Список форумів Тематичні форуми Юридичний форум Благодійна чи громадська організація?

Благодійна чи громадська організація?

Лимонник Аватар користувача
Знавець
Знавець

Повідомлення: 34
Плануємо створити організацію для надання допомоги окремим громадянам, дитячим закладам, участь в отриманні грантів, а також створити пдрозділ для занять с дітками (в присутності батьків), що хворі на ДЦП. Проте, не підкажете чи варто створювати громадську чи благодійну організацію?
дякую за відповіді
Хорошего настроения!
Зображення

Юрій. Користувач
Користувач

Повідомлення: 11
1. Громадською організацією є об'єднання громадян для задоволення та захисту своїх законних соціальних, економічних, творчих, вікових, національно-культурних, спортивних та інших спільних інтересів. Почитайте ще ст. 20 Закону "Про об'єднання громадян".
2. Благодійна організація - недержавна організація, головною метою діяльності якої є здійснення благодійної діяльності в інтересах суспільства або окремих категорій осіб згідно з цим Законом (Про благодійництво та благодійні організації). Почитайте також ст. 16 Закону "Про благодійництво та благодійні організації".
Як на мене, варіант 2 підходить найкраще для тих видів діяльності, які ви перерахували, адже вони в основному співпадають з ст. 16 Закону "Про благодійництво та благодійні організації".
Якщо сумніваєтесь, то є ще варіант 3 - це варіант 1 + варіант 2, адже закон не забороняє реєструвати одночасно благодійну та громадську організацію, а окремі види діяльності здійснювати від тієї організації, яка краще підходить для цього.

Лимонник Аватар користувача
Знавець
Знавець

Повідомлення: 34
Дякую!
Хорошего настроения!
Зображення

макс.лю Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 16853
Для Ярини111
Виникла потреба терміново відкрити благодійну організацію

якби в и зразу почитали,верхнє повідомлення,то перейшлиб по вказівці і відкрилиб закон "Про благодійництво та благодійні організації"..Да там,написано "Документ 531/97-вр, втратив чинність, поточна редакція — Втрата чинності від 03.02.2013, підстава 5073-17",але зразу ж там відкриваєте чинний і що бачимо - ст.15 і там же переходимо до
Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців"де є відповідь на ваше питання ст.24 :arrow: подати державному реєстратору (особисто, надіслати поштовим відправленням з описом вкладення .Моєете подати документи в електронній формі.Уу разі подання електронних документів, подати опис, що містить відомості про надіслані електронні документи, в електронній формі).
заповнену реєстраційну картку для проведення державної реєстрації юридичної особи;
примірник оригіналу (ксерокопію, нотаріально засвідчену копію) рішення засновників або уповноваженого ними органу про створення юридичної особи у випадках, передбачених законом;
два примірники установчих документів (у разі подання електронних документів — один екземпляр);
документ, що засвідчує внесення реєстраційного збору за проведення державної реєстрації юридичної особи;
інформацію з документами, що підтверджують структуру власності засновників-юридичних осіб, яка дозволяє встановити фізичних осіб-власників істотної участі цих юридичних осіб.
Особа, яка подала документи реєстратору, пред`являє паспорт, а також документ, що підтверджує її повноваження (у разі подання документів не самим засновником).
Рестр.збір - 3нмдг - на сьогодня 51грн.І строк держ реєс благ орг — не більше 3 робочих днів з дня прийняття документів реєстратором.
В Статуті :
найменування благодійної організації;
мету й сфери благодійної діяльності;
органи управління благодійної організації, їх склад, компетенцію, порядок діяльності та ухвалення ними рішень;
порядок призначення, обрання або затвердження членів органів управління благодійної організації, крім вищого органу управління благодійного товариства та благодійного фонду, їх заміщення, припинення їх повноважень, припинення їх повноважень (відкликання);
порядок внесення змін в установчі документи благодійної організації;
джерела активів (доходів), порядок контролю і звітності благодійної організації;
підстави та порядок припинення благодійній організації, у тому числі порядок розподілу активів.
Також повинен містити також умови і порядок прийняття до складу учасників благодійного товариства або благодійного фонду, права і обов`язки учасників, а також умови і порядок їх виключення зі складу учасників благодійного товариства або благодійного фонду.Ось подібний viewtopic.php?f=5&t=43302&p=929486&hilit=%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%82%D1%83%D1%82+%D0%B1%D0%BB%D0%B0%D0%B3%D0%BE%D0%B4%D1%96%D0%B9%D0%BD%D0%BE%D1%97+%D0%BE%D1%80%D0%B3%D0%B0%D0%BD%D1%96%D0%B7%D0%B0%D1%86%D1%96%D1%97#p929486

Ярина111 Професор
Професор

Повідомлення: 218
макс.лю, щиро дякую за відповідь. я не знущаюсь, якщо подивитися на час повідомлення, то ви зрозумієте, що вашої відповіді ще не було, тому не потрібно сваритися. Закон бачили, ознайомились. Статут із ссилки не підходить, він застарілий, потрібно все змінювати. Збір за реєстрацію для благоднійних організацій (так сказав держреєстратор) відмінили, ще виплив момент, що в податковій, у відділі неприбуткових організацій, перевіряють статут, і якщо якісь моменти їх не влаштовують - ми не отримаємо довідку про неприбуткову організацію, тому порадили спочатку статут показати їм. Коли все зроблю, відпишусь, може комусь знадобиться. Ще раз дякую за відгук :smile:

макс.лю Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 16853
Ярина111,
якщо подивитися на час повідомлення, то ви зрозумієте, що вашої відповіді ще не було

я дивилась :mrgreen:
ви задали питання на яке дала повну,
які актуальні сьогодні.
відповідь.Щодо питання
Дуже потрібно Статут благодійної організації.
то в мене є,хоч і 5ти річної давнини,але немає як вам скинути,ось чому я написала що там повинно бути зазначено :smile:

bullbashka Аватар користувача
Професор
Професор

Повідомлення: 840

ПРивіт, якщо хтось може допомогти розібратися буду вдячна..
один із засновників благодійного фонду загинув.
мені тепер треба змінювати статутні документи. є два шляхи:
1. додаток до статуту, який буде не від’ємною частиною
2. новий статут і стара редакція втрачає чинність.

чи є в когось такий печальний досвід. якщо так, то який спосіб краще вибрати. і чи є підводні камені?

дуже дякую за відповідь
https://www.youtube.com/watch?v=agrXgrAgQ0U&ab_channel=FergieVEVO
Мала.

Ярина111 Професор
Професор

Повідомлення: 218
Добрий ранок !! Терміново виникла потреба у зборі коштів для дитини-інваліда на лікування за кордоном, ми благодійна організація, але таким раніше не займались, виникло питання що до кведу - який вид діяльності включає збір коштів на лікування ? Дякую.

iriskakiev Користувач
Користувач

Повідомлення: 5
макс.лю написав:
Ярина111,
якщо подивитися на час повідомлення, то ви зрозумієте, що вашої відповіді ще не було

я дивилась :mrgreen:
ви задали питання на яке дала повну,
які актуальні сьогодні.
відповідь.Щодо питання
Дуже потрібно Статут благодійної організації.
то в мене є,хоч і 5ти річної давнини,але немає як вам скинути,ось чому я написала що там повинно бути зазначено :smile:

nalogi.kiev@gmail.com

Повернутись до Юридичний форум