Список форумів Тематичні форуми Кадрові питання Работа в праздничный день

Работа в праздничный день

Обговорення кадрових питань

Повідомлення 21/09/2009 09:50
inka Професор
Професор

Повідомлення: 417

а как правильно оформить приказ на работу в выходной день?

Повідомлення 21/09/2009 10:01
Senya Теург
Теург

Повідомлення: 17242
Типовой формы нет, что нарисуете то и будет. Главное в приказе указать будет ли предоставлен работнику выходной в другой день или оплачен этот с соответствующей тарификацией.

Стаття 107. Оплата роботи у святкові і неробочі дні
Робота у святковий і неробочий день (частина четверта статті 73) оплачується у подвійному розмірі:
1) відрядникам - за подвійними відрядними розцінками;
2) працівникам, праця яких оплачується за годинними або денними ставками, - у розмірі подвійної годинної або денної ставки;
3) працівникам, які одержують місячний оклад, - у розмірі одинарної годинної або денної ставки зверх окладу, якщо робота у святковий і неробочий день провадилася у межах місячної норми робочого часу, і в розмірі подвійної годинної або денної ставки зверх окладу, якщо робота провадилася понад місячну норму.
Оплата у зазначеному розмірі провадиться за години, фактично відпрацьовані у святковий і неробочий день.
На бажання працівника, який працював у святковий і неробочий день, йому може бути наданий інший день відпочинку.
(Стаття 107 із змінами, внесеними згідно із Законом N 871-12 від 20.03.91)

Повідомлення 21/09/2009 12:31
AnaKiM Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 4481
Звідки: ◘◘◘• Донецк •◘◘◘ ­•ドネツク•

Такой вопрос, если я дежурю каждые две недели на работе, при этом и праздничные попадались (отгулов получается уже 11 дней), при этом на работе не дают мои законные отгулы - как быть посоветуйте?
• Do Or Die ©® •
________________________________________________
Зображення

Повідомлення 21/09/2009 12:46
arni1980 Професор
Професор

Повідомлення: 767
AnaKuM написав:
Такой вопрос, если я дежурю каждые две недели на работе, при этом и праздничные попадались (отгулов получается уже 11 дней), при этом на работе не дают мои законные отгулы - как быть посоветуйте?


А вы получаете всю зарплату официально?! Мой бывший директор говорил: "Хотите чтобы было по закону, тогда будете получать то что по закону" А по закону оклад раза в 3 меньше общей суммы был :D

Повідомлення 21/09/2009 12:51
AnaKiM Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 4481
Звідки: ◘◘◘• Донецк •◘◘◘ ­•ドネツク•

официальная з/п. Так что мой доход не уменьшится в данном случае, а наоборот.
• Do Or Die ©® •
________________________________________________
Зображення

Повідомлення 21/09/2009 12:56
arni1980 Професор
Професор

Повідомлення: 767
ну тогда говорить с начальством, или начислять себе больше без его ведома 8)

Повідомлення 21/09/2009 13:43
capitoshko Аватар користувача
Академік
Академік

Повідомлення: 1776

давно тре було погодинну ввести

Повідомлення 21/09/2009 13:46
Орлов Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 3955
Звідки: Харьков
inka написав:
а как правильно оформить приказ на работу в выходной день?
Кодекс законів про працю України
Стаття 71. Заборона роботи у вихідні дні. Винятковий порядок застосування такої роботи

Робота у вихідні дні забороняється. Залучення окремих працівників до роботи у ці дні допускається тільки з дозволу виборного органу первинної профспілкової організації (профспілкового представника) підприємства, установи, організації і лише у виняткових випадках, що визначаються законодавством і в частині другій цієї статті.
Залучення окремих працівників до роботи у вихідні дні допускається в таких виняткових випадках:
1) для відвернення або ліквідації наслідків стихійного лиха, епідемій, епізоотій, виробничих аварій і негайного усунення їх наслідків;
2) для відвернення нещасних випадків, які ставлять або можуть поставити під загрозу життя чи нормальні життєві умови людей, загибелі або псування майна;
3) для виконання невідкладних, наперед не передбачених робіт, від негайного виконання яких залежить у дальшому нормальна робота
підприємства, установи, організації в цілому або їх окремих підрозділів;
4) для виконання невідкладних вантажно-розвантажувальних робіт з метою запобігання або усунення простою рухомого складу чи скупчення вантажів у пунктах відправлення і призначення.
Залучення працівників до роботи у вихідні дні провадиться за письмовим наказом (розпорядженням) власника або уповноваженого ним органу.


