Список форумів Галузевий облік Облік в бюджеті Заплутана ситуація!

Заплутана ситуація!


DimeStp Користувач
Користувач

Повідомлення: 6
Навчальний заклад, купили папір крейдяний на певну суму. Потім його передали приватному підприємцю для виготовлення, ну фактично книг, для рекламування навчального закладу. На який рахунок відносити? Як потім списувати? Чи відносяться такі "книги" до бібліотечного фонду. Дякую.

Kosha Аватар користувача
Професор
Професор

Повідомлення: 667
Звідки: Крым
Попробуйте определиться в соответствии с разъяснением, данным ГКУ в письме от 14.09.2011 N 17-08/278-1569 с поправкой на новые КЭКР и Инструкцией по учету необоротных активов.

ДЕРЖАВНА КАЗНАЧЕЙСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Л И С Т
14.09.2011 N 17-08/278-1569

Державна казначейська служба розглянула лист <...> щодо надання роз'яснень і в межах компетенції повідомляє.

1. За яким КЕКВ бібліотека має придбавати періодичні видання (журнали, газети) вартістю до 1000 грн. за видання, які за п. 2 Інструкції N 22 входять до бібліотечного фонду?

Згідно з Законом України "Про бібліотечну справу" бібліотечний фонд - упорядковане зібрання документів, що зберігається в бібліотеці. Бібліотечні фонди формуються відповідно до значення, складу користувачів бібліотеки та виду бібліотеки як упорядковане зібрання документів (абзац 1 статті 16).
Бібліотека - інформаційний, культурний, освітній заклад (установа, організація) або структурний підрозділ, що має упорядкований фонд документів, доступ до інших джерел інформації та головним завданням якого є забезпечення інформаційних, науково-дослідних, освітніх, культурних та інших потреб користувачів бібліотеки.
Відповідно до Інструкції з обліку документів, що знаходяться в бібліотечних фондах, затвердженої наказом Міністерства культури і туризму України від 03.04.2007 N 22, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 23.05.2007 за N 530/13797, до бібліотечних фондів, зокрема, відносяться:
- журнал - періодичне видання у вигляді блока скріплених у корінці аркушів друкованого матеріалу встановленого формату в обкладинці або оправі;
- газета - періодичне видання у вигляді одного чи декількох аркушів друкованого матеріалу встановленого формату, призначене для широкого кола осіб, яке є джерелом письмової інформації про поточні події, пов'язані з внутрішніми справами, міжнародними проблемами, політикою тощо;
- періодичне видання - серійне видання, що виходить через визначені проміжки часу з постійним для кожного року числом номерів (випусків), без повторів у змісті, однотипно оформленими, нумерованими і/або датованими випусками, під одним і тим самим заголовком.
Інструкцією щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затвердженою наказом Державного казначейства України від 25.11.2008 N 495 та зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 27.01.2009 за N 79/16095, визначено, що придбання або передплата періодичних, довідкових, інформаційних видань, придбання та виготовлення підручників та книг (крім бібліотечних фондів) здійснюється за КЕКВ 1131 "Предмети, матеріали, обладнання та інвентар, у тому числі м'який інвентар та обмундирування" (1.3.1-в).
Видатки на поповнення музейних фондів, книг для бібліотечних фондів проводяться за КЕКВ 2110 "Придбання обладнання і предметів довгострокового користування" (1.1-к). Таким чином, якщо періодичні видання є бібліотечними фондами, видатки на їх придбання здійснюються зазначеним кодом.

2. Чи може бібліотека всі періодичні видання (газети, журнали) визнати такими, що не входять до бібліотечних фондів за наказом керівника?

Віднесення періодичних видань та іншої літератури до бібліотечних фондів повинно регламентуватися відомчими нормативними актами, норми яких мають узгоджуватися з вимогами Інструкції. Відповідальність щодо розподілу періодичних видань на "бібліотечний фонд" та "небібліотечний фонд" покладається виключно на розпорядника бюджетних коштів.

3. Як визначити вартість кожного примірника бібліотечних фондів при списанні?

Списання бібліотечних фондів здійснюється на підставі Акта про списання з балансу бюджетних установ і організацій вилученої з бібліотеки літератури (далі - Акт), затвердженого наказом Головного управління Державного казначейства України / Державного комітету статистики України від 02.12.97 N 125/70, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 22.12.97 за N 612/2416. Акт складається у двох примірниках, на підставі опису та загальних списків книг, що підлягають виключенню із бібліотек. Опис робиться під час чергового перегляду книжкових фондів і виявлення застарілих видань. Окремо опис складається на зношену літературу (порвані книги, загублені сторінки, які не підлягають відновленню).
Вартість кожного примірника бібліотечних фондів визначається в Описі на вилучення з бібліотеки морально застарілої і фізично зношеної літератури, в якому зазначається інвентарний номер вибулих видань, автор книги і назва, кількість та ціна за одиницю, сума, на підставі яких документів проведено вилучення.

4. Чи поширюється п. 1.20 Інструкції N 64 на сумовий та інвентарний облік одиниць бібліотечних фондів за Інструкцією N 22?

За роз'ясненнями щодо застосування Інструкції з обліку документів, що знаходяться в бібліотечних фондах, затвердженої наказом Міністерства культури і туризму України від 03.04.2007 N 22, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 23.05.2007 за N 530/13797, і відповідності її положень вимогам Інструкції, пропонуємо звернутися до Міністерства культури України.

5. Як привести облік бібліотечних фондів, що числиться як один об'єкт, у відповідність до п. 1.20 Інструкції N 64: відкинути копійки із загальної вартості бібліотечних фондів чи переглянути ціну кожного примірника?

Роз'яснення щодо дотримання вимог пункту 1.20 Інструкції було надано листом Державного казначейства України від 26.11.2010 N 17-04/2979-22109.

Заступник Голови Г.Лега


ЗЫ. В отношении использования бумаги, не забудьте отразить в договоре с исполнителем услуг тот факт, что работа выполняется из материала заказчика ... :smls09:


Повернутись до Облік в бюджеті