Список форумів Тематичні форуми Кадрові питання звільнення працівника

звільнення працівника

Обговорення кадрових питань

Chajka Професор
Професор

Повідомлення: 321
Чи може директор звільнитися з 31-го числа, якщо 31-го по банку пройшли платіжки ним підписані?

lily27 Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 4549
день увольнения считается рабочим днем

dashab Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 15955
Звідки: Сумы
может
Мыслить следует в основном так, как будто Бога нет, а поступать так, как будто он есть

nadinca Аватар користувача
Професор
Професор

Повідомлення: 403
Звідки: г.Кременчуг
Добрый день, подскажите как правильно уволить работника, чтобы он стал на учет в ЦЗ и получал выплаты, т.е по какой статье лучше? Раньше никаких вопросов не возникало, по "согласованию сторон" увольняли и до свидания....А этот где-то вычитал, что теперь "по согласованию сторон" приравняли к "по собств.желанию" и Центр занятости начинает платить выплаты аж после 90 к.дней! Сегодня была в ЦЗ, все в один голос заверили, что ничего не менялось по этому поводу.

Антон Янко Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 2706
Звідки: Полтава
nadinca написав:
ничего не менялось по этому поводу

nadinca Аватар користувача
Професор
Професор

Повідомлення: 403
Звідки: г.Кременчуг
Вычитала, что "по согласованию сторон" -общий срок выплат все равно сокращается на 90 дней, как и при "собств.желанию", разница только в том, что "по соглас.сторон" начинают платить с 8-го дня после регистраци и срок выплат 270 дней. А "по собтв.желанию" начало выплат по истечении 90 к.дней и общий срок получается тоже 270 дней

nadinca Аватар користувача
Професор
Професор

Повідомлення: 403
Звідки: г.Кременчуг
Добрый день, кто сталкивался на практике с увольнением работника по сокращению должности (1 чел.)? С работником уже согласовано.
Правильно ли мои действия:
1. Уведомление работника не позже чем 2 мес до увольнения (в какой форме?)
2. Отчет 4-ПН в Центр занятости подавать не надо, т.к. сокращаем 1 человека
3. В день увольнения выплатить ему з/п+компенс.отпуска+выходн.пособие

Всё? Или я что-то упускаю?.. :lovez

nadinca Аватар користувача
Професор
Професор

Повідомлення: 403
Звідки: г.Кременчуг
и правильно ли я понимаю, что отчет в ЦЗ подавать не нужно, если из 4 чел. на фирме сокращаем 1 чел.?

ЦИТАТА: "Стаття 48. Масове вивiльнення працiвникiв з iнiцiативи роботодавця 1. Масовим вивiльненням з iнiцiативи роботодавця (крiм випадку лiквiдацiї юридичної особи) є одноразове або протягом:

1) одного мiсяця:

вивiльнення 10 i бiльше працiвникiв на пiдприємствi, в установi та органiзацiї з чисельнiстю вiд 20 до 100 працiвникiв;

вивiльнення 10 i бiльше вiдсоткiв працiвникiв на пiдприємствi в установi та органiзацiї з чисельнiстю вiд 101 до 300 працiвникiв;

2) трьох мiсяцiв - вивiльнення 20 i бiльше вiдсоткiв працiвникiв на пiдприємствi, в установi та органiзацiї незалежно вiд чисельностi працiвникiв." (витяг з ст. 48 Закону про зайнятiсть)

Лазурь Аватар користувача
Академік
Академік

Повідомлення: 1735

Допоможіть будь-ласка розрахувати, якщо працівник звільняється 01 грудня 2017, а прийнятий 22.10.2017, за який період потрібно брати Заробітну плату.Дякую

Ксеняяя Аватар користувача
Академік
Академік

Повідомлення: 1804
а що розраховувати, для чого?

zapit Аватар користувача
Професор
Професор

Повідомлення: 984
Доброго дня! Працівник написав Заяву : "прошу звільнити мене 7 грудня 2017 р. ".
7 грудня 2017 р. на роботу не з явився. Видали йому зарплату за 5 робочих днів грудня і слатили ЄСВ, воєнний збір та ПДФО 08 грудня 2017 р. Це нормально?
Причому нарахували зарплату за 5 робочих днів (а відпрацював він тільки 4), бо окдад у нього 3200.00, і щоб не було було претензій з боку охорони праці, що так мало.....і щоб не було недоплати по ЄСВ.
Це правильно? Дякую.

Поперед.

Повернутись до Кадрові питання