкритих реєстри з однаковою системою хронологічного відшкодування ПДВ.

Перший реєстр для суб'єктів підприємницької діяльності, які відповідають критеріям автоматичного відшкодування.

При цьому з критеріїв автоматичного відшкодування ми приберемо норму, яка дозволяла знаходитись там і суб'єктам підприємницької діяльності, які не були експортерами, а лише мали інвестиції у розмірі 3 мільйонів гривень на рік. Ми в цьому критерії залишаємо лише тих, у кого є експертні операції більше чим на 40 відсотків. Крім того, в критеріях автоматичного відшкодування ПДВ ми прибираємо критерій, вірніше його перетворюємо у наступне. Із автоматичного відшкодування випадали ті суб'єкти, які мали податковий борг, і це дозволяло спекулювати цією нормою. Так от сума відшкодування суб'єктам підприємницької діяльності, які підпадають під критерії автоматичного відшкодування, буде здійснюватися за мінусом того податкового боргу, який в нього рахується. Тим більше, якщо ви звернули увагу, уже в тому тексті, який ми проговорили, є норма про можливість зарахування суми бюджетного відшкодування в рахунок інших платежів. Тому це ще раз підкреслює, що така опція як виключення із автоматичного відшкодування пропаде, такого механізму в руках податківців не буде. І другий прозорий реєстр з хронологічним порядком відшкодування буде для всіх інших платників і для тих експортерів, у яких обсяг невеликий, і для наших українських виробників, які мають право на бюджетне фінансування із-за вхідного податкового кредиту, наприклад, імпортного.

Тому два прозорі реєстри за однаковою системою. Ми зараз говорили, що це буде правильно ще і з точки зору того, що швидкість подачі декларацій маленькими суб'єктами і середніми на багато легша чим великими підприємствами. Тому і тут ми нібито так підійдемо більш справедливо до створення реєстрів в рамках платників по категоріям, нібито так. Тому саме пропонуємо щодо реєстру запровадити таку систему з 1 лютого 2016 року. Тому що для цього треба перебудувати всю систему електронного обліку, яка є.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Дякую, Ніна Петрівна.

Шановні колеги народні депутати, пропозиція наступна: з поправкою і пропозиціями, які оголосила Ніна Петрівна Южаніна, включно з поправкою Миколи Княжицького, за основу та в цілому з техніко-юридичними правками.

Я прошу всіх сконцентруватись, підготуватись до голосування. Я хочу, щоб ви розуміли, що це надзвичайно відповідальне голосування. Ми маємо йти далі, і країна має отримати бюджет. Голосуємо, шановні колеги, за основу і в цілому відповідно до моєї пропозиції з техніко-юридичними правками.

Готові? Голосуємо. За основу та в цілому з техніко-юридичні правки з відповідними пропозиціями під стенограму. Голосуємо і прошу підтримати всіх. Голосуємо.

16:36:18

За-251

Закон ухвалено

ПАВЛО56 Професор
Професор

Повідомлення: 137
Аграрне лоббі у Верховній Раді зрадило сільгосвиробників і проголосувало за відміну спецрежиму(залишилась тільки мізерія) ,зате відновили відшкодування ПДВ агротрейдерам . Хто і як голосував є на сайті ВР http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/radan_gs09 ... ?g_id=5367

fgrubin Професор
Професор

Крім трейдерів відшкодування будуть отримувати і агрохолдинги.
За рік експорт зернових складає 35 млн. тонн на суму 5-7 млрд. $, в тому числі ПДВ 0,833-1,167 млрд. $, який відшкодують експортерам.
Пільга по спецрежиму складала близько 20 млрд. грн.
Що ж виграє в результаті таких змін бюджет?

Ilanka Аватар користувача
Знавець
Знавець

Повідомлення: 38
Здравствуйте, подскажите пожалуйста. За декабрь НДС на какие счета кидать. Есть ли уже новые спецсчета? Что там наши депутаты отменили отмену отмен по спецреждиму? Че то после праздников разорбаться не могу, а инспектор еще празднует НГ видимо :))) не дозвонюсь, нужно НН отправить, лимита не хватает, срок уже заканчивается, думаю куда кинуть недостающую сумму.

Buh111 Доцент
Доцент

Ilanka, на старий. Починається на (3752)
Лежит тюлень на берегу.
Лежать на берегу могу.

Buh111 Доцент
Доцент

Шановні, а хто вже розібрався які з відкритих рахунків (3753, 3754, 3755) призначені для якого виду діяльності ( 50/50, 85/15, 20/80) ?
Лежит тюлень на берегу.
Лежать на берегу могу.

