Список форумів Тематичні форуми Податковий форум ПДВ (податкові накладні, пільги, звітність) ПДВ

ПДВ

Питання заповнення, видачі, не видачі, виправлення в податкових накладних. Ведення Реєстру податкових накладних. Зміни у формах та інше.

Повідомлення 22/08/2012 11:56
oksi50578 Користувач
Користувач

Повідомлення: 6
В мае отпавила по электронке декларацию ПДВ - пустышку, вчера позвонила налоговая, что выписывает штраф, т.к. надо было еще и реестр пустой сдать, ссылаются на ст.201/15, 2 абзац, но там про пустой реестр ничего не сказано. Правы ли они?

Повідомлення 22/08/2012 12:00
Senya Теург
Теург

Повідомлення: 17242
Я пустые реестры сдаю на всякий случай. Думаю, что они правы. Хотя побрыкаться в суде можно, если есть возможность и желание :smls03:

Повідомлення 22/08/2012 12:05
Marlboro Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 4521
Звідки: беруться діти???
oksi50578 написав:
В мае отпавила по электронке декларацию ПДВ - пустышку, вчера позвонила налоговая, что выписывает штраф, т.к. надо было еще и реестр пустой сдать, ссылаются на ст.201/15, 2 абзац, но там про пустой реестр ничего не сказано. Правы ли они?
вони праві, але терміни накладення штрафу пройшли
Жизнь слишком коротка что бы быть маленьким и слабым

Повідомлення 22/08/2012 12:20
oksi50578 Користувач
Користувач

Повідомлення: 6
А які терміни накдадення штрафу?

Повідомлення 22/08/2012 12:31
Marlboro Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 4521
Звідки: беруться діти???
два місяці, так як не подали Ви в травні реєстр за квітень (я так розумію), то граничні строки накладення штрафу були до 21.07.2012 (ст.38 Кодексу України про адміністративні правопорушення)
Жизнь слишком коротка что бы быть маленьким и слабым

Повідомлення 22/08/2012 15:26
Вотруба Професор
Професор

Повідомлення: 507
Marlboro, два месяца по завершившемуся правонарушению. Здесь правонарушение длящееся, так что два месяца не получается. Здесь шесть месяцев с момента обнаружения,т.е. от даты акта.

Повідомлення 22/08/2012 15:38
Marlboro Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 4521
Звідки: беруться діти???
Вотруба, чому Ви вважаєте це триваючим правопорушенням? самі "вони" свою позицію викладали в листі № 04-115/10-1018 від 1994.03.22. Зараз листа відкликали, але суть не змінилась
ну і класика - МінЮст "Щодо скоєння особою триваючого правопорушення"
Жизнь слишком коротка что бы быть маленьким и слабым

Повідомлення 22/08/2012 15:55
Вотруба Професор
Професор

Повідомлення: 507

Повідомлення 22/08/2012 16:02
Marlboro Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 4521
Звідки: беруться діти???
цитата з того відкликаного листа:
адміністративне стягнення може бути накладено не пізніше як через два місяці від дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - два місяці від дня його виявлення. До перших відносяться правопорушення, які носять разовий характер (наприклад, несвоєчасне подання декларацій, розрахунків, аудиторських висновків, платіжних доручень на внесення платежів до бюджетів і державних цільових фондів тощо), а до триваючих правопорушень податкового законодавства - правопорушення, які протягом певного періоду (відсутність бухгалтерського обліку об'єктів оподаткування, ведення його з порушенням встановленого порядку, інші правопорушення, пов'язані з обчисленням податків, платежів і внесків, встановити які можна лише під час документальної перевірки на підставі первинних бухгалтерських документів);
Жизнь слишком коротка что бы быть маленьким и слабым

Повідомлення 22/08/2012 16:11
Вотруба Професор
Професор

Повідомлення: 507
Marlboro написав:
несвоєчасне подання декларацій

Несвоєчасне подання (наприклад - потрібно 20.05.2012, а фактично подали 25.05.2012) це, правопорушення, що завершилось. В цьому разі два місяці відліковуються від 25.05.2012.
Якщо ж не подали взагалі, то це триваюче правопорушення і два місяці відліковуються від дати виявлення. Такою датою є дата складання акта про правопорушення.

