Список форумів Тематичні форуми Податковий форум ПДВ (податкові накладні, пільги, звітність) Электронная налоговая накладная

Электронная налоговая накладная

Питання заповнення, видачі, не видачі, виправлення в податкових накладних. Ведення Реєстру податкових накладних. Зміни у формах та інше.

katrin_buh Професор
Професор

Повідомлення: 178
Звідки: Мариуполь
Поставщик прислал на электронку письмо, в котором написал, что теперь будет высылать нам документы, подписанные электронной цифровой подписью. Подскажите, пожалуйста, "провинциалам", до которых электронный документооборот пока еще "не дошел", как нам правильно это оформить? Если я верно все понимаю, то у меня все равно ведь должен быть этот документ на бумажном носителе, но только скрепленный не мокрой печатью, а ЭЦП? Хотя нет, электронные документы должны заменить бумажные :-k Что-то я запуталась.

макс.лю Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 16853
"Форма податкової накладної (далі - ПН), яка застосовується з 01.03.2014 р. та Порядок її заповнення затверджені наказом Міністерства доходів і зборів України від 14.01.2014 р. № 10, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 30.01.2014 р. за N 185/24962.

Відповідно, однією із змін, яку зазнала форма ПН є поява у верхній лівій частині поля для зазначення форми, у якій складено ПН - «Паперова» чи «Електронна», де платником ставиться відмітка «Х». Поля «Оригінал» та «Копія» актуальні лише для паперової форми ПН.

Реєстрація електронних ПН та Розрахунків коригування до них здійснюється в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) відповідно до Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою КМ України від 29.10.2010 р. № 1246.

В полі «Підлягає реєстрації в ЄРПН» ПН ставиться відмітка «Х».

Відсутність факту реєстрації продавцем накладної в ЄРПН у встановлені терміни не дає права покупцю на включення сум податку на додану вартість до податкового кредиту. При цьому продавець, в свою чергу, не звільняється від обов'язку включення цієї ж суми податку на додану вартість до податкових зобов'язань за відповідний звітний податковий період.

Слід зазначити, що складена з порушенням ПН, що пройшла реєстрацію вже не може бути виключена з ЄРПН. У платника ПДВ залишиться лише право додатково зареєструвати правильну ПН під іншим порядковим номером. Як наслідок, це може спричинити появу розбіжностей між даними ЄРПН та реєстром виданих та отриманих накладних продавця та слугувати підставою для проведення позапланової перевірки податковим органом.

Податковий орган також може відмовити в реєстрації електронної ПН, зокрема із-за наявності таких помилок як: відсутність в Реєстрі відомостей, що містяться у ПН, яка коригується; факт реєстрації ПН та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами (п. 9 Постанови № 1246).

Квитанція, на яку накладається електронний цифровий підпис податкового органу, підлягає шифруванню та надсилається протягом операційного дня продавцеві засобами телекомунікаційного зв'язку. Примірник квитанції в електронній формі зберігається в податковому органі.

Електронна податкова накладна має свої переваги:

- електронна ПН не вимагає роздрукування і направляється покупцю в електронному вигляді;

- виключається неспівпадання підписів на ПН, складеній в паперовому вигляді, і в квитанції, підтверджуючій реєстрацію в ЄРПН;

- електронна ПН реєструється в ЄРПН незалежно від обсягу операцій і виду товарів, що поставляються.

Крім того, нагадуємо, що якщо до ПН, яка складена в електронній формі, складається розрахунок коригування, такий розрахунок також підлягає реєстрації в ЄРПН (п. 20 Порядку № 10)."

Ревел Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 2474
Звідки: Київ

Внесено зміни до ст. 201 Податкового кодексу, у зв’язку з чим скасовано паперові форми
податкових накладних.
З 01.01.15 платник податку зобов'язаний надати покупцю (отримувачу) податкову
накладну, складену в електронній формі з дотриманням умов щодо реєстрації у порядку, визначеному
законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи, та зареєстрованому у Єдиному реєстрі
податкових накладних.
Необхідно звернути увагу, що внесено зміни до п. 11 підрозділу 2 розділу XX Податкового кодексу,
внаслідок чого з 01.01.15 всі податкові накладні підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних
незалежно від розміру ПДВ.
Не відносимуться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв’язку з придбанням
товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних податковими
накладними (доповнення внесені до п. 198.6 ст. 198 Податкового кодексу).

yurek Аватар користувача
Професор
Професор

Повідомлення: 842
Звідки: Рівне
да ну? :shock:
уже 12-ый день ](*,)

макс.лю Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 16853
:smile:

Mint Професор
Професор

Повідомлення: 466
Можно глупый вопрос?
В шапке новой налоговой где крестики ставить? Что означает "оператор инвестора"? Понимаю, что вроде связано с инвестиционной деятельностью и розподилом продукции, но совсем путаюсь. Мы обычное ТОВ - нам крестик этот не надо ставить, правильно?
Если можно разжуйте...мозги совсем не варят...
<< Life is the deepest reality?! >>

макс.лю Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 16853
Mint,
"10. У разі складання податкової накладної на операції з постачання інвестору товарів/послуг в межах виконання багатосторонньої угоди про розподіл продукції у рядку "Особа (платник податку) - покупець" зазначаються найменування оператора такої угоди та найменування інвестора, який фактично є від імені оператора стороною договору"

Элли Аватар користувача
Професор
Професор

Повідомлення: 573
мы тут немного спорим, помогите, пожалуйста:
Розница неплатникам с РРО. Надо ли поденно выписывать НН и регистрировать?
Или можно одну в месяц?

