Список форумів Тематичні форуми Податковий форум ПДВ (податкові накладні, пільги, звітність) Правильность заполнения налоговых накладных

Правильность заполнения налоговых накладных

Питання заповнення, видачі, не видачі, виправлення в податкових накладних. Ведення Реєстру податкових накладних. Зміни у формах та інше.

Ксеняяя Аватар користувача
Академік
Академік

Повідомлення: 1855
dashab написав:
логичнее аренду отображать в кв. метрах

а якщо орендують авто чи вила, наприклад? я б виставляла в годинах

макс.лю Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 16853
чтоб не дублировать,свое мение по поводу "услги" написала :arrow: viewtopic.php?f=42&t=29828&start=3345

gtv1305 Аватар користувача
Професор
Професор

Повідомлення: 260

а надо ли заполнять в налоговых,выписанных неплательщику НДС и по ежедневным итогам, вид договора и форму проведенных расчетов?

Svetulya Професор
Професор

Повідомлення: 891
подскажите, пж, как должен быть заполнен "вид договора", № и дата. если купили к/товары (на приличную сумму) по счету - без договора? Спасибо.

макс.лю Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 16853
Svetulya, gtv1305, ЗИР :arrow:
За відсутності документа, що фіксує зміст правочину, вважається, що такий правочин вчинено усно. У разі наявності рахунку - фактури або іншого документа, що підтверджує вчинення усного правочину, в графі «Вид цивільно-правового договору» податкової накладної робиться відповідний запис та вказується документ, на підставі якого здійснено операцію, його дата і номер (наприклад: Усний договір купівлі - продажу, рахунок – фактура від _ №).
Повна:
Підпунктом «и» п.201.1 ст.201 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI (далі – ПКУ) передбачено обов’язкове заповнення рядка «Вид цивільно-правового договору» податкової накладної.
У разі укладання договорів в письмовій формі в податковій накладній за операцією, на яку виписується податкова накладна, проставляються вид цивільно-правового договору згідно з Цивільним кодексом України від 16 січня 2003 року №435-IV із змінами та доповненнями (далі – ЦКУ) (наприклад: договір купівлі – продажу, міни, підряду, надання послуг, перевезення тощо), а також дата складання договору та його номер.
Відповідно до ст.207 ЦКУ правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо його зміст зафіксований в одному або кількох документах, у листах, телеграмах, якими обмінялися сторони.
Згідно з ст.9 Закону України від 16 липня 1999 року №996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» із змінами та доповненнями первинні та зведені облікові документи можуть бути складені на паперових або машинних носіях і повинні мати такі обов’язкові реквізити:
назву документа (форми);
дату і місце складання;
назву підприємства, від імені якого складено документ;
зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції;
посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення;
особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.
Рахунок – фактура за своїм призначенням не відповідає ознакам первинного документа (оскільки ним не фіксується будь-яка господарська операція, розпорядження або дозвіл на проведення господарської операції), а носить лише інформаційний характер.
Тобто, форма рахунку – фактури не містить можливості визначення змісту правочину (купівлі – продажу, надання послуг, перевезення тощо) та не визначає вид договірних зобов’язань.
Отже, за відсутності документа, що фіксує зміст правочину, вважається, що такий правочин вчинено усно. У разі наявності рахунку - фактури або іншого документа, що підтверджує вчинення усного правочину, в графі «Вид цивільно-правового договору» податкової накладної робиться відповідний запис та вказується документ, на підставі якого здійснено операцію, його дата і номер (наприклад: Усний договір купівлі - продажу, рахунок – фактура від _ №).

Ірина, молодий бух. Користувач
Користувач

Повідомлення: 3
Підкажіть, чи буде вірним вказувати повну назву договору в ПН, а не вид? Наприклад "Договір між перевізником та експедитором про організацію міжнародних перевезень вантажів".

