Список форумів Тематичні форуми Кадрові питання Заполнение справки про среднюю зарплату для ЦЗ

Заполнение справки про среднюю зарплату для ЦЗ

Обговорення кадрових питань

kisa67 Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 9272
Звідки: ******
Ну ООООООООООООООчень нада! ПЛИЗОНЬКИ.

tinamar Аватар користувача
Професор
Професор

Повідомлення: 466
Звідки: Полтавська обл.
kisa67,...Особам, звільненим з останнього місця роботи за угодою сторін, виплата допомоги з безробіття призначається та виплачується з дня отримання статусу безробітного (з восьмого дня) у розмірі 100 відсотків до визначеного розміру.
Особам, звільненим з останнього місця роботи за власним бажанням, з підстав, передбачених пунктами 3, 4, 7, 8 статті 40, статтями 41 і 45, пунктом 7 статті 36 Кодексу законів про працю України, допомога з безробіття призначається з дня надання статусу, а виплата допомоги з безробіття розпочинається з 91 календарного дня.
Якщо всі закони зробити зрозумілими, це ж скільки людей втратять роботу!

kisa67 Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 9272
Звідки: ******
tinamar, СПАСИБО. ГРАНД СПАСИБО.

bushka Професор
Професор

Повідомлення: 156
Звідки: г. Харьков
kisa67 написав:
Люди, немного не по теме, но подскажите.Если увольняться по собств желанию, когда начинают выплачивать пособие. И как выгоднее уволиться, мож по соглашению сторон?


По ст. 38 (собственное желание) - через 90 дней, по ст. 36 (соглашение сторон) - сразу

татанечка Користувач
Користувач

Повідомлення: 1
kisa67 написав:
Люди, немного не по теме, но подскажите.Если увольняться по собств желанию, когда начинают выплачивать пособие. И как выгоднее уволиться, мож по соглашению сторон?

Только не по соглашению сторон,лучше по собственному. А пособие начинают выплачивать через 90 календарных дей если не ошибаюсь.

tinamar Аватар користувача
Професор
Професор

Повідомлення: 466
Звідки: Полтавська обл.
татанечка написав:
лучше по собственному

Чим краще?
Якщо всі закони зробити зрозумілими, це ж скільки людей втратять роботу!

lily27 Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 4550
подскажите пож. а что входит в
Вихідна допомога або інші виплати при звільненні відповідно до ЗУ, виплачена одноразово або період здійнення виплат
?

aLisa1910 Професор
Професор

Повідомлення: 293
Звідки: Хмельницкий
То что у Вас написано в коллективном договоре, а также компенсации за неиспользованный отпуск.
aLisa

Kadr23 Аватар користувача
Академік
Академік

Повідомлення: 1062
aLisa1910 написав:
а также компенсации за неиспользованный отпуск.

На Ваш запит щодо оформлення довідки про середню заробітну плату для розрахунку виплат на випадок безробіття повідомляємо наступне.
Порядок обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням затверджений Постановою Кабінету Міністрів від 26.09.2001 № 1266 із змінами та доповненнями.
Відповідно до пункту 25 зазначено Порядку довідка про середню заробітну плату (дохід), з якої сплачено страхові внески, для розрахунку страхових виплат складається за формою згідно з додатками 2 - 6.
Окремим рядком необхідно зазначати про вихідну допомогу або інші виплати, які при звільненні відповідно до Закону України (назва Закону, статті) виплачені одноразово, або період здійснення виплат.
Випадки виплати вихідної допомоги при припиненні трудових відносин передбачені в статті 44 Кодексу законів про працю України.
До інших виплат, які мають зазначатись окремим рядком, відносяться виплати при звільненні з підприємств, установ і організацій або після закінчення строку повноважень за виборною посадою, що забезпечують часткову або тимчасову компенсацію втраченого заробітку.
Необхідність зазначення в довідках про середню заробітну плату цих сум вихідної допомоги та інших виплат при звільненні обумовлена вимогами пунктів 5.1 та 5.2 Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності, затвердженого наказом міністерства праці та соціальної політики України від 20.11.2000 №307 (із змінами та доповненнями).
А саме, виплата допомоги по безробіттю має відкладатись на строк, що дорівнює періоду, протягом якого застрахованій особі відповідно до законів надається вихідна допомога або інші виплати при звільненні з підприємств, установ і організацій або після закінчення строку повноважень за виборною посадою, що забезпечують часткову або тимчасову компенсацію втраченого заробітку.
Особам, яким вихідна допомога або інші компенсаційні виплати було виплачено одноразово, виплата допомоги по безробіттю відкладається не більше ніж на один місяць, а у разі здійснення таких виплат щомісячно - до закінчення періоду їх виплати.
Таким чином, грошова компенсація за невикористані дні відпустки до виплат, які мають зазначатись у окремому рядку про виплати, які відповідно до Законів України при звільненні виплачені одноразово або протягом певного періоду, не належить.
http://www.dcz.gov.ua/don//control/uk/faq/question?questionId=19802
с другой стороны
[url]http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/1266-2001-п/[/url]
Виплати, з яких обчислюється
середня заробітна плата
(дохід, грошове забезпечення)

7. Середня заробітна плата (грошове забезпечення)
застрахованої особи обчислюється виходячи з нарахованої заробітної
плати за видами виплат, що включають основну та додаткову
заробітну плату
, інші заохочувальні та компенсаційні виплати (у
тому числі в натуральній формі), які визначаються згідно з
нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону
України "Про оплату праці" ( 108/95-ВР ) (грошового забезпечення,
розмір якого визначається згідно з нормативно-правовими актами, що
регулюють порядок та умови його виплати), та підлягають обкладанню
податком з доходів фізичних осіб, не враховуючи передбачені
законодавством пільги щодо сплати зазначеного податку чи суми, на
які цей дохід зменшується, з яких сплачувалися страхові внески до
фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування.