В константирующей части приказа должна быть ссылка на одну из причин, указанной в статье 71 КЗОТа

что-нибудь вроде:
Приказ
Для ликвидации последствий стихийного бедствия (проверки финансово-хозяйственной деятельности фирмы налоговой инспекцией),
Приказываю:
1. Объявить воскресенье, 20 сентября 2009 года, для главного бухгалтера Иванова И.И. и бухгалтера Петровой П.П. рабочим днем.
2. За работу в выходной день главному бухгалтеру Иванову И.И предоставить день отдыха 23 сентября 2009 года.
3. За работу в выходной день бухгалтеру Петровой П.П. выплатить зароботную плату в двойном размере.
З повагою.
А. Орлов

Повідомлення 21/09/2009 13:59
Кутджин Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 13904
Звідки: Олешки
у розмірі подвійної

на бажання працівника, може бути наданий інший день відпочинку.

:smls24: я бы выбрала гроши :wink:

Повідомлення 21/09/2009 14:24
arni1980 Професор
Професор

Повідомлення: 767
та че тут выбирать, как скажет шеф так и будет :D

Повідомлення 26/10/2009 12:38
Данешта Знавець
Знавець

Повідомлення: 21
Звідки: Киев
Добрый день. Подскажите, на каких основаниях можно проводить работу в выходной день ( стихийного бедствия у нас сфабриковать не получилось)?

Спасибо.

Повідомлення 26/10/2009 12:48
Senya Теург
Теург

Повідомлення: 17242
сфабриковать

А зачем?

Повідомлення 26/10/2009 13:52
Данешта Знавець
Знавець

Повідомлення: 21
Звідки: Киев
просто не знаю, что влепить в приказ в плане основания проведение работы в выходные :(

Повідомлення 26/10/2009 14:00
Senya Теург
Теург

Повідомлення: 17242
Стаття 71. Заборона роботи у вихідні дні. Винятковий порядок застосування такої роботи
Робота у вихідні дні забороняється. Залучення окремих працівників до роботи у ці дні допускається тільки з дозволу виборного органу первинної профспілкової організації (профспілкового представника) підприємства, установи, організації і лише у виняткових випадках, що визначаються законодавством і в частині другій цієї статті.
Залучення окремих працівників до роботи у вихідні дні допускається в таких виняткових випадках:
1) для відвернення або ліквідації наслідків стихійного лиха, епідемій, епізоотій, виробничих аварій і негайного усунення їх наслідків;
2) для відвернення нещасних випадків, які ставлять або можуть поставити під загрозу життя чи нормальні життєві умови людей, загибелі або псування майна;
3) для виконання невідкладних, наперед не передбачених робіт, від негайного виконання яких залежить у дальшому нормальна робота підприємства, установи, організації в цілому або їх окремих підрозділів;
4) для виконання невідкладних вантажно-розвантажувальних робіт з метою запобігання або усунення простою рухомого складу чи скупчення вантажів у пунктах відправлення і призначення.
Залучення працівників до роботи у вихідні дні провадиться за письмовим наказом (розпорядженням) власника або уповноваженого ним органу

Ничего нового Вы уже не придумаете.

Повідомлення 26/10/2009 14:07
Данешта Знавець
Знавець

Повідомлення: 21
Звідки: Киев
для виконання невідкладних, наперед не передбачених робіт, від негайного виконання яких залежить у дальшому нормальна робота підприємства, установи, організації в цілому або їх окремих підрозділів;


вот под этим пунктом тоже подразумеваются какие-то конкретные случаи или можно пустить в ход фантазию? или просто в такой же формулировке вставит в приказ?

Поперед.Далі

Повернутись до Кадрові питання