Список форумів Тематичні форуми Юридичний форум господарські операції між пов'язаними особами

господарські операції між пов'язаними особами

Pavloz85 Користувач
Користувач

Повідомлення: 11
Доброго дня!
Я підприємець на ЄП 2гр. (далі - ПП)
Одночасно я є єдиним засновником і директором ТОВ на загальній системі оподаткування. (далі - ТОВ)
І ПП і ТОВ займаються неспеціалізованої оптовою торгівлею.
На мою думку, ніякого порушення тут немає, є оптимізація податків без будь-якого порушення закону, тобто одні клієнти хочуть купувати товари виключно з ПДВ, - я продаю їх від ТОВ, інші мають можливість розраховуватись готівкою, - я продаю ці товари з ТОВ на ПП, а вже від ПП - клієнтам.

Отож питання:
- чи законно здійснювати господарські операції між такими пов'язаними ПП і ТОВ, наприклад якщо ПП купує оптом товари у ТОВ і навпаки, - ТОВ купує товари у ПП? Які є нюанси?

Marlboro Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 4521
Все законно.
Главное что-бы по ценам не было сильных скачков от покупной.
Сейчас на законодательном уровне это уже не критично, но все же лучше не делать такого (скачки цен же).
Жизнь слишком коротка что бы быть маленьким и слабым

Pavloz85 Користувач
Користувач

Повідомлення: 11
Marlboro написав:
Все законно.
Главное что-бы по ценам не было сильных скачков от покупной.
Сейчас на законодательном уровне это уже не критично, но все же лучше не делать такого (скачки цен же).

Дякую. Тобто все законно, але якщо при проведенні таких операцій будуть застосовуватись ціни, далекі від ринкових, то можуть бути проблеми, для початку - у формі перевірки. Ви це маєте на увазі під словами "лучше не делать такого (скачки цен же)"
І ще є одне питання, в якому хочу дійти точного розуміння.
ПП на ЄП 2гр., за визначенням надає послуги населенню або іншим платникам ЄП. Про продаж, поставку товарів нічого не сказано. Я вже не перший рік користуюсь таким визначенням в плані того, що продаю товари усім субєктам госп.діяльності без виключення, які знаходятсья і на загальній систитемі і навіть держ установам.
Отож, чи може СПД-ФО єдинщик 2-ї групи продавати товари ФОПам і юр.особам, які знаходяться на загальній системі оподаткування.

макс.лю Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 16853
Pavloz85,
може СПД-ФО єдинщик 2-ї групи продавати товари ФОПам і юр.особам, які знаходяться на загальній системі оподаткування.

може

Повернутись до Юридичний форум