Список форумів Галузевий облік Туризм ВД и агентские услуги

ВД и агентские услуги


Повідомлення 21/10/2009 22:19
Klinika Аватар користувача
Критик головний

Повідомлення: 63212
Звідки: Киев
Blondy, =;
Те, кто соблюдает нейтралитет, сталкиваются с ненавистью побежденных и презрением победителей (с)
Зображення
Допомога нашим бійцям
Приват 4731185602392919
https://www.facebook.com/ZlayaPrincesa

Повідомлення 22/10/2009 09:05
Ф.Д. Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 17047
Blondy написав:
Klinika, :friendship по агентским. Им по другим низзя - Лицусловия так велят.

И что тогда относительно моего вопроса, если по агентским? Это ж тоже посреднический договор, с вознаграждением... Там агент должен выступать от имени туроператора, так? Может он свое вознаграждение получить с клиента, если это предусмотрено в договоре (соглашении)? Правомерно это?
Якась дивна весна... щороку хотілося нові туфлі, а цьогоріч захотіла пістолет.

Повідомлення 22/10/2009 10:28
Klinika Аватар користувача
Критик головний

Повідомлення: 63212
Звідки: Киев
агент выступает да, от имени оператора, ИМХО - может - если предусм в договоре - клиент платит агенту - тот пересылвает оператору за минусом своего вознаграждения, но я не работала в туризме, могу ошибаться
Те, кто соблюдает нейтралитет, сталкиваются с ненавистью побежденных и презрением победителей (с)
Зображення
Допомога нашим бійцям
Приват 4731185602392919
https://www.facebook.com/ZlayaPrincesa

Повідомлення 22/10/2009 11:14
Blondy Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 5552
Звідки: Київ
Fermina Dasa, d писал
вы можете в договоре с комитентом предусмотреть, что будете удерживать свое вознаграждение из сумм, оплачиваемых потребителями в пользу туроператора... потом - зачет в бухучете... но в любом случае нужен акт и НН...


+ гляньте ВоБУ №31 03.04.2008 с. 7
Туристичне посередництво: оподаткування та облік
Ні для кого не секрет: і турагент, і туроператор користуються посередницькими договорами. У нашій статті йдеться винятково про турагентів, оскільки найчастіше саме вони звертаються до посередництва. При цьому податкове законодавство встановило спеціальний порядок обліку для окремих операцій. І ми про це вам розповімо.
Алпатова Наталя-консультант газети "Все про бухгалтерський облік"
Все животные равны, но некоторые животные более равны, чем другие (с).
Нервы нужно не укреплять, а беречь.

Повідомлення 22/10/2009 19:37
ЮЮ Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 9760
Звідки: Україна це Європа

Да, это я называю их договорами комиссии, т.к. условия схожие. Это все разновидности посреднического договора: договор комиссии, агентский договор, договор поручения. Имеют схожие условия.
Там агент должен выступать от имени туроператора, так? Может он свое вознаграждение получить с клиента, если это предусмотрено в договоре (соглашении)? Правомерно это?


Он может удержать своё вознаграждение и перечислить сумму Оператору за вычетом своих процентов, если ЭТО ДОПУСКАЕТ договор с Туроператором.
Читай Договор. Это разрешено статьёй 408 ГК.
Но это не значит что оплата за туры может быть непосредственно от физлица Туроператору. Не смешивай одно с другим.
Бухгалтерские курсы в Киеве - Гильдия профессиональных бухгалтеров Украины

Повідомлення 22/10/2009 23:27
Ф.Д. Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 17047
+ гляньте ВоБУ №31 03.04.2008 с. 7

Эх... Нету у меня теперь ВОБУ :krazzzzy
Это разрешено статьёй 408 ГК.

Что-то я не нашла там такого :?
Якась дивна весна... щороку хотілося нові туфлі, а цьогоріч захотіла пістолет.

Повідомлення 23/10/2009 10:50
ЮЮ Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 9760
Звідки: Україна це Європа

може я сплутала номер статті..... я посмотрю....
Бухгалтерские курсы в Киеве - Гильдия профессиональных бухгалтеров Украины

Повідомлення 23/10/2009 11:29
ЮЮ Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 9760
Звідки: Україна це Європа

В законе О Туризме сказано, что
к агентским договорам применяются такие же правила как и к договорам услуг, если иное не предусмотрено законодательством (статья 20).

Господарський Кодекс України
Стаття 301. Взаєморозрахунки в агентських відносинах

1. Відповідно до агентського договору комерційний агент одержує агентську винагороду за посередницькі операції, що здійснені ним в інтересах суб'єкта, якого він представляє, у розмірі, передбаченому договором.

2. Агентська винагорода виплачується комерційному агенту після оплати третьою особою за угодою, укладеною з його посередництвом, якщо інше не передбачено договором сторін.

3. Сторони можуть передбачити в договорі, що комерційному агенту сплачується додаткова винагорода у разі, якщо він бере на себе зобов'язання гарантувати виконання угоди, укладеної ним в інтересах суб'єкта, якого він представляє.

4. Суб'єкт, якого представляє комерційний агент, розраховує винагороду, на яку має право комерційний агент, відповідно до розмірів і строків, передбачених договором сторін.

