Список форумів Тематичні форуми Юридичний форум Обслуговуючий банк "не проводить" платежі

Обслуговуючий банк "не проводить" платежі


glavbux1 Професор
Професор

Повідомлення: 631
Звідки: Київ
Як вийти із ситуації.?
Обслуговуючий банк не проводить (припинив проводити) платіжні доручення клієнта-юридичної особи. Кошти на рахунку є, платіжні доручення зроблені і надіслані через клієнт-банк, але з рахунку кошти не списуються.
Не списуються навіть платіжки по податкам до держаного бюджету (як я розумію з вини банку підприємство отримає штрафні санкції).
Із неофіційних джерел стало відомо що в банку проблеми з ліквідністю, банк на межі, чекає рефінансування і докапіталізації. З усних пояснень працівників - в банку все гаразд, лише тимчасові технічні неполадки.
На банк підприємством було надіслано офіційний запит а потім , претензію на відшкодування збитків - реакція "повний нуль". Попередній висновок - банку приходить кінець. Що робити з залишками коштів на рахунках? Як повернути кошти? Що робити із зарплатним проектом? Люди не можуть зняти кошти із ЗП карток (невеличкий добовий ліміт не є виходом із ситуації)

dmkushnir Професор
Професор

Повідомлення: 405
та ж сама ситуація по зарплаті з Укргазпромбанком з 23 лютого 2015 року. На письмові звернення не реагують. Я так розумію потрібно писати скаргу в НБУ, звернення в суд. Потім лист в податкову і пенсійний фонд що ми платіжки набрали і відправили такого то числа і по сьогоднішній день не проведено. Сиджу шукаю зразок листа в ДФС і ПФ. Може в кого є, допожіть

dmkushnir Професор
Професор

Повідомлення: 405
не считается нарушением срока перечисления налогов, сборов, платежей по вине банка нарушение, совершенное в результате регулирования НБУ экономическихнормативов указанного банка, что приводит к нехватке свободного остатка денежных средств на вышеупомянутом корреспондентском счете. Если в будущем банкили его правопреемники возобновляют платежеспособность, отсчет срока зачисления налогов, сборов и других платежей начинается с момента такоговозобновления(п. 129.7 НКУ).

стирив з другого форума

dmkushnir Професор
Професор

Повідомлення: 405
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 13.08.2014 р. N 1128/5/99-99-20-03-01-16

Державна фіскальна служба України розглянула звернення депутата, надіслане листом Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики, та надає відповіді на поставлені у зверненні запитання.

1. Коли суми податків і зборів вважаються сплаченими?

Кожна особа зобов'язана сплачувати встановлені Податковим кодексом України (далі - Кодекс) податки та збори, платником яких вона є згідно з Кодексом (пп. 4.1.1 п. 4.1 ст. 4 Кодексу).

Відповідно до ст. 43 Бюджетного кодексу України при виконанні державного та місцевих бюджетів застосовується казначейське обслуговування бюджетних коштів на основі ведення єдиного казначейського рахунка, відкритого у Національному банку України.

Частиною п'ятою ст. 45 Бюджетного кодексу встановлено, що податки і збори (обов'язкові платежі) та інші доходи державного бюджету визнаються зарахованими до державного бюджету з дня зарахування коштів на єдиний казначейський рахунок державного бюджету України.

Аналогічно частиною п'ятою ст. 78 Бюджетного кодексу встановлено, що податки і збори (обов'язкові платежі) та інші доходи місцевого бюджету визнаються зарахованими до місцевого бюджету з дня зарахування на єдиний казначейський рахунок.

2. Чи дійсно податкове зобов'язання вважатиметься виконаним лише із дня зарахування відповідних сум на єдиний казначейський рахунок?

Статтею 38 Кодексу передбачено, що виконанням податкового обов'язку визнається сплата у повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.

Податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, у порядку та строки, визначені податковим законодавством (пп. 14.1.156 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).

Зважаючи на викладене, податкове зобов'язання буде вважатися виконаним з дня зарахування сплачених коштів на єдиний казначейський рахунок.

3. Чи потрібно повторно здійснювати платіж, якщо кошти до бюджету так і не потрапили?

За порушення строків зарахування податків до бюджетів або державних цільових фондів, установлених Законом України "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні", з вини банку такий банк сплачує пеню за кожний день прострочення, включаючи день сплати, та штрафні санкції у розмірах, встановлених Кодексом, а також несе іншу відповідальність, встановлену Кодексом, за порушення порядку своєчасного та повного внесення податків, зборів, платежів до бюджету або державного цільового фонду. При цьому платник податків звільняється від відповідальності за несвоєчасне або перерахування не в повному обсязі таких податків, зборів та інших платежів до бюджетів та державних цільових фондів, включаючи нараховану пеню або штрафні санкції (п. 129.6 ст. 129 Кодексу).

Таким чином, незважаючи на причину несплати податкових зобов'язань, зокрема, у разі порушення банком строків виконання доручень клієнтів на переказ коштів, Кодекс не звільняє платника податків від обов'язку сплатити основну суму податкового зобов'язання або податкового боргу, а податковий орган, відповідно, - від стягнення такого податкового боргу.

У разі ненадходження грошових коштів на бюджетні рахунки органу державного казначейства і незарахування їх до дохідної частини державного або місцевого бюджетів податкові зобов'язання або податковий борг не можуть вважатися погашеними.

Голова

І. Білоус

glavbux1 Професор
Професор

Повідомлення: 631
Звідки: Київ
Банки зараз в Україні. Це такі собі фінансові піраміди, які ні за що не відповідають перед клієнтами. В пору зробити один державний банк (акціонерне товариство), а всіх інших, приватних (поки їх ще не розікрали) - націоналізувати. А власників банків зробити простими акціонерами.

макс.лю Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 16853
glavbux1,
Банки зараз в Україні. Це такі собі фінансові піраміди, які ні за що не відповідають
не тільки банки...


Повернутись до Юридичний форум