Повідомлення 22/08/2012 16:45
Marlboro Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 4521
Звідки: беруться діти???
цікава думка, з такої точки зору питання дійсно неоднозначне. але ж вони подавали за наступні місяці реєстри :-k
+ хоч неподання реєстру не зовсім вписується у перше визначення правопорушення з наведеного листа, воно зовсім не вписується у визначення "триваючого правопорушення" з того ж листа
Marlboro написав:
відсутність бухгалтерського обліку об'єктів оподаткування, ведення його з порушенням встановленого порядку, інші правопорушення, пов'язані з обчисленням податків, платежів і внесків, встановити які можна лише під час документальної перевірки на підставі первинних бухгалтерських документів
Жизнь слишком коротка что бы быть маленьким и слабым

Повідомлення 22/08/2012 17:12
oksi50578 Користувач
Користувач

Повідомлення: 6
Вот вы спорите, а что делать мне идти в налоговую пусть выписывают штраф или я хочу понять, где написано,что если декларация пустышка, то нужно подавать и реестр пустой!!! Согласно чего!!! Может я не понимаю???

Повідомлення 22/08/2012 17:21
Black-Rose Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 2199
Звідки: Дніпро
oksi50578, нашла для Вас мнение налоговиков:

ЄДИНА БАЗА ПОДАТКОВИХ ЗНАНЬ

Питання:
Чи потрібно до податкової декларації з ПДВ, яка подається до органу ДПС з прочерками, додавати копії реєстрів виданих та отриманих податкових накладних в електронному вигляді?

Відповідь:
Згідно із п. 201.15 ст. 201 р. V Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року N 2755-VI, із змінами та доповненнями (далі - ПКУ), та п. 3 Порядку ведення реєстру виданих та отриманих податкових накладних, затвердженого наказом ДПА України від 24.12.2010 N 1002 (далі - Порядок N 1002), реєстр виданих та отриманих податкових накладних (далі - Реєстр) ведеться в електронному вигляді у форматі, затвердженому центральним органом податкової служби, та за власним бажанням платника у паперовому вигляді. Платники податку щомісяця в строки, що передбачені для подання податкової звітності (календарний місяць), у тому числі для яких встановлено звітний податковий період - квартал, подають органу державної податкової служби копії записів у реєстрах виданих та отриманих податкових накладних за такий період в електронному вигляді.
 Відповідно до п. 7 Порядку N 1002 Реєстр є основою для відображення зведених результатів такого обліку в податкових деклараціях з податку на додану вартість.
Оскільки ПКУ та Порядком N 1002 не встановлено залежності щодо подання копій реєстрів виданих та отриманих податкових накладних в електронному вигляді від стану господарської діяльності платника податку та від наявності чи відсутності податкових зобов'язань та поданого кредиту у відповідному звітному періоді, то платник податку зобов'язаний до податкової декларації з ПДВ, яка подається до органу державної податкової служби з прочерками, додавати копії Реєстрів в електронному вигляді за відповідний звітний період.

Повідомлення 22/08/2012 17:43
oksi50578 Користувач
Користувач

Повідомлення: 6
Але копії повинні щось містити, навіщо такий маразм!!!

Повідомлення 22/08/2012 17:46
Marlboro Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 4521
Звідки: беруться діти???
:D
на це питання не відповісти так просто :lol:
в будь-якому разі, вважаю, що коли випишуть протокол - треба оскаржувати, не ілюзорні шанси виграти є
Жизнь слишком коротка что бы быть маленьким и слабым

Далі

Повернутись до ПДВ (податкові накладні, пільги, звітність)