Список форумів Тематичні форуми Кадрові питання відпустка

відпустка

Обговорення кадрових питань

Повідомлення 08/07/2014 11:18
nadinca Аватар користувача
Професор
Професор

Повідомлення: 403
busi4ka, як на мене - відмова безпідставна. Право на відпустку повної тривалості виникає після відпрацювання перших шести місяців на підприємстві. Тому відпрацювавши півроку 2013, Ви вже могли взяти першу повну відпустку. Друга і наступні відпустки надаються у будь-який час відповідно графіку роботи.

Повідомлення 08/07/2014 14:39
informboard Аватар користувача
Професор
Професор

Повідомлення: 224
busi4ka написав:
Доброго дня! Допоможіть вирішити конфлікт. Працюю на посаді спеціаліста ОМС, маю право на щорічну відпустку 30 днів. Працюю з 04.04.13. Відпрацювавши півроку, хотіла взяти повну відпустку, в бухгалтерії відповіли щоб писала заяву на 15 кал. днів. Взяла відпустку на 15 днів. Відпрацювавши рік, написала заяву на частину невикористаної основної щорічної відпустки на 15 днів. Взяла відпустку в квітні місяці.(На мою думку ця відпустка за попередній рік). В серпні хочу взяти відпустку на 30 днів за період роботи з 04.04.14 по 04.04.15, в бухгалтерії відмовляють, ніби "відпрацюй після відпустки ще півроку". Чи можуть по закону мені надати відпустку? (ця відпустка відображена у графіку відпусток). Дякую за відповіді!

Ваша бухгалтерія в першому випадку перестаховувалась, а раптом ви звільнетесь не відпрацювавши рік, тоді повинні повернути назад виплачені гроші за повну відпустку, а це процедура для бухгалтеріїї неприємна. А ось за другий рік роботи (тільки правильно буде: з 04.04.14 по 03.04.15) ви маєте повне право брати відпустку повної тривалості, згідно графіку відпусток.

Дивіться закон:

ЗАКОН УКРАЇНИ
Про відпустки
Стаття 6. Щорічна основна відпустка та її тривалість.
Щорічна основна відпустка надається працівникам тривалістю не менш як 24 календарних дні за відпрацьований робочий рік, який відлічується з дня укладення трудового договору.

Стаття 10. Порядок надання щорічних відпусток
Право працівника на щорічні основну та додаткові відпустки повної тривалості у перший рік роботи настає після закінчення шести місяців безперервної роботи на даному підприємстві.
Щорічні відпустки за другий та наступні роки роботи можуть бути надані працівникові в будь-який час відповідного робочого року.
Конкретний період надання щорічних відпусток у межах, установлених графіком, узгоджується між працівником і власником або уповноваженим ним органом, який зобов'язаний письмово повідомити працівника про дату початку відпустки не пізніш як за два тижні до встановленого графіком терміну.
Свобода не там, где нет стен, а там, где их не чувствуешь !

Повідомлення 19/06/2015 13:36
Антон Янко Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 2707
Вступил в силу ЗУ от 14.05.2015 г. № 426-VIII "О внесении изменений..."
Среди прочего настоящим законом установлены новые виды отпусков:
1) Оплачиваемый отпуск:
"Учасникам бойових дій, інвалідам війни, статус яких визначений Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", надається додаткова відпустка із збереженням заробітної плати тривалістю 14 календарних днів на рік" (ст. 16-2 ЗУ "Об отпусках")
2) Отпуск без оплаты:
"Учасникам війни, особам, на яких поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", - тривалістю до 14 календарних днів щорічно.
Особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, статус яких встановлений відповідно до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", - тривалістю до 21 календарного дня щорічно" (ст. 25 ЗУ "Об отпусках")

Этими видами отпусков работники могут воспользоваться уже в 2015 году.

Оплачиваемый отпуск согласно ст. 16-2:
- предоставляется не за отработанный год, а за календарный;
- не может быть разорван на части;
- не переносится на следующий год;
- не планируется в графике отпусков;
- не компенсируется при увольнении.

