Список форумів Тематичні форуми Форум для Приватних Підприємців Поворотна фінансова допомога від фізичної особи

Поворотна фінансова допомога від фізичної особи

Miroslava1969 Знавець
Знавець

Повідомлення: 21
Я - приватний підприємець на 3 групі (5%), не платник ПДВ. На початку року отримала фінансову допомогу за договором позики від фізичної особи. Вказана допомога надійшла на підприємницький картковий рахунок шляхом поповнення обігових коштів через термінал. В зв'язку з закінченням строку дії договору та необхідністю повернення коштів у мене виникають такі питання :
1) чи визнає податкова призначення платежу " поповнення обігових коштів по номеру карти" - правомірним, тому що в призначенні немає прив'
язки до договору позики.
2) яким документом засвідчити повернення позики позокодавцю-фізичній особі ; чи треба вносити кошти на його картковий рахунок та брати квитанції, або скласти просто розписку про повернення; чи потребує така розписка нотаріального посвідчення
3) які наслідки у фізичної особи від повернення їй позики ...
Завчасно дякую.

maria* Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 4616
Miroslava1969 написав:
треба вносити кошти на його картковий рахунок та брати квитанції,

:smls01:
Miroslava1969 написав:
які наслідки у фізичної особи від повернення їй позики ...

ніяких.
Я чув стiльки наклепiв на Вашу адресу, що у мене немає сумнiвiв: Ви — прекрасна людина!
Оскар Уайльд

Miroslava1969 Знавець
Знавець

Дякую maria*. А якщо не має у фізичної особи карткового рахунку? А як вам розписка , зовсім не подобається? Дуже цікавить просто ваша думка.

maria* Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 4616
Miroslava1969, складіть тоді договір і в ньому пропишіть , кошти будуть повернуті по розписці , одна залишиться у позичальника друга у позичкодавця.
а взагалі можна і переводом через пошту, якщо потрібно.
Я чув стiльки наклепiв на Вашу адресу, що у мене немає сумнiвiв: Ви — прекрасна людина!
Оскар Уайльд

Miroslava1969 Знавець
Знавець

Дякую вам за лаконічну і таку важливу для мене відповідь.

lutishka Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 8595
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА У ДОНЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ
ЛИСТ

від 20.11.2012 р. N 18170/10/06.2-13-16

ДПС у Донецькій області на виконання завдання ДПСУ розглянула лист щодо надання займу платником єдиного податку 2 групи та у межах компетенції повідомляє таке.

Відповідно до пп. 14.1.257 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року N 2755-VI, із змінами та доповненнями (далі - ПКУ), поворотна фінансова допомога - це сума коштів, що надійшла платнику податків у користування за договором, який не передбачає нарахування процентів або надання інших видів компенсацій у вигляді плати за користування такими коштами, та є обов'язковою до повернення. Згідно з п. 2 ст. 1048 Цивільного кодексу України (далі - ЦКУ) договір позики вважається безпроцентним, якщо він укладений між фізичними особами на суму, яка не перевищує п'ятдесятикратного розміру неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, і не пов'язаний із здійсненням підприємницької діяльності хоча б однією із сторін.

Отже, з урахуванням норм ЦКУ, фізична особа - підприємець має право надавати поворотну фінансову допомогу на суму, яка не перевищує п'ятдесятикратного розміру неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, одержувачу, який не пов'язаний із здійсненням підприємницької діяльності.

Підпунктом 291.5.1 п. 291.5 ст. 291 ПКУ встановлено, що не можуть бути платниками єдиного податку суб'єкти господарювання, які здійснюють, зокрема, діяльність у сфері фінансового посередництва, крім діяльності у сфері страхування, яка здійснюється страховими агентами, визначенимиЗаконом України "Про страхування", сюрвейерами, аварійними комісарами аджастерами, визначеними розділом III цього Кодексу.

Відповідно до ст. 298 ПКУ для обрання або переходу на спрощену систему оподаткування суб'єкт господарювання подає до органу державної податкової служби заяву. У заяві зазначаються певні обов'язкові відомості, зокрема обрані фізичною особою - підприємцем першої та другої груп види господарської діяльності згідно з КВЕД ДК 009:2010 (Наказ N 457).

Листом ДПС у Донецькій області від 28.03.2012 р. N 3513/10/17-413-5 надано відповідь, що обраний вид діяльності відноситься догрупи 65 "Грошове та фінансове посередництво" за КВЕД ДК 009:2005, що діє до 01.01.2013 року, та не підлягає здійсненню за спрощеною системою оподаткування. Відповідно доКВЕД ДК 009:2010 (Наказ N 457), що діє з 01.01.2012 р., зазначений вид діяльності відповідає позиції 64.92 "Інші види кредитування" (Наказ N 457), яка належить до групи 64 "Надання "фінансових послуг, крім страхування та пенсійного забезпечення" (Наказ N 457).

Згідно зі ст. 1 Закону України від 12.07.2001 р. N 2664-III "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг" фінансовим кредитом є кошти, які надаються у позику юридичній або фізичній особі на визначений строк та під проценти.

Таким чином, надавати кошти в позику під процент мають право лише фінансові установи, а надавати поворотну фінансову допомогу - фізичні особи та фізичні особи - підприємці у разі виконання умов ЦКУ.

Заступник голови
О. Чабаненко
Комментарий здесь http://chp.com.ua/newspaper-news/item/2 ... yu-pomosch

Blondy Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 5552
Miroslava1969 написав:
3) які наслідки у фізичної особи від повернення їй позики ...

последствия будут от НЕвозврата. Если в течение 12 месяцев не вернуть, нудно остаток суммы ставить в предпринимательский доход.
Все животные равны, но некоторые животные более равны, чем другие (с).
Нервы нужно не укреплять, а беречь.

Skopets Tanya Професор
Професор

Повідомлення: 410
Поворотна фінансова допомога може надаватися та повертатися у готівковому порядку, якщо цю операцію будуть виконувати приватні підприємці між собою????

макс.лю Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 16853
Skopets Tanya, можуть,пропишіть це в договорі.

Skopets Tanya Професор
Професор

В 1 ДФ фінансова допомога показується лише коли вона повертається фізичною особою підприємцем чи і юридичною?

dashab Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 15995
если позычкодавец физ, то по возврату ее показуют и юры и физы
Мыслить следует в основном так, как будто Бога нет, а поступать так, как будто он есть

Skopets Tanya Професор
Професор

dashab, можете перевірити мене на прикладі.
У моєму випадку позичкодавець ПФД ФО-П.

ФО-П надала ПФД ТОВ-ству в сумі 5000 грн. у червні 2013 року, ТОВ повернуло у серпні 2013 року. Значить в 1ДФ мені потрібно показати у 3 кварталі по звіту ТОВ(що воно повернуло 5000 грн), а по ФО-П що отримало 5000грн, тобто потрібно показати і по ТОВ повернення та по ФО-П надходження, з кодом 153, я правильно поняла?
А якщо ПФД надала ТОВ, то тоді як показуємо?

Теург
Теург

Фоп ничче не показует, а по Тову прально
П.С. название отчета 1ДФ почитайте
Мыслить следует в основном так, как будто Бога нет, а поступать так, как будто он есть

Skopets Tanya Професор
Професор

dashab, дайте ще відповідь на таке питання:ФО-П закупляв товар у ФО-Па без ПДВ, але документів ніяких немає так, як ми показуємо % від доходу, мені обов'язково потрібно відображати в 1 ДФ?

Теург
Теург

да, покупатель отражает с кодом 157

Далі

Повернутись до Форум для Приватних Підприємців