Список форумів Галузевий облік Зовнішньоекономічна діяльність Импорт услуг

Импорт услуг


Повідомлення 20/08/2010 13:22
NaLeGi Професор
Професор

Повідомлення: 728
Звідки: Киев
Коллеги, подскажите , пожалуйста, при оплате услуг нерезидентам (Великобритания и США), не нужно ли начислять и платить налог на репатриацию?
Все будет ОК!

Повідомлення 20/08/2010 13:35
Тяська Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 4075
Звідки: Тернопіль
NaLeGi, по-перше почитайте міждержавні договори про уникнення подвійного оподаткування, і по -друге, запитайте , чи Ваші контрагенти зроблять довідки із своєї податкової, врахуйте ще те, що довідка повинна бути легалізовані.
А так при виплаті 15% репатріації.

Повідомлення 20/08/2010 13:55
NaLeGi Професор
Професор

Повідомлення: 728
Звідки: Киев
Тяська, а не сталкивались ли Вы с валютной проверкой, если да, то хватило ли акта выполненных работ или еще требовались какие-либо подтверждающие документы? У меня оплата за пуско-наладочные работы и консалтинговый услуги, сумма более 100 тыс .
Все будет ОК!

Повідомлення 20/08/2010 13:56
optima-consulting Теург
Теург

Повідомлення: 2930
Звідки: Киев
Тяська написав:
NaLeGi, по-перше почитайте міждержавні договори про уникнення подвійного оподаткування, і по -друге, запитайте , чи Ваші контрагенти зроблять довідки із своєї податкової, врахуйте ще те, що довідка повинна бути легалізовані.
А так при виплаті 15% репатріації.


Читати зарано. Тим більш, що нічого ви там не знайдете якщо послуги звичайні. Головне питання що саме за послуги.
За загальним правилом послуги не оподатковують. 13.1. Будь-які доходи, отримані нерезидентом із джерелом їх походження з України, від провадження господарської діяльності (у тому числі на рахунки нерезидента, що ведуться в гривнях) оподатковуються у порядку і за ставками, визначеними цією статтею.
Для цілей цієї статті під доходами, отриманими нерезидентом із джерелом їх походження з України, слід розуміти:
й) інші доходи від здійснення нерезидентом (постійним представництвом цього або іншого нерезидента) господарської діяльності на території України, за винятком доходів у вигляді виручки або інших видів компенсації вартості товарів (робіт, послуг), переданих (виконаних, наданих) резиденту від такого нерезидента (постійного представництва), у тому числі вартості послуг з міжнародного зв'язку чи міжнародного інформаційного забезпечення.

Повідомлення 20/08/2010 13:58
optima-consulting Теург
Теург

Повідомлення: 2930
Звідки: Киев
Ваууууу.... Пахне податком...
п.13.1
в) роялті, фрахту та доходи від послуг типу "інжиніринг";

1.36. Інжиніринг - надання послуг (виконання робіт) зі складання технічних завдань, проведення наукових досліджень, складання проектних пропозицій, проведення техніко-економічних обстежень та інженерно-розвідувальних робіт з будівництва об'єктів, розробка технічної документації, проектування та конструкторське опрацювання об'єктів техніки і технології, консультації та авторський нагляд під час монтажних та пусконалагоджувальних робіт, а також консультації економічного, фінансового або іншого характеру, пов'язані з такими послугами (роботами).

Повідомлення 20/08/2010 14:01
NaLeGi Професор
Професор

Повідомлення: 728
Звідки: Киев
optima-consulting, пуско - наладочные и консалтинговые, обычные или нет?
Все будет ОК!

Повідомлення 20/08/2010 14:04
optima-consulting Теург
Теург

Повідомлення: 2930
Звідки: Киев
Если попадают под опеределение инжинирнга НЕ ОБЫЧНЫЕ налог на репатриацию, ставка 15%! Теперь уж надо смотреть конвенцию.