Повідомлення 23/07/2015 11:12
Гадючка Аватар користувача
Професор
Професор

Повідомлення: 941
Ситуація: працівник взяв відпустку з 29.06.15-22.07.15. Звичайно, я вже нарахувала і показала в звіті, але ще не виплатили (у нас невеличка затримка із виплатою зарплати). Сьогодні кадри приносять наказ про увільнення від роботи у зв"язку з мобілізацією з 10 липня. Що мені робити з відпускними з10 по 22? Чи нічого - просто у працівника буде на ці 13 днів менше відпустки?
Хотела Вас послать - но вижу, что Вы уже оттуда

Повідомлення 23/07/2015 11:16
dashab Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 15959
я б откорректировала отпуск и отчет ЕСВ, выплатила б только по 09.07
Мыслить следует в основном так, как будто Бога нет, а поступать так, как будто он есть

Повідомлення 23/07/2015 11:34
Антон Янко Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 2707
а я бы сейчас ничего не корректировал, а после демобилизации просто продлил бы ему отпуск на 13 дней, только уже потом не оплачивал бы их.

Повідомлення 23/07/2015 11:50
Теург
Теург

Антон Янко, а Вы правы, я только сейчас обратила внимание на даты, что работник уже в отпуске с 29.06...лучше так
Мыслить следует в основном так, как будто Бога нет, а поступать так, как будто он есть

Повідомлення 23/07/2015 16:49
Гадючка Аватар користувача
Професор
Професор

Повідомлення: 941
Антон Янко написав:
а после демобилизации просто продлил бы ему отпуск на 13 дней

Я теж так хочу зробити. Навіть у самому найгіршому випадку - просто буде компенсація за невикористану відпустку на 13 днів менше.
Хотела Вас послать - но вижу, что Вы уже оттуда

Повідомлення 15/08/2015 01:17
Анисия Користувач
Користувач

Повідомлення: 18
Помогите, пожалуйста, разобраться в ситуации! В 2014 году в июле-августе был социальный отпуск по усыновлению детей (76 дней, начиная с июня), начисление и оплата которого были в июне 2014г. В 2015 году в июле иду в тарифный отпуск, а мне при расчете средней зарплаты берут период 12 месяцев июль 2014-июнь 2015, но в начислении за июль- август 2014 года 0,00. Получается фактически начисления за 10 месяцев, а делят все равно на 355 дней. Средняя получается маленькая, соответственно и отпускных мало. Как правильно в этой ситуации поступить?

Повідомлення 18/08/2015 09:17
maria* Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 4616
Анисия написав:
В 2014 году в июле-августе был социальный отпуск по усыновлению детей

значить ці місяці випадають і вам повинні рахувати кількість днів фактично відпрацьовані. тобто з вересня по липень, якщо ви йдете у відпустку у серпні. ось вам і вся доказова база.
Я чув стiльки наклепiв на Вашу адресу, що у мене немає сумнiвiв: Ви — прекрасна людина!
Оскар Уайльд

Повідомлення 18/08/2015 12:20
Анисия Користувач
Користувач

Повідомлення: 18
Спасибо!

Повідомлення 09/08/2016 11:45
R160216 Аватар користувача
Професор
Професор

Повідомлення: 513
праздничные дни считаются днем отпуска или нет?
Только единицы знают, что миллионы состоят из нулей.

Повідомлення 09/08/2016 14:21
Теург
Теург

да...хотя вопрос странный....продолжительность отпуска увеличивается на к-во препадающих в нем праздничных дней

Повідомлення 17/08/2016 16:42
MiVika Аватар користувача
Професор
Професор

Повідомлення: 521
R160216 написав:

моя думка ні, адже в табелі ставимо "Вихідний" а не "Відпустка"
Налоговая инспекция о бухгалтерах: "И всё-таки они вертятся!"

Повідомлення 02/09/2016 15:59
Evka Аватар користувача
Професор
Професор

Повідомлення: 767
R160216 написав:

Они считаются праздничными днями.
Человек уходит в отпуск, допустим, на 14 календарных дней. И по закону ему отпуск хоть и продлевается на выпавшие за этот период праздничные дни, но для учета отгуляного отпуска он всеравно отгулял только 14.
Просто поразительно, как много людей не верят в то, что могут учиться и научиться, и насколько больше людей считают, что учиться очень трудно. (с) "Дюна" Фрэнк Герберт

Поперед.Далі

Повернутись до Кадрові питання