ПАВЛО56 Професор
Професор

Buh111 написав:
Шановні, а хто вже розібрався які з відкритих рахунків (3753, 3754, 3755) призначені для якого виду діяльності ( 50/50, 85/15, 20/80) ?

3753-50\50
3754-85\15
3755-20\80

fgrubin Професор
Професор

Лист ДФС України від 27.01.2016 №2533/7/99-99-19-03-01-17 "Про особливості сплати ПДВ платниками – сільськогосподарськими підприємствами у 2016 році"
http://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/listi-dps/66180.html
У звітному (податковому) періоді січень 2016 року сума податкових зобов’язань (ПЗ) та податкового кредиту (ПК) платника податку – суб’єкта спеціального режиму оподаткування становить за операціями:
1) із зерновими та технічними культурами: ПЗ = 100 000 грн; ПК = 150 000 грн;
2) з продукцією тваринництва: ПЗ = 120 000 грн; ПК = 90 000 грн;
3) з іншими с/г товарами/послугами: ПЗ = 50 000 грн; ПК = 30 000 грн.
Різниця між сумою податкових зобов’язань та податкового кредиту звітного (податкового) періоду січня 2016 року платника податку становить за операціями:
1 із зерновими та технічними культурами: – 50 000 грн (100 000 грн – 150 000 грн);
2) з продукцією тваринництва: 30 000 грн (120 000 грн – 90 000 грн);
3) з іншими с/г товарами/ послугами: 20 000 грн (50 000 грн – 30 000 грн).
Таким чином, за операціями:
1) із зерновими та технічними культурами: сума від’ємного значення у розмірі 50 000 грн переноситься до складу податкового кредиту за операціями із зерновими та технічними культурами наступного звітного періоду (лютий 2016 року);
2) з продукцією тваринництва:
підлягає сплаті до бюджету сума у розмірі 6 000 грн (30 000 х 20 відс./100);
перерахуванню на спеціальний рахунок сума у розмірі 24 000 грн (30 000 х 80 відс./ 100);
3) з іншими сільськогосподарськими товарами/ послугами:
сплаті до бюджету підлягає сума у розмірі 10 000 грн (20 000 х 50 відс. /100);
перерахуванню на спеціальний рахунок підлягає 10 000 грн (20 000 х 50 відс. /100).
Остаточний розрахунок за січень 2016 року становитиме:
до державного бюджету підлягає сплаті сума у розмірі 16 000 грн (6 000 + 10 000);
перерахуванню на спеціальний рахунок підлягає 34 000 грн (24 000 + 10 000);
включенню до складу податкового кредиту наступного звітного періоду підлягає 50 000 грн.

А ума не хватило у Насірова, щоб зарахувати податковий кредит наступного звітного періоду в сплату сум до держбюджету?
Мабуть все ж було завдання побільше здерти на рівному місці з селянина.

ПАВЛО56 Професор
Професор

Українська влада повернулась до сільгоспвиробників задом .завантаживши їх непосильними податками.Завдяки протестам влада пообіцяла частково відмінити це і у ВР зареєстровано 5проектів змін. Проте ці проекти не збираються впроваджувати .вони тільки для заспокоєння від подальших страйків. Тому деякі сільгоспвиробники роблять наступні кроки : 1) Постаратись якнайменше продавати с-г продукціі до змін 2) Продавати нелегально (при оприбуткуванні урожаю зменшити його кількість ) 3)Домовлятись з поставщиками добрив ,засобів захисту рослин про передачу цих засобів на зберігання у с-г підприємстві(Договір зберігання) ,а після збору урожаю оформити продажу. Завдяки цим заходам в бюджет від ПДВ надійде менше коштів як від с-г підприємств так і від постачальників. Ці міри сприятимуть прикоренню відновленню спецрежиму ПДВ.Чим більше с-г підприємств це зробить тим скоріше пройдуть зміни.

katrin_buh Професор
Професор

Повідомлення: 178
Доброе утро! подскажите, может кто столкнулся уже. По итогам декабря у нас отрицательное значение по НДС, налоговый кредит. эта сумма аннулируется теперь? мне нужно зарегить январскую налоговую (50/50), нужно что-то перечислять на электронный счет - 3753? И еще - чтоб проверить себя: я правильно определила - макуха и масло - 50/50?

Поперед.Далі

Повернутись до Сільське господарство