Елена Дельта Аватар користувача
Користувач
Користувач

Повідомлення: 13
Добрый день! Ситуация: звонит покупатель и говорит, что подписывать ПН может только сам ФОП, а не его бухгалтер (то есть внизу налоговой, где стоит подпись кто склав ПН должна быть фамилия не буха или оператора, а ФОПа). Кто о таком слышал? Как правильно?

макс.лю Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 16853
Ірина, молодий бух., у верхньоиу моэму посту чітко вказано
вид цивільно-правового договору згідно з Цивільним кодексом України

макс.лю Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 16853
Елена Дельта, податкова накладна підписується особою, уповноваженою на це установчими документами платника податку, довіреністю, законом або іншими актами цивільного законодавства.

Елена Дельта Аватар користувача
Користувач
Користувач

Повідомлення: 13
Спасибо за ответ. А надо ли ФОП делать цифровую подпись для этого уповноваженого ? ( "законом або іншими актами цивільного законодавства"- очень конкретный ответ :smile: )

макс.лю Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 16853
Елена Дельта,ЗІР :arrow: Коротка:
Електронний цифровий підпис, що накладається на податкову накладну при її реєстрації в ЄРПН, та підпис, що скріплює цю податкову накладну при її видачі покупцю, повинні належати одній особі, якій делеговано право підпису податкових накладних.
Повна:
Відповідно до п. 201.1 ст. 201 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі - ПКУ) платник податку зобов’язаний надати покупцю (отримувачу) податкову накладну, складену в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи, та зареєстровану в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Відповідно до п. 5 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року № 1246 (далі – Порядок № 1246), продавець складає податкову накладну та/або розрахунок коригування у форматі (відповідно до стандарту), затвердженому Державною податковою службою, з використанням спеціалізованого програмного забезпечення.
Після складення податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронній формі на них накладається електронний цифровий підпис посадових осіб платника податку.
Для делегування права підпису податкової накладної та/або розрахунку коригування іншій посадовій особі, продавець отримує засоби електронного цифрового підпису в акредитованих центрах сертифікації ключів для такої особи та подає податковому органові за місцем реєстрації посилені сертифікати електронного цифрового підпису зазначеної особи.
З метою отримання інформації, що міститься у Єдиному реєстрі податкових накладних, покупець складає запит за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення в електронному вигляді у форматі (відповідно до стандарту), затвердженому Державною податковою службою, та надсилає його засобами телекомунікаційного зв’язку Державній податковій службі (п. 13 Порядку № 1246).
За результатами пошуку зазначеної у запиті податкової накладної та/або розрахунку коригування автоматично формується витяг з Реєстру, у якому наводяться відомості щодо податкової накладної та розрахунку коригування, та який містить відомості про ПІБ особи, яка склала податкову накладну/розрахунок коригування.
Електронний цифровий підпис, що накладається на податкову накладну при її реєстрації в ЄРПН, та підпис, що скріплює цю податкову накладну при її видачі покупцю, повинні належати одній особі, якій делеговано право підпису податкових накладних.

Елена Дельта Аватар користувача
Користувач
Користувач

Повідомлення: 13
макс.лю, Спасибо большое за развернутый ответ :flower , с этим разобралась, но вот наш покупатель утверждает, что у ФОПа налоговую должен подписывать только он сам, а не особа, якій делеговано право підпису податкових накладних. Он ошибается?

макс.лю Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 16853
Елена Дельта, так вы его в ЗИР пошлите :smile:

Елена Дельта Аватар користувача
Користувач
Користувач

Повідомлення: 13
Отличный совет :da!

molruga Професор
Професор

Повідомлення: 198
Звідки: Киев
Девочки, а что делать, если контрагент отклонил зарегистрированную налоговую по причине того, что неправильно указаны последние 2 цифры в номере телефона?

Ведь номер телефона вообще не обязательный реквизит же... И мне что, корректировку делать теперь что ли?
Вот плин...

Вы бы что делали в таком случае?

Поперед.Далі

Повернутись до ПДВ (податкові накладні, пільги, звітність)