Список форумів Тематичні форуми Кадрові питання трудоустройство по совместительству

трудоустройство по совместительству

Обговорення кадрових питань

Cvetlana Користувач
Користувач

Повідомлення: 1
Мне необходимо принять сотрудника по совместительству. Честно говоря, ничего об этом не знаю. Поэтому интересует все. Как правильно составить договор. Будет ли это договор ЦПХ или просто договор. Как правильно начислить заработную плату. и какие налоги на сотрудника должна платить(есв, ндфл, военный сбор). Интересует подача отчетности в налоговую и пенсионный фонд. Как правильно вести табель учета рабочего времени. Нужно ли платить зарплату два раза в месяц, т.е. аванс и з/п. Или оплата труда должна производиться по выполнению определенной работы. Тогда как делать отчисления есв и т.д. Нужна ли справка на основное место работы для занесения в трудовую книгу сотруднику. Если можете просветить в этих вопросах или дать ссылки на определенную законодательную базу, буду весьма признательна.

Гадючка Аватар користувача
Професор
Професор

Повідомлення: 951
Cvetlana написав:
Будет ли это договор ЦПХ или просто договор

Це ви вже самі повинні вирішити - і від цього буде залежати все інше.
Якщо ви приймаєте по трудовому договору - це може бути тільки заява працівника і ваш наказ. Табелювати - як і штатних працівників з урахуванням того, на яку кількість годин прийнятий сумісник. Платите зарплату відповідно окладу по штатниму розпису пропорційно відпрацьованій кількості годин - скажімо, і вас 40-годинний робочий тиждень, прийняли працівника на 0,5 ставки. оклад по штатному 2450: в табелі - по 4 години щодня (і в передсвяткові дні теж), при повному відпрацьованому місяці - нараховуєте 2450*0,5=1225 грн., зарплата за сумісництвом не індексується; податки - як із звичайної зарплати, але без застосування податкової соціальної пільги (хіба що, працівник не користується ПСП за основним місцем роботи, тоді може написати заяву на ПСП).
Cvetlana написав:
Нужна ли справка на основное место работы для занесения в трудовую книгу сотруднику
Ні, не потрібна, в трудову книжку запис роблять саме на тому підприємстві, де працівник працює за сумісництвом, на його прохання.
Cvetlana написав:
платить зарплату два раза в месяц, т.е. аванс и з/п
:smls01:
При прийнятті на роботу ви повинні подати до ДФІ звіт про прийнятих працівників.
Звичайно, включати до звіту по ЄСВ, 1ДФ.
Робота за сумісництвом регулюється КЗпП.
Щодо договору ЦПХ не розповім - не знаю.
Хотела Вас послать - но вижу, что Вы уже оттуда

AllaVP Аватар користувача
Знавець
Знавець

Повідомлення: 23
Переводимо працівника з основго місця роботи на сумісника чи потрібно його звільняти, а потім прийняти по сумісництву, чи можна зразу наказом перевести по сумісництву без звільнення? Чи потрібно в такому випадку подавати звіт про прийняття працівників. Дякую.

kisa67 Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 9272
нужно. дежавю.

lutishka Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 8593
AllaVP написав:
чи потрібно його звільняти, а потім прийняти по сумісництву,

:smls01: меньше проблем с отчетностью по ЕСВ

AllaVP Аватар користувача
Знавець
Знавець

Повідомлення: 23
kisa67, lutishka Спасибо большое :smls05: :smls05:

R160216 Аватар користувача
Професор
Професор

Повідомлення: 513
знайшла статью - може кому "НУЖНА"

Несумлінний працівник-сумісник: хто відповідальний за порушення

Ситуація з життя

Приходить до мене якось слюсар наш, Василіч. Голову схилив, бачу — сумний і винний. Аж жаль його, але ж бачу, що клопоту приніс мені, бачу…

— Василічу, що вчудив? — його питаю.

— Та, така справа, Петре Йвановичу, вчудив, — каже. — Я ж після Різдва звільнився з «Комунальника», а до вас так і не оформився як слід, так і працюю сумісником. Не знаю, що його тепер і робити! Візьмеш на основну роботу чи взагалі виженеш?

— От щоб тобі! Чого ж ти трудову не приніс? Вже давно б перевели з сумісників! А тепер мені, мабуть, і штраф платити! Іди, Василічу, з очей та трудову принеси! А я буду читати, що і як тепер виправити. Це ж і бухгалтерію, і кадри, мабуть, зачепить.

Знаходимо вихід

От бачте, колеги, яке мені завжди трапляється? Що не день — нові сюрпризи. Поясню трохи вам, що ж у нас сталося.

Наш Василіч здавна вже працював слюсарем у місцевому КП «Комунальник». Я його все зманював до нас, бо ж розумний та працьовитий, справу свою знає. Ледве вмовив сумісником на півставки прийти, і ось уже майже рік він у нас працює. Подивився, що в нас-таки краще, дівчата гарніші і додому ближче, і вирішив у нас лишитись на основну роботу. Воно й добре, але… Але про те, що він вирішив, так нікому й не сказав. Ну «не сказав» у нашому розумінні: жодних документів не приніс, заяву не писав, працює собі та й працює. З «Комунальника» звільнився, а у нас на основну роботу як слід не перевівся. От наша бухгалтерія та «кадри» ще й досі вважають, що він сумісник, а по суті це в нього вже основна робота. Виходить, що з січня 2016 року Василіч наш не мав основного місця роботи, хоч і в нас сумісником був.

