Список форумів Тематичні форуми Кадрові питання Оплата понаднормованого часу

Оплата понаднормованого часу

Обговорення кадрових питань

Вики7 Аватар користувача
Професор
Професор

Повідомлення: 144

Доброго дня ! Підскажіть будь-ласка , як ви оплачуете понаднормові години ???

Senya Теург
Теург

Повідомлення: 17242
Вики7 написав:
як ви оплачуете понаднормові години ???
Нияк, их у нас нет. А вообще-то вот
Стаття 106. Оплата роботи в надурочний час
За погодинною системою оплати праці робота в надурочний час оплачується в подвійному розмірі годинної ставки.
За відрядною системою оплати праці за роботу в надурочний час виплачується доплата у розмірі 100 відсотків тарифної ставки працівника відповідної кваліфікації, оплата праці якого здійснюється за погодинною системою, - за всі відпрацьовані надурочні години.
У разі підсумованого обліку робочого часу оплачуються як надурочні всі години, відпрацьовані понад встановлений робочий час в обліковому періоді, у порядку, передбаченому частинами першою і другою цієї статті.
Компенсація надурочних робіт шляхом надання відгулу не допускається.
{ Стаття 106 із змінами, внесеними згідно із Законом N 263/95-ВРвід 05.07.95; в редакції Закону N 357/96-ВР від 10.09.96 }
http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/ ... reg=322-08

Вики7 Аватар користувача
Професор
Професор

Повідомлення: 144

Senya, спасибо

tomol22 Професор
Професор

Повідомлення: 178
Допоможіть розібратись з терміном "надурочні роботи", коли в мене продавці працюють 40 год, в тиждень, але 10 год в день, це буде вважатись надурочними роботами?

макс.лю Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 16853
tomol22,
Згідно з ст. 62 КЗпП України надурочними вважаються роботи понад встановлену тривалість робочого дня. При цьому законодавець відсилає нас до норм, закріплених ст. ст. 52, 53, 61 КЗпП України. На підставі аналізу відповідних законодавчих положень можна зробити ряд таких висновків, що потрібно розуміти під надурочними роботами в контексті Кодексу законів про працю України:

• Статтею 52 КЗпП України передбачена можливість встановлення п’ятиденного та шестиденного робочого тижня. При п’ятиденному робочому тижні тривалість щоденної роботи визначається правилами внутрішнього трудового розпорядку або графіками змінності і, фактично, не може перевищувати восьми годин на день при тижневій нормі 40 годин. При шестиденному робочому тижні тривалість щоденної роботи не може перевищувати 7 годин при тижневій нормі 40 годин. Таким чином, якщо графіком встановлена тривалість щоденної роботи 8 годин, то вимагати від працівника виконання ним своїх трудових обов’язків понад цей час можна лише на умовах надурочних робіт та у випадках, передбачених законом. Отже, надурочна робота – це перевищення не лише встановленої нормальної чи скороченої тривалості робочого часу (яка, як правило, встановлюється з розрахунку на тиждень), а й встановленої тривалості щоденної роботи.

• Надурочні роботи можливі лише для працівників, які працюють на умовах нормального (тобто 40-годинного) чи скороченого (ст. 51 КЗпП України) робочого часу.

• Також надурочною буде вважатися робота, яка виконується понад встановлену відповідно до законодавства скорочену тривалість робочого часу напередодні святкових, неробочих чи вихідних днів (ст. 53 КЗпП України). Як відомо, напередодні цих днів робочий час, за винятком скороченого, скорочується на одну годину як при п’ятиденному, так і при шестиденному робочому тижні.

• У разі, якщо на підприємствах, в установах чи організаціях застосовується підсумований облік робочого часу, то надурочною роботою буде вважатися робота понад норми робочого часу за обліковий період.

У випадку, коли працівник виконує роботу за розпорядженням роботодавця або з його відома понад нормальну тривалість робочого дня, то така робота є надурочною. Якщо ж працівник виконує роботу після закінчення звичайного робочого дня за відсутності будь-якого розпорядження з боку роботодавця, його робота не вважатиметься надурочною.

ishchuk Аватар користувача
Професор
Професор

Повідомлення: 719
Звідки: Киев
Підкажіть, якщо продавці працюють 50-55 годин на тиждень (10-11 годинний робочий день), як проводити по ним оплату праці? І якщо вони працюють до. 19.00 то чи потрібно доплачувати за вечірні години?

glavbux1 Професор
Професор

Повідомлення: 631
Звідки: Київ
ishchuk написав:
Підкажіть, якщо продавці працюють 50-55 годин на тиждень (10-11 годинний робочий день), як проводити по ним оплату праці? І якщо вони працюють до. 19.00 то чи потрібно доплачувати за вечірні години?

поки інспекція з праці не бачить можна терпіти, а потім будуть штрафи за порушення КЗПП :D :D :D
не ображайте своїх працівників - оплачуйте їм гідну зарплатню :D
запроваджуйте погодинну форму оплати часу


Повернутись до Кадрові питання