Список форумів Галузевий облік Туризм турагент і єдиний податок

турагент і єдиний податок


Виктория10 Знавець
Знавець

Повідомлення: 48
що зараховується в оборот єдинника комісія чи загальний оборот (з туроператорськими)?

Ант1 Знавець
Знавець

Повідомлення: 39
При надходженні на розрахунковий рахунок або до каси платника єдиного податку коштів за посередницькими договорами, до виручки від реалізації включається тільки сума винагороди, отримана за виконані зобов’язання за договором. Із цим згодні і Держкомпідприємництва (Лист № 9749), і ДПАУ (Лист № 4441). А от щодо визначення одномільйонної межі для переходу на загальну систему оподаткування думки розійшлися. Держкомпідприємництва (Лист № 9749) вважає, що

... сума транзитних коштів, що підлягає перерахуванню третім особам, до складу виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) не повинна включатися та відповідно оподатковуватись єдиним податком.

Виходячи із вищезазначеного, Держкомпідприємництва вважає, що при розрахунку граничного обсягу виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) необхідно враховувати лише ті кошти, що надійшли за здійснення операцій з продажу продукції (товарів, робіт, послуг), як це передбачено статтею 3 Указу № 727.

А Державна податкова адміністрація України (Лист № 4441) наполягає:

З метою визначення права перебування на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності суб’єкти малого підприємництва, включаючи й тих, які здійснюють комісійну торгівлю, надають експедиторські, брокерські послуги, повинні враховувати всі надходження коштів, отримані на розрахунковий рахунок та в касу від продажу продукції (товарів, робіт, послуг), суми позареалізаційних доходів та виручку від іншої реалізації.

Школа бухгалтера № 7 (7.4.2008)
Податковий облік http://www.***.com.ua/show/3cid02178.html

пушка Доцент
Доцент

Повідомлення: 55
подскажите пожалуйста такой момент..у нас есть туристы,котрые заказывают туры за полгода а то и больше,потом что-то меняется в сумме договора,а я уже единый заплатила.Хорошо,когда это в одном квартале,но бывает иногда что и в разных кварталах...выход только делать корректировку декларации по единому или может есть еще какие-то варианты.Как вообще с такими туристами быть? у меня это постоянный головняк.

Завтрак туриста Користувач
Користувач

Повідомлення: 7
Вообще-то корректировать отчет прошлого периода вроде как нет оснований. Вы же не ошиблись, когда показывали бОльший доход. Хотя налоговики на их сайте говорят подавать уточненку:

"У разі якщо повернення коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс) за товари (роботи, послуги), відбулося в іншому податковому періоді, платник єдиного податку повинен включити такий аванс до складу доходу у звітному періоді, в якому відбулося зарахування вказаних коштів, та здійснити перерахунок доходу у податковому періоді, в якому відбулось їх повернення. Такий перерахунок здійснюється шляхом подання уточнень до раніше поданої податкової декларації платника єдиного податку – юридичної особи або уточнення показників у складі звітної податкової декларації платника єдиного податку – юридичної особи за наступний податковий період разом з якою заповнюється розрахунок податкового зобов’язання єдиного податку за минулий період, що уточнюється."

zapit Аватар користувача
Професор
Професор

Повідомлення: 995
Доброго дня! Підприємець хоче займатися туризмом - стати турагентом. Хоче бути на єдиному податку 2-га група. Чи може він бути платником ПДВ і який КВЕД для такого виду діяльності? І чи потрібно виробляти ліцензію для підприємця - турагента? І які вимоги для підприємця - турагента? Дякую.


Повернутись до Туризм