Список форумів Тематичні форуми Форум для Приватних Підприємців 3 група по єдиному

3 група по єдиному


MiVika Аватар користувача
Професор
Професор

Повідомлення: 521
Звідки: УКРАЇНА
поговорю із собою :D
Виявивши помилкове зарахування самостійно за банківською випискою, ФОП може повернути гроші, повідомивши про це банк. І важливо, щоб таке повернення було оформлено документально. Підставою для повернення може слугувати, наприклад, лист від платника коштів із проханням повернути платіж або письмове пояснення від банку.

Визнання доходу
Помилкове зарахування грошей на підприємницький рахунок не входить у перелік надходжень, які не включаються в дохід платників ЄП (п. 292.11 ПКУ), що часто спричиняє суперечки з фіскальними органами.

Так, помилково зарахована сума може вплинути на обсяг доходу, який дозволяє ФОП перебувати в тій чи іншій групі єдиного податку, а також на суму оподатковуваного доходу для 3-ї групи. Тож важливо не зволікати з поверненням цих грошей і зробити його в тому самому звітному періоді, коли вони були зараховані.

ДФС стосовно віднесення до доходу помилково отриманих коштів на рахунок дотримується такої думки (консультація в ЗІР, підкатегорія 107.04):

якщо гроші зараховані та повернені в одному звітному періоді, вони не включаються в дохід єдинника. Але тільки за умови, що є письмове пояснення про помилкове зарахування грошей від банку чи платника цих коштів;

якщо повернення відбувається в наступному звітному періоді, то підприємець повинен спочатку включити помилково отриману суму в дохід. А в кварталі, коли відбулося повернення, скоригувати суму доходу, подавши уточнюючу декларацію. Знову ж таки, повернення має підтверджуватися відповідним документом.


теорія то вона така, а на практиці як буває?
Налоговая инспекция о бухгалтерах: "И всё-таки они вертятся!"

zapit Аватар користувача
Професор
Професор

Повідомлення: 995
Доброго дня! ФОП на 3-гій групі єдиного податку 5 %загубив оригінал Витягу з реєстру платників єдиного податку. І копій немає. Чи потрібно виробляти ще раз цей документ? Дякую.

Поперед.

Повернутись до Форум для Приватних Підприємців

cron