Список форумів Тематичні форуми Юридичний форум контроль витрат юрособи спрощенця

контроль витрат юрособи спрощенця


Odis Користувач
Користувач

Повідомлення: 2
Привіт.
цікавить питання витрат юридичної особи на спрощеній системі, 3 група.
Власне - чи повинні ці витрати бути повязані з господарською діяльністю, та чи має право податковий орган вирішувати чи наявний такий "виробничий" звязок, і перевіряти ці обставини.

Тобто, очевидно що юрособа має право сплачувати оренду, телефон, нет, заправляти принтер.
В той же час можливість купувати пальне для авто (яке не взяте в оренду і не включено в статутний капітал), абонемент в басейн чи спортзал, харчі), оплачувати корпоратив, квитки в театр, тощо є сумнівною. Адже теоретично може виникнути мова про безпідставне та неоподатковане збагачення набувача цих благ. Хоча, як його визначити, теж питання.

Знову ж таки, справді: єдиний податок 3 групи передбачає лише сплату відсотку з коштів що надійшли. Питання витрат тут взагалі не ставиться. Їх контроль та підтвердження вбачається виключно з загальних правил ведення фінансової звітності, бухгалтерії.

Податкова вперто відмовляється надати розгорнуту консультацію з цього питання, водночас розумію що у разі якщо наважусь та здійснюватиму такі витрати (нехай навіть ту ж купівлю пального за звичайним договором про купівлю товарів, талонів, тощо) можна очікувати на неприємності під час перевірки, у разі якщо така колись буде. І чи взагалі на практиці податкова перевіряє ці речі?

Такі ось запитання, якщо хтось мав аналогічні і знайшов вихід, подільться будь ласка. :friendship

Повернутись до Юридичний форум