Повідомлення 20/08/2010 14:06
NaLeGi Професор
Професор

Повідомлення: 728
Звідки: Киев
optima-consulting написав:
Ваууууу.... Пахне податком...
п.13.1
в) роялті, фрахту та доходи від послуг типу "інжиніринг";

1.36. Інжиніринг - надання послуг (виконання робіт) зі складання технічних завдань, проведення наукових досліджень, складання проектних пропозицій, проведення техніко-економічних обстежень та інженерно-розвідувальних робіт з будівництва об'єктів, розробка технічної документації, проектування та конструкторське опрацювання об'єктів техніки і технології, консультації та авторський нагляд під час монтажних та пусконалагоджувальних робіт, а також консультації економічного, фінансового або іншого характеру, пов'язані з такими послугами (роботами).

таки точно вауууу :sad: Нужно смотреть законы об устранении , так?
Все будет ОК!

Повідомлення 20/08/2010 14:07
optima-consulting Теург
Теург

Повідомлення: 2930
Звідки: Киев
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 11.01.2005 р. N 23/6/15-1116

ДПАУ розглянула лист ТОВ щодо деяких питань, пов'язаних із виконанням передпроектних та проектних робіт з будівництва стадіону та капітальним будівництвом стадіону, і повідомляє.

Відповідно до п. 1.36 ст. 1 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" (далі - Закон) під терміном "інжиніринг" розуміють надання послуг (виконання робіт) зі складання технічних завдань, проведення наукових досліджень, складання проектних пропозицій, проведення техніко-економічних обстежень та інженерно-розвідувальних робіт з будівництва об'єктів, розробку технічної документації, проектування та конструкторське опрацювання об'єктів техніки і технології, консультації та авторський нагляд під час монтажних та пусконалагоджувальних робіт, а також консультації економічного, фінансового або іншого характеру, пов'язані з такими послугами (роботами).

Абзацом "в" п. 13.1 ст. 13 Закону встановлено, що доходи від послуг типу "інжиніринг" в числі інших доходів, отриманих нерезидентом із джерелом їх походження з України від провадження господарської діяльності, є доходами, оподаткування яких здійснюється згідно з п. 13.2 ст. 13 Закону. Відповідно до цього пункту, зокрема, резидент або постійне представництво нерезидента, що здійснюють на користь нерезидента або уповноваженої ним особи будь-яку виплату з доходу з джерелом його походження з України, отриманого таким нерезидентом від провадження господарської діяльності (у тому числі на рахунки нерезидента, що ведуться в гривнях), зобов'язані утримувати податок з таких доходів, зазначених у п. 13.1 цієї статті, за ставкою у розмірі 15 % від їх суми та за їх рахунок, який сплачується до бюджету під час такої виплати, якщо інше не передбачено нормами міжнародних угод, які набрали чинності.

Згідно з п. 1 ст. 7 Конвенції між Урядом України і Урядом Сполученого Королівства Великобританії і Північної Ірландії про усунення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно податків на доход і на приріст вартості майна, ратифікованої 11.08.93 р. (далі - Конвенція), прибуток підприємства Договірної Держави оподатковується податком тільки у цій Договірній Державі, якщо тільки підприємство не здійснює комерційної діяльності в другій Договірній Державі через розташоване там постійне представництво. Якщо підприємство здійснює комерційну діяльність як вказано вище, то його прибуток може оподатковуватися в другій Договірній Державі, але тільки в тій частині, яка відноситься до цього постійного представництва.

Пунктом 1 ст. 5 Конвенції визначено, що для цілей цієї Конвенції термін "постійне представництво" означає постійне місце діяльності, через яке підприємство повністю або частково здійснює свою комерційну діяльність. При цьому відповідно до п. 3 ст. 5 Конвенції будівельний майданчик, монтажний або складальний об'єкт, якщо він існує більше дванадцяти місяців, є постійним представництвом. Тобто діяльність резидента однієї країни на території іншої створює постійне представництво при виконанні будівельних, монтажних, складальних робіт та послуг, пов'язаних з цими роботами, тобто послуг інжинірингового характеру.

