Список форумів Тематичні форуми Перевірки: практика захисту про Досвід Ваших перевірок

про Досвід Ваших перевірок

Обговорення ситуацій, що виникають під час перевірок

victorvl Теург
Теург

Повідомлення: 2603
Красная шапочка написав:
А если инспекция по труду придет проверять? Как доказать, что сотрудники не перерабатывают? Как выкрцучиваться? Это получается, что ФЛП-ик может одного человека офиц. трудоустроить и все, никак налоговая не докажет, что работало больше?
Это не Вы должны доказывать, а они. А они хрен бы доказали, если б ваши работники не пожаловались. Ну конечно же могли выехать на место и следить, потом протоколом зафиксировать. Но если проверка закончилась не имеют права.
victorvl

Головко Ольга Аватар користувача
Професор
Професор

Повідомлення: 334
[quote="Красная шапочка"]Можно было с ними побадаться, но начальница не захотела, для нас - это не выгодно :roll:[/quote
мой фоп на ОС+НДС аналогично сразу с ними договорился. Но я хотела сумму меньше, но он мне сказал, чтоб я не спорила и ничего им не говрила. Я в шоке: при проверке поснимали расходы и НДС за 2011 год, по которым я подавала копии налоговых и пояснительное письмо в ГНИ. Им все равно, а мне после его слов стало тем более все-равно. Хотели и ТТН и путевые листы, т.к. на АО стояли чеки на заправку на машинку нашу, ОС вообще никоим образом не расходы и не включают в деку по НДС - это собственность ФОПа и в случае закрытия он может все оборудование, инструменты продать и получить необлагаемый доход :smile:
Все всегда заканчивается хорошо. Если все закончилось плохо, значит, это еще не конец.

jilaya Професор
Професор

Повідомлення: 251

Доброго дня.
Помогите, пожалуйста, советом.
В письме из налоговой написано: в результаті отримання інформації стосовно відпрацювання СГД-вигодонабувачів, причетних до незаконної діяльності міжрегіонального злочинного угрупування, задіяного в послугах з "конвертації" готівкових коштів, яке мало взаємовідносини з Вашим підприємством, внаслідок чого виникає сумнів щодо законності формування податкового кредиту та валових витрат"
Вопрос: выше указанное подпадает под п.73.3 НКУ и приведенных в нем пидстав, хотя бы под №1? просто дальше в самом письме на этот пункт даже ссылки нет.
Я просто склоняюсь к мысли об отписке. как думаете?

novi4ok Доцент
Доцент

Повідомлення: 51
Добрый день. У нас проверка внеплановая выездная.
ФОП на ОСН с НДС. Транспорт. В ноябре подали деку с минусом. В декабре минус перешел в 23.2. НК оплачен, все документы есть, все чисто, прозрачно.
На третий день проверки проверяющий дает запрос по трем накладным. Приобретались шины (2 накл, один контрагент) и фанера (второй контрагент). Просят дать пояснения "придбання та використання товару в господарській діяльності та її документальне підтвердження, а саме-акти списання (використання), місце постачання продукцїї, отримання зазначених ТМЦ, договори поставки (купівлі продажу), ТТН. Також просимо зазначити чи малось на меті отримання доходу від вищевказанної продукції".

У меня есть акты списания, договор по одному контрагенту. ТМЦ доставлялись Деливери, новой почтой. Экспресс-накладные не сохраняли.По остальным вопросам я не пойму, как подтвердить.

Я думаю, они хотят зацепиться, что тмц не использовались в хоз.деятельности, и снять кредит.
Кто сталкивался с подобным, как правильно ответить на запрос? Не хочу лишних документов им давать и поводов для зацепок.

Не откажите в помощи. Спасибо.

kisa67 Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 9272
novi4ok написав:
Я думаю, они хотят зацепиться, что тмц не использовались в хоз.деятельности, и снять кредит.

:smls01: именно так.
novi4ok написав:
Просят дать пояснения "придбання та використання товару в господарській діяльності та її документальне підтвердження, а саме-акти списання (використання), місце постачання продукцїї, отримання зазначених ТМЦ, договори поставки (купівлі продажу), ТТН. Також просимо зазначити чи малось на меті отримання доходу від вищевказанної продукції

перечислите им, что у вас есть и особо в письме подчеркните, что использовалось в хоздеятельности. а что тут еще скажешь.

dashab Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 15951
novi4ok написав:
ТМЦ доставлялись Деливери, новой почтой. Экспресс-накладные не сохраняли

у меня такое было, позвонила поставщику-он продиктовал № деклараций, обратились на НП, экспр-накл они тож не сохранили, но дали типа копии чеков за оплату их услуг (там Фоп какой-то). Я вписала в эти чеки номера деклараций :-$ , сделала копии, отнесла в наложку...кредит не сняли
П.С. теперь храню всю макулатуру по доставкам
Мыслить следует в основном так, как будто Бога нет, а поступать так, как будто он есть

novi4ok Доцент
Доцент

dashab, kisa67,

Спасибо за быстрый ответ. Буду действовать.

novi4ok Доцент
Доцент

Выложу свои размышления по поводу місця постачання продукції. Шины мы получали на филиале поставщиков. Филиал не заявлен как склад, а как весовая. В договоре "Умови поставки товару" є пункт
Поставка товару здійснюється Постачальником згідно із замовленням Покупця на умовах EWX ['(Склад Постачальника), які застосовуються із врахуванням особливостей, повязаних із внутрішньодержавним характером цього договору, а також тих особливостей , що випливають із цього договору
вот думаю написать, город ***** или написать, место поставки товара указано в Договоре

По второму контрагенту, именно по запрашиваемой накладной забирали товар в харькове со склада продавца и везли своим транспортом. Какие им подтверждающие можно предоставить?

