Список форумів Тематичні форуми Юридичний форум КВЕД

КВЕД


Повідомлення 31/01/2007 23:44
Alik007 Знавець
Знавець

Повідомлення: 23
Предусмотрена ли ответственность за занятие видами деятельности, которые не внесены в рег.карточку как виды деятельности за КВЕД? И если таковых в КВЕД не имеется, а в Статуте организации они есть? Интересует подробное описание этого вопроса.

Повідомлення 03/02/2007 07:24
Joker_911 Доцент
Доцент

Повідомлення: 56
Звідки: Нікополь

В Статуті пишуть майже всі види якими організація може займатися виходячи з специфіки її діяльності. Але це не значить, що вона має дозвіл займатися цими видами діяльності. Займається лише тими, які внесені в реєстраційну довідку з статуправління та зареєстровані в податковій інспекції. При виявленні невідповідності виду діяльності, я думаю, цим займається податкова. Думаю, що я правий.

Повідомлення 03/02/2007 13:01
ssergzzz Професор
Професор

Повідомлення: 157
Joker_911 написав:
При виявленні невідповідності виду діяльності, я думаю, цим займається податкова. Думаю, що я правий.

Неправий!
Действительно, существуют виды деятельности, которые подлежат обязательному лицензированию. Без получения лицензии занятие соответствующим видом деятельности - проблемы на свою голову.
Что касается регистрации в статуправлении и в налоговой, они регистрируют основной вид деятельности, и эта регистрация отнюдь не запрещает заниматься и другими видами деятельности.

Повідомлення 03/02/2007 14:30
d Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 13945
Думаю, що я правий.

не согласен...
"Стаття 247. Скасування державної реєстрації суб'єкта господарювання за порушення закону

1. У разі здійснення суб'єктом господарювання діяльності, що суперечить закону чи установчим документам, до нього може бути застосовано адміністративно-господарську санкцію у вигляді скасування державної реєстрації цього суб'єкта та його ліквідації"

если в уставных документах есть вид деятельности - им можно заниматься...
Что касается регистрации в статуправлении и в налоговой, они регистрируют основной вид деятельности, и эта регистрация отнюдь не запрещает заниматься и другими видами деятельности.

=;

Повідомлення 04/02/2007 08:52
Joker_911 Доцент
Доцент

Повідомлення: 56
Звідки: Нікополь

""если в уставных документах есть вид деятельности - им можно заниматься...""

З цим частково не згоден (знизу пояснення). Тому що:

""Действительно, существуют виды деятельности, которые подлежат обязательному лицензированию.""

(В моєму статуті є все: продаж тютюнових, горілчаних виробів, і т.д. Але я цим не займаюсь, тому що відсутня ліцензія. Отож не правий "d"!!!)

Це по перше. А по друге, переглянувши уважно документи, ви побачите, що тільки перший вид діяльності - основний. А інші - це ті, якими займатися дозволено також. Тими видами діяльності що в статуті записано, займатися не заборонено. Але щоб почати ними займатися - потрібно їх внести в довідку та зареєструвати!!!

Тому на правильному шляху "sleshiy", але не правий відносно:

""Что касается регистрации в статуправлении и в налоговой, они регистрируют основной вид деятельности, и эта регистрация отнюдь не запрещает заниматься и другими видами деятельности.""

Ось зареєструй в податковій якийсь вид діяльності, наприклад роздрібна та оптова торгівля яка є в статуті. А почни займатися транспортними перевезеннями які до речі в статуті теж є, але не зареєстровані. Зразу відчуєш тиск податкових органів. Або ще краще виготовленням ліків, тоді зразу тобі буде:

"""Стаття 247. Скасування державної реєстрації суб'єкта господарювання за порушення закону""
Дякую за увагу.

Повідомлення 04/02/2007 12:10
d Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 13945
Але щоб почати ними займатися - потрібно їх внести в довідку та зареєструвати!!!

если можно, ссылку на нормативный документ, который может подтвердить это утверждение... поскольку с вами не согласен категорически... основной документ, в котором написаны виды деятельности, цели предприятия и т.д. - это устав... и работает предприятие на его основании... справка никоим образом не является разрешительным документом, на основании которого можно или нельзя осуществлять деятельность...
(В моєму статуті є все: продаж тютюнових, горілчаних виробів, і т.д. Але я цим не займаюсь, тому що відсутня ліцензія. Отож не правий "d"!!!)