Таким чином, враховуючи викладене вище, при наданні резидентом Королівства Великобританії та Північної Ірландії за контрактами з українським замовником інжинірингових послуг та послуг з будівництва стадіону, сукупний термін виконання яких перевищує 12-місячний період, таку діяльність нерезидента слід вважати такою, що здійснюється через постійне представництво в Україні. Суми прибутків нерезидентів, які здійснюють свою діяльність на території України через постійне представництво, оподатковуються у загальному порядку. При цьому таке постійне представництво прирівнюється з метою оподаткування до платника податку, який здійснює свою діяльність незалежно від такого нерезидента (п. 13.8 ст. 13 Закону).

Повідомлення 20/08/2010 14:09
kimberli Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 9829
NaLeGi, приуслугах инжиниринга никакой апостиль не поможет...
Зображення

Повідомлення 20/08/2010 14:18
NaLeGi Професор
Професор

Повідомлення: 728
Звідки: Киев
kimberli написав:
NaLeGi, приуслугах инжиниринга никакой апостиль не поможет...

то есть - от 15% не уйти? Может из контрактов "убрать" пуско-наладочные работы и оставить только консалтинговые?
Все будет ОК!

Повідомлення 20/08/2010 14:22
kimberli Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 9829
NaLeGi, убрать то можно,но в банке уже есть копия вашего первоначального договора,да и отметки об оплате банк поставил на вашемпервичном екз.Так что думайте.
Зображення

Повідомлення 20/08/2010 14:23
NaLeGi Професор
Професор

Повідомлення: 728
Звідки: Киев
optima-consulting написав:
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

Таким чином, враховуючи викладене вище, при наданні резидентом Королівства Великобританії та Північної Ірландії за контрактами з українським замовником інжинірингових послуг та послуг з будівництва стадіону, сукупний термін виконання яких перевищує 12-місячний період, таку діяльність нерезидента слід вважати такою, що здійснюється через постійне представництво в Україні. Суми прибутків нерезидентів, які здійснюють свою діяльність на території України через постійне представництво, оподатковуються у загальному порядку. При цьому таке постійне представництво прирівнюється з метою оподаткування до платника податку, який здійснює свою діяльність незалежно від такого нерезидента (п. 13.8 ст. 13 Закону).


за три дня ввели в эксплуатацию производственную линию,то под постоянное представительство не подходит ведь?
Все будет ОК!

Повідомлення 20/08/2010 14:24
NaLeGi Професор
Професор

Повідомлення: 728
Звідки: Киев
kimberli,
еще не платили и в банк не несли контракт
Все будет ОК!

Повідомлення 20/08/2010 14:40
optima-consulting Теург
Теург

Повідомлення: 2930
Звідки: Киев
NaLeGi написав:
optima-consulting написав:
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

Таким чином, враховуючи викладене вище, при наданні резидентом Королівства Великобританії та Північної Ірландії за контрактами з українським замовником інжинірингових послуг та послуг з будівництва стадіону, сукупний термін виконання яких перевищує 12-місячний період, таку діяльність нерезидента слід вважати такою, що здійснюється через постійне представництво в Україні. Суми прибутків нерезидентів, які здійснюють свою діяльність на території України через постійне представництво, оподатковуються у загальному порядку. При цьому таке постійне представництво прирівнюється з метою оподаткування до платника податку, який здійснює свою діяльність незалежно від такого нерезидента (п. 13.8 ст. 13 Закону).


за три дня ввели в эксплуатацию производственную линию,то под постоянное представительство не подходит ведь?


Не подходит, но тогда нужно применять конвенцию согласно вот этого порядкаКАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ ПОСТАНОВА від 6 травня 2001 р. N 470 "Про затвердження Порядку звільнення (зменшення) від оподаткування доходів із джерелом їх походження з України згідно з міжнародними договорами України про уникнення подвійного оподаткування" !

Далі

Повернутись до Зовнішньоекономічна діяльність