Він якось довідався, що на його совісті промах, та й прийшов жалітися і на основну роботу проситися. А мені тепер розгрібати.

І дивіться, що я знайшов. На сайті Держ­праці у Хмельницькій області1 є роз’яснення такої ж ситуації! Що ж пише нам Держпраці? Досить чіткий алгоритм. Я вам його тут наводжу — і мені згодиться і вам, якщо у вас якийсь «василіч» забудькуватий трудову не принесе. Отже, покроково.

1. Скласти Акт. Я (ну, чи ви, керівник словом) повинен скласти акт2 про те, що працівник нарешті приніс трудову книжку на підприємство, де він працює за сумісництвом.

2. Заручитися поясненнями працівника. Витребувати в такого «забудька» пояснення з цього приводу та чому він не повідомив про звільнення з основного місця роботи керівника ще у січні 2016 року.

3. Взяти заяву. Як ви розумієте, працівник пише заяву2 про переведення його із сумісництва на основне місце роботи, а керівник (тобто я!) видає відповідний наказ.

Вуаля! Порушень немає, штрафів — теж!

Так-так, Держпраці заявило що кадровику/бухгалтеру підприємства в цьому випадку штрафи не загрожують, оскільки це саме працівник не виконав необхідних дій для завчасного повідомлення керівника підприємства, де він працює за сумісництвом, про звільнення з основного місця роботи. Втім, і працівнику покарання немає, тож покладаємось лише на його совість.

Зрадів я! Виходить, не тільки в мене таке трапляється, якщо навіть Держпраці роз’яснення давало!

Вам усього найкращого та сумлінних сумісників!

Писав для Вас

позитивно налаштований Петро АС!

1http://km.dsp.gov.ua/index.php?newsid=3251

2У довільній формі.

УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРАЦІ У ХМЕЛЬНИЦІКІЙ ОБЛАСТІ

Про деякі питання роботи за сумісництвом

Питання: Звільнившись з основного місця роботи, працівник не повідомив про це на підприємстві, де він працює за сумісництвом. Через чотири місяці він приніс трудову книжку, в якій було зазначено, що він звільнений ще в грудні 2015 року. Які дії має зробити бухгалтер підприємства, де він працює за сумісництвом? Якщо виходить, що з грудня 2015 року він не мав основного місця роботи, чи загрожує це штрафами?

Відповідь: Керівнику підприємства потрібно скласти акт про те, що працівник приніс трудову книжку на підприємство, де він працює за сумісництвом, а також взяти пояснення від працівника з цього приводу та чому він не повідомив про звільнення з основного місця роботи керівника ще у грудні 2015 року. Далі працівник пише заяву про переведення його із сумісництва на основне місце роботи, а керівник видає відповідний наказ.

Бухгалтеру підприємства у цьому випадку штрафи не загрожують, оскільки працівник не виконав необхідних дій для завчасного повідомлення керівника підприємства, де він працює за сумісництвом, про звільнення з основного місця роботи.
Востаннє редагувалось R160216 в 25/05/2016 11:33, всього редагувалось 1 раз.
Только единицы знают, что миллионы состоят из нулей.

Антон Янко Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 2707
Ну сколько ж можно переводить с совместительства на основное место?! ](*,) ](*,) ](*,)
"Это не запрещено" - главный аргумент в таком случае. Но ведь главное не то, что разрешено или запрещено. Главное - суть. Когда на работу принимается совместитель обычно записи в ТК об этом не делают. Так как же можно потом делать запись в ТК о переводе, если собственно приема на работу не было?!
Нужно уволить по совместительству и принять на основное место работы. smml1
Минсоцполитики уже неоднократно об этом напоминало. Например, Письмо от 28.03.2013 № 2-1/06/187-13.

SRBS Професор
Професор

Повідомлення: 579
Добрый день! А подскажите, пожалуйста, совместитель на увольнение пишет обычную заяву как и по основному месту? Только указывает маленький момент, что "Прошу уволить с занимаемой должности по совместительству с такого-то числа"?

Ксеняяя Аватар користувача
Академік
Академік

Повідомлення: 1851
SRBS написав:
пишет обычную заяву как и по основному месту?

:smls01:

zapit Аватар користувача
Професор
Професор

Повідомлення: 995
Доброго дня! Треба прийняти працівника по сумісництву, тобто трудова книжка його лежить в іншому місці. Буде працювати він щодня по пів дня, тобто 4 години. Яку мінімальну зарплату йому ставити : 3200 /2=1600.00 грн. (без врахування податків)? Дякую.

Ксеняяя Аватар користувача
Академік
Академік

Повідомлення: 1851
zapit написав:
Яку мінімальну зарплату йому ставити

минимума будут придерживаться на основной работе, а вы смотрите какие у вас оклады или почасовая оплата.

Гадючка Аватар користувача
Професор
Професор

Повідомлення: 951
Ксеняяя написав:
минимума будут придерживаться на основной работе, а вы смотрите какие у вас оклады или почасовая оплата.

Але не менше мінімальної пропорційно відпрацьованому часу!
Хотела Вас послать - но вижу, что Вы уже оттуда

zapit Аватар користувача
Професор
Професор

Повідомлення: 995
Доброго дня! Якщо працівник по сумісництву працює, на пів робочого дня, і оклад у нього 3 200/2=1600 грн., то ЄСВ за нього нараховувати з 1600.00 грн. чи з 3200? Дякую.

Далі

Повернутись до Кадрові питання