http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/z0114-04
2.2. Фонд додаткової заробітної плати
...
2.2.12. Оплата за невідпрацьований час:
оплата, а також суми грошових компенсацій у разі
невикористання щорічних (основної та додаткових) відпусток та
додаткових відпусток працівникам, які мають дітей, у розмірах,
передбачених законодавством;

т.е. компенсация за неиспользованый отпуск уже включена в расчёт средней ЗП для расчёта выплат по соц.страхованию
:smile100:
Засрал форум - за что и получил БАН

frina Користувач
Користувач

Повідомлення: 2
Подскажите пожалуйста как отнести в этой справке отпускные? По месяцам за которые начисленны или по месяцу в котором они начисленны? В постанове 1266 не нашла ничего по этому поводу. В центре занятости говорят что нужно по месяцам на которые отпускные припадают и сылаются на их внутренне письмо которое носит рекомендательный характер. А в письме этом им предлагают пользоваться инструкцией по статистике в которой про справки пишется, но при чем тут статистические справки?? В журнале "Все о бухучете" № 86 за 2009 год, предлагается разносить отпуска за месяцем в котором их начисленно ( а не за какой). Я так и показала, а Занятость теперь требует переделать да еще и хотят с нас удержать переплаченную сумму человеку, мол это наша вина. Хоть там и копейки, но ведь вроде ниче не нарушили мы. Может кто сталкивался, подскажите как отстоять свою правоту :?:

Klinika Аватар користувача
Критик головний

Повідомлення: 63211
Звідки: Киев
как хотите - тут нет однозначного мненпия. Можете поделить пропорц, можете к месяцу начислению
Те, кто соблюдает нейтралитет, сталкиваются с ненавистью побежденных и презрением победителей (с)
Зображення
Допомога нашим бійцям
Приват 4731185602392919
https://www.facebook.com/ZlayaPrincesa

Kadr23 Аватар користувача
Академік
Академік

Повідомлення: 1062
Klinika написав:
как хотите - тут нет однозначного мненпия.
моё мнение такое
при получении справки о средней зарплате ЦЗ подаёт запрос в ПФ и сверяет поданные вами суммы в справке с поданными вами суммами в отчёте по ЕСВ
если в каком-то месяце сумма в справке для ЦЗ окажется больше суммы в отчёте ПФ - ЦЗ имеет право прийти к вам с внеочередной проверкой
на такой проверке вы обязаны будете дать письменные объяснения по поводу расхождений сумм
а как известно в ПФ подаются данные с учётом http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z1014-10
4.9
...
При цьому суми, нараховані за дні щорічних та додаткових
відпусток, вносяться до вищезазначеної графи як суми нарахованої
заробітної плати до поля відповідного місяця тільки у сумі, що
припадає на дні відпустки у цьому місяці. Суми, що припадають на
дні відпустки наступних місяців, включаються до поля наступних
місяців і відображаються в наступних рядках за першим рядком.
Суми виплат, нараховані за дні тимчасової непрацездатності,
відображаються в окремих рядках з кодом категорії застрахованої
особи 29 у полі відповідного місяця тільки в сумі, що припадає на
такий місяць.
отображать начисления пропорционально отпуску считает и Минпраци (Минсоцполит) http://buhgalter911.com/ShowArticle.aspx?a=628&year=2010
Оскільки з сум оплати відпусток та оплати простою не з вини працівника (який відповідно до статті 113 КЗпП оплачується з розрахунку не нижче двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду) сплачуються страхові внески, їх необхідно враховувати при обчисленні середньої заробітної плати для розрахунку допомоги по вагітності та пологах аналогічно розрахунку середньої зарплати для обчислення страхових виплат за страхуванням на випадок безробіття і від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, яка також обчислюється за 1 календарний день.

Суми нарахувань за час відпусток на відміну від порядку їхньої фактичної виплати розподіляються пропорційно часу, що припадає на дні відпустки у відповідному місяці (як при визначенні страхових внесків, так і відповідно при здійсненні розрахунку середньої заробітної плати).
можно конечно говорить что министерство это подвело под расчёт средней для выплаты декрета, но аналогию провести не тяжело
Засрал форум - за что и получил БАН

Ревизор Знавець
Знавець

Повідомлення: 28
frina написав:
Подскажите пожалуйста как отнести в этой справке отпускные? По месяцам за которые начисленны или по месяцу в котором они начисленны?

как показываете в персонификации на ПФ так и заполняете для ЦЗ.

SRBS Професор
Професор

Повідомлення: 579
У меня до конца июня работали вместе муж и жена. Муж увольняется, жена продолжает работать по сегодняшний день. Сотрудница просит справки о доходах для оформления субсидии. По ней у меня нет вопросов. А какую справку о доходах мне нужно применить для мужа, который на сегодня считается уволенным? У меня возник вопрос, потому что в справке для оформления субсидии нет слова "працював", есть только "справді працює".

maria* Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 4616
SRBS, у от і за цей період
SRBS написав:
"справді працює".

і дайте довідку.
Я чув стiльки наклепiв на Вашу адресу, що у мене немає сумнiвiв: Ви — прекрасна людина!
Оскар Уайльд

Поперед.Далі

Повернутись до Кадрові питання