5. Комерційний агент має право вимагати для розрахунку бухгалтерський витяг щодо всіх угод, за які йому належить агентська винагорода.

6. Умови виплати винагороди комерційному агенту за угоди, укладені після закінчення договірних відносин, а також інші умови, що стосуються розрахунків сторін, визначаються договором.
*****
Цивільний кодекс України по поводу обычных договоров услуг говорит:
Стаття 903. Плата за договором про надання послуг

1. Якщо договором передбачено надання послуг за плату, замовник зобов'язаний оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, що встановлені договором.

Непосредственно агентских договоров в ЦКУ нет, есть договора поручения (глава 68) и договора комисии (глава 69).
***
Стаття 1002. Право повіреного на плату
1. Повірений має право на плату за виконання свого обов'язку за договором доручення, якщо інше не встановлено договором або законом.
2. Якщо в договорі доручення не визначено розміру плати повіреному або порядок її виплати, вона виплачується після виконання доручення відповідно до звичайних цін на такі послуги
Стаття 1020. Право комісіонера на відрахування з грошових коштів, що належать комітентові
1. Комісіонер має право відраховувати належні йому за договором суми з усіх грошових коштів, що надійшли до нього для комітента, якщо інші кредитори комітента не мають переважного перед ним права на задоволення своїх вимог із грошових коштів, що належать комітентові.
Бухгалтерские курсы в Киеве - Гильдия профессиональных бухгалтеров Украины

Повідомлення 23/10/2009 11:40
ЮЮ Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 9760
Звідки: Україна це Європа

Наше законодательство в єтом вопросе не до конца урегулировано. Если хоз. кодекс четко говорит о агентских договорах, то гражданский нет.
Бухгалтерские курсы в Киеве - Гильдия профессиональных бухгалтеров Украины

Повідомлення 23/10/2009 11:44
Blondy Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 5552
Звідки: Київ
Fermina Dasa, смотрите почту ;)
Все животные равны, но некоторые животные более равны, чем другие (с).
Нервы нужно не укреплять, а беречь.

Повідомлення 23/10/2009 11:59
Ф.Д. Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 17047
Blondy, все получила, спасибо :flora
Якась дивна весна... щороку хотілося нові туфлі, а цьогоріч захотіла пістолет.

Повідомлення 23/10/2009 12:00
Blondy Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 5552
Звідки: Київ
Fermina Dasa, :reverans
Все животные равны, но некоторые животные более равны, чем другие (с).
Нервы нужно не укреплять, а беречь.

Повідомлення 23/10/2009 12:05
Ф.Д. Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 17047
ЮлияЮрьевна написав:
Да, это я называю их договорами комиссии, т.к. условия схожие. Это все разновидности посреднического договора: договор комиссии, агентский договор, договор поручения. Имеют схожие условия.

=;
ЮлияЮрьевна написав:
Он может удержать своё вознаграждение и перечислить сумму Оператору за вычетом своих процентов, если ЭТО ДОПУСКАЕТ договор с Туроператором.
Но это не значит что оплата за туры может быть непосредственно от физлица Туроператору. Не смешивай одно с другим.

:smls01:
Якась дивна весна... щороку хотілося нові туфлі, а цьогоріч захотіла пістолет.

Повідомлення 04/11/2009 15:13
marina-vl@ukr.net Доцент
Доцент

Повідомлення: 80
Как правильно оформить документы, а именно: (акт вып.услуг и НН) если такая ситуация: Туроператор получат оплату от Заказчика за экскурсионные услуги и за организацию транспортных услуг (выставляется два счета на оплату на экскурсию и на транспорт). Далее Туроператор по агентскому договору перечисляет за транспорт (Трансп.организация на едином налоге). Т.е. базой налогообложения является комиссионное вознаграждение.

Как оформляется правильно первичка?? ( В акте и НН должна быть разшифровка стоимость услуг, комисия, НдС????)

PePPion Користувач
Користувач

Повідомлення: 16
добрый день, мы турагенство фоп на общей системе,
Помогите разобраться с о следующим вопросом на примере:

с туроператором договор на 10% вознаграждения
продали тур за 950,00 грн (должны были за 1000,00 грн., т.е. сделали скидку за счёт своей комиссии)
перечислили туроператору стоимость тура - 900 грн.
50,00 грн осталось себе на вознаграждение

так вот вопрос в следующем, каую сумму относить к Доходам и платить налог? 50,00 грн.(то что фактически заработано и скидку включить в расходы) или все 100,00 грн.

налоговики склоняют на 100,00 грн.и ссылаются на п.164.2.17 е ПКУ "передбачено, що до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід, отриманий як додаткове благо у вигляді вартості безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг), визначеної за правилами звичайної ціни, а також суми знижки звичайної ціни (вартості) товарів (робіт, послуг), індивідуально призначеної для такого платника податку."

как быть, подскажите, пожалуйста, хочется себя обезопасить, каким же тогда образом делать людям скидки, да и самим ездить отдыхать "безболезненно для своего кармана" ???????

Поперед.Далі

Повернутись до Туризм

cron