Igor_Zidane Професор
Професор

Повідомлення: 388
Звідки: Киев

Только непонятно теперь когда все таки регистрация ВСЕХ налоговых накладных и переход на электронную форму.

А то согласно действующего Закона Украины №1621-VII от 31.07.2014 года - начало действия с 01.01.2015.

Однако, согласно так же действующего Закона Украины № 71-VIII от 28.12.2014 года:
"118) у розділі ХХ "Перехідні положення":
у підрозділі 2:
...
у пункті 11:
...
доповнити абзацом восьмим такого змісту:
"З 1 лютого 2015 року реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних підлягають всі податкові накладні та розрахунки коригування до податкових накладних (у тому числі які не надаються покупцю, виписані за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування) незалежно від розміру податку на додану вартість в одній податковій накладній/розрахунку коригування";"

На сайте Верховной Рады же Налоговый Кодекс хоть и ссылается на Закон Украины № 71-VIII от 28.12.2014 года, но в нем шестой абзац п.11, подраздела 2, раздела ХХ гласит:
"З 1 січня 2015 року реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних підлягають всі податкові накладні незалежно від розміру податку на додану вартість в одній податковій накладній."


Чему верить и на что опираться?

Marlboro Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 4521
Звідки: беруться діти???
Igor_Zidane, этот вопрос уже обсудили, переобсудили, а потом обсудили еще раз на всех ресурсах, где только можно.
Краткое резюме: регистрируйте все НН с 01.01.15 (независимо от того, есть ли там импорт или превышение 10тыс. НДС). Если НН выписана в промежутке 01.01.15-01.02.15 не зарегистрирована, то покупатель не получает права на НК, а поставщик попадает под штраф.
Жизнь слишком коротка что бы быть маленьким и слабым

макс.лю Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 16853
:smile:

Nataliii Професор
Професор

Повідомлення: 230
Marlboro написав:
...Краткое резюме: регистрируйте все НН с 01.01.15 (независимо от того, есть ли там импорт или превышение 10тыс. НДС). Если НН выписана в промежутке 01.01.15-01.02.15 не зарегистрирована, то покупатель не получает права на НК, а поставщик попадает под штраф.

А можна конкретніше?

З 01.01.2015 - обов’язкова електронна форма ПН (але не зазначено що обов’язково всі ці електронні ПН повинні бути зареєстровані, так як в тексті написано – «з дотриманням правил реєстрації» - а на сьогодні це понад 10 тис.грн.). А з 01.02.2015 - обов’язкова реєстрація всіх ПН: і до 10 тис і не платникам.

Igor_Zidane написав:
На сайте Верховной Рады же Налоговый Кодекс хоть и ссылается на Закон Украины № 71-VIII от 28.12.2014 года, но в нем шестой абзац п.11, подраздела 2, раздела ХХ гласит:
"З 1 січня 2015 року реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних підлягають всі податкові накладні незалежно від розміру податку на додану вартість в одній податковій накладній."

Він був не оновлений, вже змінено http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/71- ... 6701980799

*Helen* Професор
Професор

Повідомлення: 249
Лист ДФС України від 19.01.2015 №1403/7/99-99-19-03-01-17 "Про систему електронного адміністрування ПДВ"
...Покупці – платники податку мають можливість отримувати з ЄРПН електронні копії податкових накладних/розрахунків коригування, які зареєстровані в ЄРПН їх контрагентами – постачальниками.

З метою отримання податкової накладної/розрахунку коригування, зареєстрованих в ЄРПН, покупець надсилає в електронному вигляді запит до ЄРПН, за яким отримує в електронному вигляді повідомлення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН та податкову накладну/розрахунок коригування в електронному вигляді (пункт 201.10 статті 201 Кодексу).

Податкова накладна, складена в електронному вигляді, яка отримана з ЄРПН покупцем, вважається такою, що отримана від постачальника....
...Реєстрація зазначених розрахунків коригування з 1 січня 2015 року до 1 лютого 2015 року здійснюватиметься постачальником (продавцем) товарів/послуг.

Ревел Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 2474
Звідки: Київ

Правильно ли я поняла?
НН с 01.01. 2015 г. выписывается типа по кассовому методу?
Если получены деньги за отгруженный товар - выписываем, если денег не получили - не выписываем.
А если я уже зарегистрировала 3 шт, то их надо отменить корректоровкой - Дод 2.

Или все же по первому событию?

Прошу прощения, нашла. Стаття 187.1 - ничего не изменилось.

макс.лю Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 16853
:smile:

Далі

Повернутись до ПДВ (податкові накладні, пільги, звітність)