это даже не обсуждал... имхо, речь шла о самом рядовом виде деятельности, не обремененном лицензиями и прочим... вопрос был четким
Предусмотрена ли ответственность за занятие видами деятельности, которые не внесены в рег.карточку как виды деятельности за КВЕД?

а то щас мы начнем о санэпидемэкспертизах говорить, землеотводах или еще какой-нибудь параллельных мирах...
что касается давления налоговиков... если б могли наказать - они б наказали, а не оказывали давление... все - имхо...

Повідомлення 04/02/2007 17:10
Julia Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 2832
Звідки: Киев

Что касается основного вида деятельности - КВЭД-2005:

"3.3 Правила зміни основного виду економічної діяльності
Основний вид діяльності статистичної одиниці може змінюватись іноді раптово, іноді поступово, протягом тривалого періоду. Протягом одного року можуть відбуватися зміни основного виду діяльності або через сезонні чинники, або внаслідок рішення, прийнятого дирекцією підприємства і спрямованого на зміну структури свого виробництва. В обох випадках відбувається відчутне порушення співвідношення між різними видами діяльності.

Порядок зміни основного виду діяльності залежить від розміру підприємства.

Великі та середні підприємства, на яких обстеження проводяться щорічно, зазвичай, займаються одночасно багатьма видами діяльності, питома вага яких може постійно коливатись, залежно від економічних умов. Тому, при визначенні основного виду діяльності такого підприємства можна з року в рік одержувати різні результати. Однак, внесення таких змін основного виду діяльності до реєстру може значно ускладнити його використання у статистичних цілях.

У таких випадках відповідно до правил класифікації видів діяльності та Рекомендацій Євростату по реєстрах, пропонується застосовувати правило стабільності.

Загальним правилом є зміна основного виду діяльності на великому та середньому підприємстві тільки в тому випадку, якщо новий вид діяльності був підтверджений двічі або тричі при проведенні щорічних обстежень.

Це правило застосовується в більшості випадків, але може мати ряд винятків. Наприклад:

а) відбулась якась суттєва демографічна подія - реорганізація підприємства:

• злиття двох і більше підприємств в одне;

• поділ підприємств на декілька;

• виділ - відокремлення від діючого підприємства структурного підрозділу (одного або декількох);

• приєднання структурних підрозділів інших підприємств тощо.

б) відбулись істотні зміни складі основних засобів підприємства:

• придбані або взяті в оренду основні засоби іншого підприємства;

• продані або передані в оренду основні засоби свого підприємства;

• взяті в оренду сільськогосподарські угіддя;

• передані іншому підприємству свої сільськогосподарські угіддя тощо.

У вищезазначених випадках основний вид діяльності підприємства може бути змінено після отримання відповідної інформації, але не частіше одного разу на рік в єдиний технологічно визначений термін.

Малі та мікропідприємства, звичайно, класифікують тільки за основним видом діяльності, другорядні види діяльності враховуються в статистичному реєстрі тільки за умови суттєвої частки в обсягах виробництва.

Новоствореним підприємствам основний вид діяльності може змінюватися за результатами першого річного обстеження (після повного року роботи) за фактичним видом діяльності замість заявленого при включенні до реєстру.

Малим підприємствам, які обстежуватимуться на вибірковій основі, основний вид діяльності у більшості випадків змінюється за результатами річних обстежень, до яких вони були включені.

За загальним правилом класифікацію статистичних одиниць за основним видом діяльності не змінюють більше одного разу на рік і відбувається це за результатами даних річного обстеження. У результаті більш частих змін можуть виникати невідповідності між короткостроковими (щомісячними чи щоквартальними) і річними статистичними даними."

2Joker 911: Вы не правы. Я с этим вопросом подробно разбиралась где-то полгода назад, так как была необходимость. Конечно, все нормативные акты я сейчас не приведу - не помню, но вывод однозначен: если в уставе вид деятельности есть, им заниматься можно независимо от того, внесён ли он в справку из ЕГРПОУ. Разумеется, с оговорками насчёт видов деятельности лицензируемых и прочих, требующих специальных разрешений, но о них сейчас речь не идёт. Единственная проблема с отчётностью, которая может из-за этого несоответствия возникнуть - это фонд несчастных случаев, где по виду деятельности, занимающему наибольшую долю в реализации, определяется размер взносов, и этот код КВЭД должен быть в справке здя замены свидетельства фонда. Ну и, разумеется, для получения лицензии или разрешения по какому-либо виду деятельности. Ещё для оформления годовой статотчётности. Но это вопросы чисто технические. Кроме них, никаких ограничений - НЕТ!
ДЕВА. Всех людей, кроме себя, держит за тотальную мразь и ублюдков, однако скрывает это и очень хорошо шифруется в милую обаятельную тетку. Из гороскопа.

