Список форумів Галузевий облік Зовнішньоекономічна діяльність Суточные при загранкомандировке

Суточные при загранкомандировке


sergei1736 Професор
Професор

Повідомлення: 296
Звідки: Вінниця
Подскажите, пожалуйста, предприятие отправило в командировку за рубеж директора, но денег на счету нет(новое предприятие) и поэтому не выдало ни суточные, ни аванс. Можно ли по возвращении из командировки, после составления авансового отчета, выплатить суточные и включить в расходы предприятия.? И, если можно, в какой валюте выплачивать, можно в гривне погасить долг? Спасибо.

Black-Rose Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 2199
Звідки: Дніпро
sergei1736 написав:
составления авансового отчета, выплатить суточные и включить в расходы предприятия.?
:smls01:
sergei1736 написав:
можно в гривне погасить долг?
:smls01:

sergei1736 Професор
Професор

Повідомлення: 296
Звідки: Вінниця
Спасибо.

sergei1736 Професор
Професор

Повідомлення: 296
Звідки: Вінниця
и никаких ограничений нет, исходя из того, что это загранкомандировка и не выплатили аванс?

Serg Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 9570
Звідки: Ірпінь
Black-Rose написав:
можно в гривне погасить долг?

а тіко в гривні і можна.
sergei1736 написав:
и никаких ограничений нет, исходя из того, что это загранкомандировка и не выплатили аванс?


от якщо він пожалується на самого себе трудовикам то заплатить штраф :smls09:
обмеження по витратам на витрати в ПКУ пп. 140.1.7
signature disconnected
181

Frau Welle Аватар користувача
Професор
Професор

Повідомлення: 156
Здравствуйте!
Директор вернулся из загранкомандировки, самолет прилетел в 1:30, штамп наших пограничников стоит 25.05. Суточные за 25.05 выплачивать в размере загранкомандировки?

maria* Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 4616
Frau Welle,
Frau Welle написав:
Директор вернулся из загранкомандировки

це добре чи погано?
Frau Welle написав:
Суточные за 25.05 выплачивать в размере загранкомандировки

:smls01:
Я чув стiльки наклепiв на Вашу адресу, що у мене немає сумнiвiв: Ви — прекрасна людина!
Оскар Уайльд

Frau Welle Аватар користувача
Професор
Професор

Повідомлення: 156
maria* написав:
це добре чи погано?
:smls01:


Добре, цукерок смачненьких привіз. :eat:

grom2000 Аватар користувача
Професор
Професор

Повідомлення: 151
Звідки: Киев
Мне совсем не хочется выдавать наличную валюту директору. Нету у нас ее, и гривневой кассы тоже нет, и заводить ради одной-единственной командировки совсем не хочется. Гораздо проще перечислить ему сумму на карточку в гривне в эквиваленте НБУ, и на суточные, и на авиабилет.
Будут ли какие-то последствия если я аванс на загранкомандировку выдам все-таки в гривне? Директор совсем не будет против. Где написаны такие требования и наказуем ли аванс на загранкомандировку в гривне?
И если так все-таки нельзя, то как это делается? Снимается наличная гривня и в обменнике меняется и рисуется две кассовых книги - гривневая и валютная? Но это так неудобно и никому не нужно в нашей ситуации.

Вотруба Професор
Професор

Повідомлення: 507
Можете перечислить на карточку в грн.
Он будет этой карточкой рассчитываться за билеты и за границей (или снимет за границей валюту).

Посмотрите еще здесь для общей ориентировки: http://www.mdoffice.com.ua/pls/mdoffice ... 0&context=

grom2000 Аватар користувача
Професор
Професор

Повідомлення: 151
Звідки: Киев
Спасибо за наводку, вот сама что еще нашла:

Видача авансу на закордонне відрядження у гривнях для небюджетних підприємств не є порушенням
Дата статьи 11.11.2013
Чи обов'язково видавати аванс на закордонне відрядження у валюті? Чи можна у гривнях?
Ані ст. 121 КЗпП, яка закріплює гарантії та компенсації для працівників при службових відрядженнях, ані пп. 140.1.7 ПКУ, який встановлює правила віднесення до складу податкових витрат на відрядження, прямо не визначають, в якій саме валюті видавати аванс на закордонне відрядження: у гривнях чи в інвалюті.

Відповідь знаходимо в Iнструкції №59.

Так, згідно з п. 5 розд. III Iнструкції №59, підприємство, що відряджає працівника у відрядження за кордон, забезпечує його коштами для здійснення поточних витрат під час службового відрядження (авансом) у

національній валюті держави, до якої відряджається працівник, або у вільно конвертованій валюті. Але нагадаємо, що починаючи з 11.04.2011 р. норми Iнструкції №59 не є обов'язковими для виконання підприємствами небюджетної сфери. Проте фахівці Міндоходів та Мінфіну у листах та роз'ясненнях часто посилаються саме на цей документ (1). До того ж фактично це єдиний нормативно-правовий акт, який регламентує питання скерування та перебування працівника у відрядженні. Тож небюджетні підприємства можуть використовувати норми Iнструкції №59 як рекомендації і виплачувати аванс на відрядження у відповідній іноземній валюті.

-----------------(1)----------------

Див. лист Мінфіну від 22.03.2013 р. №31-07230-16-27/9358 («ДК» №21/2013), лист ДПСУ від 31.03.2012 р. №5742/6/15-1415 («ДК» №25/2012).

--------------------------------------

До речі, ненадання авансу або ж надання його у гривнях у випадку із закордонним відрядженням, на думку автора, вважатиметься порушенням законодавства про працю. Адже ст. 121 КЗпП визначає, що працівникам, які скеровуються у відрядження, виплачують: добові за час перебування у відрядженні, вартість проїзду до місця призначення і назад та витрати з найму житлового приміщення у порядку та розмірах, що встановлюються законодавством. А тому за порушення цієї норми може загрожувати адмінштраф за ст. 41 КУпАП — від 30 до 100 н. м. д. г. (510 — 1700 грн у 2013 р.). Проте слід зауважити: оскільки видача авансу на закордонне відрядження у гривнях для небюджетних підприємств прямо не встановлена законодавством, така видача, якщо матиме місце, не вважатиметься порушенням.



Автор: Степанов Михаил
Источник: «****»
Рубрика: Труд и социальная защита / Оплата труда
Теги: Командировки, Трудовые отношения.

p_julce Професор
Професор

Повідомлення: 520
Звідки: Харків
Директор съездил в командировку в Россию поездом.
Выехал 25-го в 20:00, там 26-го, выехал 26-го в 21:25, вернулся 27-го.
:?: За все 3 дня суточные выплачиваются в размере заграничных?
П.С. Мое мнение - за все 3 дня в размере заграничных, но тут у знакомого бухгалтера другое мнение.


Повернутись до Зовнішньоекономічна діяльність

cron