Список форумів Тематичні форуми Перевірки: практика захисту Лікарська таємниця. Як відповідати на запити правоохоронних

Лікарська таємниця. Як відповідати на запити правоохоронних

Обговорення ситуацій, що виникають під час перевірок

ondifua Аватар користувача
Професор
Професор

Повідомлення: 112
До закладу охорони здоров’я (наркологічного) надходять запити УМВС за підписом начальника відділу міліції або слідчого, або дільничного інспектора міліції про надання довідки про перебування на обліку, лікування та діагноз громадян. Як підстава, вказується наступне: «у зв’язку з розслідуванням кримінального провадження, яке внесено до ЄРДР за 14-значним номером». Буває вказують статтю 93 КПК, або п.17 ст.11 ЗУ Про міліцію.
На такий запит ми відповіли: «На Ваш запит № ХХ від ХХ ХХ ХХХХ з приводу надання інформації про ХХХХ ХХХХ ХХХХ, повідомляємо, що Вами не дотримано ст.159, 160 Кримінально-процесуального кодексу України, згідно з якими тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Згідно ст. 162. КПК України, відомості, які можуть становити лікарську таємницю належать до охоронюваної законом таємниці.
Конфіденційна інформація про особу, що містить лікарську таємницю буде надана Вам у випадках передбачених Законом.»
Підкажіть будь ласка, чи правильно ми відповіли, якщо ні, то поправте.
І взагалі, як тепер правильно відповідати, відмовляти на запити правоохоронних органів. Може хто має свіжу практику і взірці відповідей.
Дякую.
Все про захист персональних даних! Готові документи: http://zpd.at.ua/

ondifua Аватар користувача
Професор
Професор

Повідомлення: 112
Стаття 162. КПК - Речі і документи, які містять охоронювану законом таємницю
1. До охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать:
2) відомості, які можуть становити лікарську таємницю

Стаття 163. КПК - Розгляд клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів
Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному законом.

ЗАКОН УКРАЇНИ “Про психіатричну допомогу” стаття 6 Конфіденційність відомостей про стан психічного здоров’я особи та надання психіатричної допомоги … Допускається передача відомостей про стан психічного здоров’я особи та надання їй психіатричної допомоги без згоди особи або без згоди її законного представника для: 2) провадження досудового розслідування або судового розгляду за письмовим запитом слідчого, прокурора та суду.

тому і відповідь така:
"На Ваш запит № ХХХ від ХХ.ХХ.ХХХ р. з приводу надання інформації про ХХХХХ ХХХХХ ХХХХХХХХ, повідомляємо, що Вами не дотримано п.2 ст.6 Закону України «Про психіатричну допомогу».
Конфіденційна інформація про особу, що містить лікарську таємницю буде надана за письмовим запитом слідчого, прокурора та суду."

Еще вариант:
Відповідно до ст.ст.6,19,68 Конституції України, органи державної влади, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 6 Закону України «Про психіатричну допомогу» (із змінами у зв'язку з прийняттям Кримінального процесуального кодексу України, в редакції Закону N 4652-VI від 13.04.2012р.), допускається передача відомостей про стан психічного здоров’я особи та надання їй психіатричної допомоги без згоди особи або без згоди її законного представника для провадження досудового розслідування або судового розгляду за письмовим запитом слідчого, прокурора та суду.
З огляду на це, враховуючи ст.ст.32, 34 Конституції України, ст.ст.285, 286, 301, 302 Цивільного кодексу України, ст.ст.2, 6, 11, 14, 25 Закону України «Про захист персональних даних», ст.ст.7, 10 Закону України «Про доступ до публічної інформації», ст.1, п.2 статті 11, ст.21 Закону України "Про інформацію", ст.ст.39-1, 40, п.«г» ст.78 Основ законодавства про охорону здоров’я, - до охоронюваної законом таємниці належать відомості, які можуть становити лікарську таємницю. Доступ особи інформації, яка містить охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному законом.
Проте, при підписанні запиту Вами не дотримано п.2 ст.6 Закону України «Про психіатричну допомогу». Запит повинен бути підписаний слідчим, прокурором, або судом.
Відтак законні підстави для надання Вам запитуваної інформації – відсутні.
Разом з тим, ххх виражає готовність до подальшої співпраці на підставі відповідності взаємних дій чинному законодавству України.
Все про захист персональних даних! Готові документи: http://zpd.at.ua/


Повернутись до Перевірки: практика захисту