Повідомлення 07/04/2008 16:49
Elver Користувач
Користувач

Повідомлення: 1
Доброго времени суток!
У меня вопрос следующего характера:
При регистрации предприятия (1996 год) в Устав и справку Управления статистики были внесены виды деятельности по КВЕД согласно приказа, от 22 октября 1996 года N 441.
Согласно последним изменениям этого документа, появился пункт, который полностью соответствует нашему виду деятельности (в старом варианте его не было и по этой причине был внесен пункт хоть как-то отражающий деятельность предприятия, но весьма далек от истины). Теперь налоговая хочет видеть этот пункт в справке управления статистики (напомню, что в Уставе этот пункт тоже не значится).
Теперь вопрос: Обязательно ли вносить изменения в "Установчі документи" по форме №3 в т.ч. в Устав?
Заранее благодарю.

Повідомлення 07/04/2008 17:17
KiViR Аватар користувача
Професор
Професор

Повідомлення: 676
Звідки: Рівне

«"Нет, этот человек, точно, мудрец",-- подумал про себя Чичиков и расстался с юрисконсультом в наиприятнейшем и в наилучшем расположении духа.» © Гоголь М. В.

Повідомлення 07/04/2008 17:17
Julia Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 2832
Звідки: Киев

Elver, в Устав - точно не нужно, а вот в ЕГРПОУ - желательно.
ДЕВА. Всех людей, кроме себя, держит за тотальную мразь и ублюдков, однако скрывает это и очень хорошо шифруется в милую обаятельную тетку. Из гороскопа.

Повідомлення 07/04/2008 17:38
Ksenka Zaraza Аватар користувача
Професор
Професор

Повідомлення: 285
Звідки: Киев

Elver, Я б на Вашому місці внесла дані зміни до Статуту, чимало виникає ситуацій, коли ті чи інші контрагенти виявляють бажання ознайомитись з Вашим статутом і тим більше, що цей процес НЕ займає багато часу та коштів. Щодо довідки статистики - то у мене ніколи з такими змінами не виникало труднощів, передзвоніть до "своєї" статистики і поговоріть про це, взагалі процес досить швидкий і за для спокою можна його здійснити.

Повідомлення 07/04/2008 17:48
Ksenka Zaraza Аватар користувача
Професор
Професор

Повідомлення: 285
Звідки: Киев

Joker_911, повністю погоджуюсь із думками sleshiy, та d, якщо у Статуті підприємства вказаний вид діяльності а у довідці статистики ні - підприємство цілком має право займатися даним видом діяльності!!!! Для тих, здійснення яких потребує ліцензії - підпр. отримує її або здійснює на підставі договору з компанією, яка має таку ліцензію.
А якщо Ви надумали займатися іншою діяльністю із Статуту, яка не внесена до довідки статистики - вносити цей вид не обов"язково.

Повідомлення 31/03/2009 17:14
byx2007 Аватар користувача
Професор
Професор

Повідомлення: 526
Звідки: Київ
потребую допомоги! під-во надає послуги з діагностики компютерного і офісного обладнання з метою довести його непридатність для використання з подальшим списанням. у КВЕД такої діяльності взагалі немає, у Статуті також. Хіба що підвести її під "інше". контрагенти вимагають якісь документи, з яких випливає, що ми можемо здійснювати таку діяльність, що б це могло бути? ](*,)
Дорога в ад вымощена благими намерениями

Повідомлення 31/03/2009 18:20
Ламия Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 33870
Звідки: Город из стекла и камней...
так это ремонтный КВЕД, ворде бы :roll: 72.50.1 или 72.50.2 :smls07:
І ось, коли ми майже там, де холодно і сніг
І зовсім близько наша ся мета.
Бажання сильні, як любов, поможуть нам дійти
І буде взята наша висота.
І все буде добре
Для кожного з нас.

Зображення

Повідомлення 01/04/2009 16:34
byx2007 Аватар користувача
Професор
Професор

Повідомлення: 526
Звідки: Київ
uev, так то воно так, і я так думаю. але в тому кведі ремонтному ні слова про діагностику... #-o а людям треба слова саме такі!!
Дорога в ад вымощена благими намерениями

Далі

Повернутись до Юридичний форум