Список форумів Тематичні форуми Форум для Приватних Підприємців Отпуск если ФОП работает по договору.

Отпуск если ФОП работает по договору.


ludmula Користувач
Користувач

Повідомлення: 6
Если ФОП работает по договору с предприятием, срок работы превышает более года. Имеет ли право ФОП на предоставления ему отпуска с соответствующей выплатой отпускных?

макс.лю Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 16853
ludmula, по какому договору?если работник находиться в трудовых отношениях с предприятиями,тогда имеет право(ст.2 ЗУ "Про відпустки").

ludmula Користувач
Користувач

Повідомлення: 6
Письменный договор, заключен между двумя сторонами, ФОП и организацией, в котором:
"ФОП обязывается лично выполнять определенную трудовую функцию за обусловленной специальностью, квалификацией и должностью в данной организации с подчинением внутреннему трудовому распорядку, а работодатель обязывается выплачивать работнику оплату за выполнение работ и обеспечивать условия труда, необходимые для выполнения работы, предусмотренные законодательством о труде".

Выше цитированный договор является трудовым отношением между работодателем и ФОП?

макс.лю Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 16853
ludmula, да.

kisa67 Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 9272
Звідки: ******
какой странный договор, смесь между трудовым договором и договором ЦПХ.
Что-то я не поняла, так он наемный работник, или у предприятия заключен договор с ФОПом, по договору подряда? или это трудовое соглашение, ЦПХ? Отпуск положен только в первом случае.

макс.лю Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 16853
Вот по этому я и уточняла какой договор.
ludmula, вот вам для определения :arrow:

"Хто має право на відпустку

Право на відпустку відповідно до ст. 2 Закону «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР (зі змінами та доповненнями, за текстом – Закон № 504/96-ВР) мають громадяни України, які перебувають у трудових відносинах з підприємствами, установами, організаціями незалежно від їх форми власності, виду діяльності та галузевої належності, а також працюють за трудовим договором у фізичної особи – суб'єкта підприємницької діяльності, іноземні громадяни і особи без громадянства, які працюють в Україні, працівники-сумісники.

Згідно зі ст. 6 цього Закону право на відпустку мають також сезонні та тимчасові працівники пропорційно відпрацьованому ними часу. Список сезонних робіт і сезонних галузей затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 28.03.97 р. № 278 (зі змінами та доповненнями, за текстом – Список сезонних робіт).

Отже, всім особам, що виконують роботу за трудовим договором, який укладено з підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, виду діяльності та галузевої належності й суб'єктами підприємницької діяльності – фізичними особами, надаються щорічні відпустки із збереженням на їх період місця роботи (посади) і заробітної плати.

Водночас громадяни, які працюють за договорами підряду, що належать до договорів цивільно-правового характеру, не мають права на відпустку."
"Трдові відносини - Статья 15. Трудовые отношения

Трудовые отношения - отношения, основанные на соглашении между работником и работодателем о личном выполнении работником за плату трудовой функции (работы по определенной специальности, квалификации или должности), подчинении работника правилам внутреннего трудового распорядка при обеспечении работодателем условий труда, предусмотренных трудовым законодательством, коллективным договором, соглашениями, трудовым договором."

ludmula Користувач
Користувач

Повідомлення: 6
"Трудовим договором є угода між працівником і роботодавцем (юридичною або фізичною особою - підприємцем), за якою працівник зобов'язується виконувати роботу, визначену цією угодою, і підпорядковується при її виконанні, як правило, внутрішньому трудовому розпорядку (такого не існує при укладенні договору з фізичною особою - підприємцем), а роботодавець зобов'язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін. При укладенні трудового договору роботи виконуються утриманням роботодавця, тобто за його рахунок, із його матеріалів, з використанням його інструменту та обладнання. Використання робітником своїх матеріалів, обладнання тощо може відбуватися тільки за згодою роботодавця і, як правило, на умовах компенсації робітникові. Результат робіт, що виконуються за трудовим договором, є власністю роботодавця, який несе ризик випадкового знищення або випадкового пошкодження (псування) матеріалу до настання строку здачі робіт, а також ризик випадкового знищення предмета договору підряду до здачі його замовникові без вини сторін тощо."

Из договора: "ФОП обязывается лично выполнять определенную трудовую функцию за обусловленной специальностью, квалификацией и должностью в данной организации с подчинением внутреннему трудовому распорядку, а работодатель обязывается выплачивать работнику оплату за выполнение работ и обеспечивать условия труда, необходимые для выполнения работы, предусмотренные законодательством о труде".

Если договор предприятия с ФОП соответствует выше написанному - значит это трудовые отношения и отпуск положен.



Если между предприятием и ФОП заключен договор подряда на выполнение разовой работы (независимо от срока выполнения работы):
"Підрядник у договорі підряду виконує роботу на свій ризик і, якщо інше не встановлено договором, своїм утриманням, тобто зі свого матеріалу і своїми засобами (ч. 1 ст. 839 ЦК)."
Подрядчику отпуск не положен.

kisa67 Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 9272
Звідки: ******
макс.лю написав:
Вот по этому я и уточняла какой договор.
+100 =; , абсолютно поддерживаю.
ludmula, ну так что вы решили с ФОПом? даете отпуск или нет?

макс.лю Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 16853
kisa67,
ludmula, ну так что вы решили с ФОПом? даете отпуск или нет?

:mrgreen:


Повернутись до Форум для Приватних Підприємців