Список форумів Галузевий облік Облік в бюджеті Списання нематеріального активу

Списання нематеріального активу


Katriн Теург
Теург

Повідомлення: 4211
Звідки: Киев
То есть, нету "патенту, сертифікату, ліцензіъ тощо"?

Я бы отнесла на расходы бухсправкой, пропустив это через заседание инвентаризационной комиссии (обоснование).

Лілія210490 Професор
Професор

Повідомлення: 165
патенту, сертифікату, ліцензії немає...
я так зрозуміла, що зменшити суму нематеріальних активів на суму сайту, і списати на 802 рахунок?

Лілія210490 Професор
Професор

Повідомлення: 165
А в бух.справкі написати, що сайт не працює, і не приносить ніякої вигоди, тому підлягає списанню?

Kosha Аватар користувача
Професор
Професор

Повідомлення: 667
Звідки: Крым
О, Господи! Где же таких бухов готовят?
В бухгалтерском учете существуют два метода исправления ошибок: корректурный метод и метод "сторно". Оба они изложены в разделе четвертом Положения № 88 и п.9 Методических рекомендаций № 356.

Помилки в облікових регістрах за звітний рік, що виявлені після записів підсумків облікових регістрів у Головну книгу, виправляються способом сторно. Цей спосіб передбачає складання Бухгалтерської довідки, в яку помилка (сума, кореспонденція рахунків) заноситься червоним чорнилом, пастою кулькових ручок тощо або у дужках, а правильний запис (сума, кореспонденція рахунків) заноситься чорнилом, пастою кулькових ручок тощо темного кольору. Внесенням цих даних до регістру бухгалтерського обліку і Головної книги у місяці, в якому виявлено помилку, ліквідується неправильний запис та відображуються правильна сума і кореспонденція рахунків бухгалтерського обліку.

Виправлення помилок минулих років оформлюється у місяці виявлення помилки Бухгалтерською довідкою, в якій наводиться зміст помилки, сума та кореспонденція рахунків бухгалтерського обліку, якою виправляється помилка. У місяці складання Бухгалтерської довідки її дані записуються до відповідного регістру бухгалтерського обліку і Головної книги.

Katriн Теург
Теург

Повідомлення: 4211
Звідки: Киев
Лілія210490 написав:
А в бух.справкі написати, що сайт не працює, і не приносить ніякої вигоди, тому підлягає списанню?Боже упаси!

Аргументировать нужно именно тем, что сайт не является нематериальным активом в принципе. Вы не списываете нематактив, а именно исправляете ошибку - ошибочно поставленнный на баланс объект, которого нет и стоимость которого подлежала списанию на расходы.

Про то, что он не работает, и тем более, что не приносит выгоды, писать вообще не нужно.


У меня была такая ситуация в 2007 году, Какое-то время, в 2005-2006 мы приобретали программы (1С, НАУ) по КЕКВ 2300 и ставили на 121 счет. Потом было разъяснение и я все посписывала бухсправкой.


Из протокола (это 2007 год, обратите внимание)Під час проведення інвентаризації на рахунку 121 виявлено нематеріальних активів в кількості 4 шт. на загальну суму ____грн.
При інвентаризації програмного забезпечення крім загальних норм проведення інвентаризації, необхідно звернути увагу на наявність документів, згідно яких оформлене придбане програмне забезпечення, і документів, що описують сам об’єкт, які були підставою для оприбуткування (ліцензійний договір, авторський договір, патент).
Документи, які виявлено під час інвентаризації (договори, ліцензійні ключі), визначали отримання права на користування лише одним визначеним примірником програмного забезпечення (Парус-Консультант 7,70 w Б, 1С: Бухгалтерія 7.7 Базова версія для бюджетних установ України, Інформаційна Інсталяційний пакет АС “Нау”).
Проте, _____ не має виключного права на саме програмне забезпечення, його володіння, користування та розповсюдження об’єктом нематеріальних активів після відчуження їх прав від колишніх власників та визначення його вартості.
У відповідності з рекомендаціями Державного казначейства України щодо єдиних підходів до придбання та відображення в бухгалтерському обліку бюджетних установ програмного забезпечення від 17.09.2007 р № 3.4-04/2055-10882, електронні засоби обробки інформації, на які відсутні документи, що підтверджують виключне права установи на результати інтелектуальної діяльності), не вважаються програмним забезпеченням. Такі електронні засоби обробки інформації не є об’єктом обліку.
Таким чином, у разі, коли за результатами інвентаризації виявлено, що підстави для відображення в бухгалтерському обліку програмного забезпечення відсутні, на підставі акту інвентаризації проводиться коригуючий запис за дебетом субрахунку 401 “Фонд у необоротних активах за їх видами” та кредитом відповідного субрахунку рахунка 12 “Нематеріальні активи”.
Висновки комісії:
Провести коригуючий запис за дебетом субрахунку 401 “Фонд у необоротних активах за їх видами” (133 “Знос нематеріальних активів”) та кредитом субрахунку 121 “ Авторські та суміжні з ними права”.

Лілія210490 Професор
Професор

Повідомлення: 165
Спасибо большое, Вы мне очень помогли.

Поперед.

Повернутись до Облік в бюджеті