Nataliii Професор
Професор

Повідомлення: 230
novi4ok,
1. а для чого Ви берете запити під час перевірок? Я завжди кажу - висилайте поштою. А коли отримую такі запити - пишу всі документи були надані під час перевірки. І все!
2. п.198.3 ПКУ:
...
Право на нарахування податкового кредиту виникає незалежно від того, чи такі товари/послуги та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.
3. Неможу зрозуміти для чого зараз заявляти в 23.2 (щоб отримати на свою голову перевірку, яка буде робите все щоб зняти БВ і донарахувати штраф 25-50%) чим воно Вам в 24 мішало?

novi4ok Доцент
Доцент

Nataliii, спасибо за ответ.
С письмами у меня были мысли не брать. У меня вторая налоговая проверка. Опыта маловато. Да и наглости не хватает.
Второе письмо получила еще круче. "Надати пояснения мети придбання ДТ, запчастин та приладдя для авто". Не по конкретным накладным, а взагалI. Ответила, что все использую исключительно в хозяйственной деятельности и все необходимые подтверждающие документы переданы для проверки.
Посмотрю, что напишет в акте.

А на счёт строк, у меня накладные оплачены, ну и это электронное администрирование, долго я думала и решила всетаки в 23.2 отнести. В январе снова минус в 23.2, позвонила инспектор и стала упрашивать перенести в 24. Думаю согласиться.
Спасибо еще раз всем.

Aleks01 Професор
Професор

Повідомлення: 140
Питання і в тему і не в тему, але по пошуку не знайшов щось подібного на форумі. Попросили почитати Акт вже написаний фіскалами і висловити свою думку. Те що мені було зрозуміло я озвучив, але так як із с/г виробниками пересікаєшся не часто, то два питання залишились і хотів би почути думку більш профільних працівників.
1. в 2011 р. ТОВ "А" ще було на загальній системі оподаткування і в березні 2011 р. отримало попередню оплату за пшеницю від свого засновника ( одне з підприємств по переробці зерна - ПАТ "КХП", форма власності не державна. ). Отриману оплату по Декларації з ПДВ відобразило в ПК за березень 2011 р. З січня 2012 р. ТОВ "А" переходить на спеціальний режим оподаткування - стає платником ФСП. Так як пшеницю за попередньо отриману оплату засновнику ПАТ "КХП" так і не було відвантажено, то в лютому 2012 р. робиться коригування на цю суму і знімається з ПК. Так як в березні 2011 р. ТОВ "А" подавало лише загальну Деку (вона була одна на той час ), то і коригування відобразили по загальній в лютому 2012 р. ДПІ вважає, що так як вже є і спеціальна Декларація по ПДВ, то і коригування потрібно було відобразити в ній у лютому 2012 р. На заперечення, що аби товариство відвантажило б пшеницю до січня 2012 р., то зобовязання б пройшло по загальній, а не спеціальній (котрої ще не було на той час) інспектор ніяк не відреагував і сказав, що він правий і донарахував 80 тис. грн. основного податку. Розсудіть хто правий в цій ситуації.!?
2. в 2012 р. ТОВ"А" реалізує зерно кукурудзи для кормових цілей (потім з нього роблять комбікормові суміші) своєму засновнику, але в одних місяцях ціна становить без ПДВ 1400 грн. за 1 т., в іншому - 1100.0 грн. і інспектор сказав, що товариством не дотримані мінімальні інтервенційні ціни в 2012 р. ( з ПДВ вони визначені в розмірі 1500.0 грн.) і на цій різниці донараховують ще 150 тис. грн. основного платежу. В договорі прописано стандартно, що ціна визначається відповідно до зазначеної в видатковій накладній виходячи з сорту кукурудзи і т.п. Чи розповсюджується дія мінімальної інтервенційної ціни на цю ситуацію, чи вона діє лише в межах держзакупок ? А коли товариству продають інші виробники с/г продукції по типу фермери чи СТОВ то теж треба дотримуватись цих обмежень по цінах, тоді нащо той договір і т.д.? одні непонятки.
3. товариство робило підсипку (ремонт) площадок де стоїть с/г техніка ( пісок + щебінь), та підїздні шляхи до деяких полів + шифер на ремонт навісу. Є акти використання та списання цих ТМЦ, доки на придбання в покупців, навіть фото цих площадок та доріг вже поліпшених цією сумішшю (на вимогу засновника ), але ДПІ знімає ПК як використані не для господарських цілей. але на мою думку це теж господарські цілі, бо по тих дорогах виїхати неможливо для с/г робіт не зробивши такої підсипки розбитих деяких доріг до полів, техніка стоїть під навісом вкритим шифером, а не під снігом та дощем - це ж не забаганка, а виробничі потреби. Тут "спеціаліст-фіскал" донараховує ще 35 тис. грн. податку.
Всі ППР будуть оскаржені спочатку в адміністративному і далі в судовому порядку, але хочу почути думку знатоків . Зазделегідь дякую

novi4ok Доцент
Доцент

Проверка закончена. Акт по почте еще не получила. Все пояснения приняли во внимание. Зацепились за одну налоговую , на 500 грн ндс. + штраф. Можно, конечно отвоевать. Но думаю пока, нужно ли связываться.
Вы очень помогли, спасибо

kisa67 Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 9272
novi4ok, :smls08: шо, з крещением? рады за вас :smls08:

макс.лю Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 16853
novi4ok, :smile100:

макс.лю Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 16853
К вам пришла проверка: как себя вести, как подготовиться — советы юриста :arrow: http://buhgalter911.com/ShowArticle.aspx?a=165345

Поперед.Далі

Повернутись до Перевірки: практика захисту