Список форумів Тематичні форуми Форум з бухоблiку Соціальна відпустка

Соціальна відпустка

Питання бухобліку і звітності в т.ч. статистичної

Мастер Знавець
Знавець

Повідомлення: 42
Звідки: Полтава
Як правильно надавати додаткову соціальну відпустку в календарних чи робочих днях. Якщо в календарних чи враховується субота і неділя.

Повідомлення 05/07/2010 12:33
Senya Теург
Теург

Повідомлення: 17242
О каком конкретно отпуске речь?

Повідомлення 05/07/2010 12:56
Geo-metriya Аватар користувача
Академік
Академік

Повідомлення: 1504

Наприклад: соціальна відпустка матері яка віховує дитину без батька?
Kisssss

Повідомлення 05/07/2010 12:58
Geo-metriya Аватар користувача
Академік
Академік

Повідомлення: 1504

Я би себя отправила в такую відпуску, :) сори Мастер, что вставила свой вопросик
Kisssss

Повідомлення 05/07/2010 13:10
Senya Теург
Теург

Повідомлення: 17242
Стаття 19. Додаткова відпустка працівникам, які мають дітей
Жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину-інваліда, або яка усиновила дитину, одинокій матері, батьку, який виховує дитину без матері (у тому числі й у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також особі, яка взяла дитину під опіку, надається щорічно додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів (стаття 73 Кодексу законів про працю України ( 322-08 ).

Если бы, к примеру, отпуск начался сегодня, то последний день отпуска пришелся бы на 14.07, а 15.07 уже на работу, т.е. суббота и воскресенье учитываются как обычные календарные дни.

Повідомлення 05/07/2010 13:13
Antonina Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 16527
Звідки: Киев
Согласно действующему законодательству дополнительный оплачиваемый отпуск продолжительностью 7 календарных дней без учета праздничных и нерабочих дней (так называемый социальный отпуск) должен ежегодно предоставляться женщине, которая работает и имеет двоих или больше детей в возрасте до 15 лет, или ребенка-инвалида, а также женщине, усыновившей детей и одинокой матери :roll:
Ничего в мире не стоит того, чтобы делать из этого проблему.

Повідомлення 05/07/2010 13:13
Senya Теург
Теург

Повідомлення: 17242
Geo-metriya, не переживайте, все будет складываться как надо.

Повідомлення 05/07/2010 13:17
Antonina Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 16527
Звідки: Киев
все будет складываться как надо

Senya, это не всегда совпадается с "как хочеться" :D
Ничего в мире не стоит того, чтобы делать из этого проблему.

Повідомлення 05/07/2010 13:33
Senya Теург
Теург

Повідомлення: 17242
Antonina, это потомучто "как хочеться" не всегда полезно. :wink:

Мастер Знавець
Знавець

Повідомлення: 42
Звідки: Полтава
Дуже дякую за відповідь

Повідомлення 05/07/2010 17:28
Geo-metriya Аватар користувача
Академік
Академік

Повідомлення: 1504

Senya, Antonina, спасибо
Kisssss

SRBS Професор
Професор

Повідомлення: 580
Я по поводу доп. соц. отпуска на детей. Он обязательный? Если сотруднице все равно есть этот отпуск или нет, то я должна ее насильно выпихнуть? :D Если сотрудница не хочет дополнительный отпуск, потому что доход будет меньше, мне ее уговаривать или не надо? Ничего от сотрудников не скрываю, но до конца не пойму, к 24 к.д. основного отпуска оформлять сразу и 10 к.д. дополнительного? (это я упрощенно, чтобы не возиться с расчетами)

dashab Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 15987
Звідки: Сумы
ну, пусть напишет заяву, что от 10-и дней она отказывается #-o , шоб инспекция праци не прикопалась, тока при увольнении нада будет выплатить компенсацию за эти отпуска (социальные)
Мыслить следует в основном так, как будто Бога нет, а поступать так, как будто он есть

dashab Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 15987
Звідки: Сумы
МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 21.07.2010 р. N 215/13/116-10

Про додаткову соціальну відпустку

У Департаменті з питань державного регулювання заробітної плати та умов праці розглянуто <...> звернення та повідомляється.

Відповідно до статті 19 Закону України "Про відпустки" (із змінами, внесеними Законом України від 19 травня 2009 року N 1343-VI та Законом України від 10 березня 2010 року N 1959-VI) жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину-інваліда, або яка усиновила дитину, одинокій матері, батьку, який виховує дитину без матері (у тому числі й у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також особі, яка взяла дитину під опіку, чи одному із прийомних батьків надається щорічно додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів (стаття 73 Кодексу законів про працю України).

За наявності декількох підстав для надання цієї відпустки її загальна тривалість не може перевищувати 17 календарних днів.

Оскільки статтею 19 Закону України "Про відпустки" чітко не визначена сукупність декількох підстав для набуття права на додаткову соціальну відпустку тривалістю понад 7 календарних днів (з 01.01.2010 р. понад 10 календарних днів), Мінпраці разом з Мін'юстом та Головним науково-експертним управлінням Апарату Верховної Ради України у серпні 2007 року було проведено правову експертизу цього питання, в результаті якої визнано правомірним вважати кожну підставу, визначену частиною першою цієї статті, окремою підставою, а саме:

- жінка, яка має двох або більше дітей віком до 15 років;

- жінка, яка має дитину-інваліда;

- жінка, яка усиновила дитину;

- одинока мати;

- батько, який виховує дитину без матері (у тому числі й у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі);

- особа, яка взяла дитину під опіку;

- один з прийомних батьків.

Тобто, наприклад, одинока мати, яка виховує дитину-інваліда, має право на соціальну додаткову відпустку за двома підставами "одинока мати" та "жінка, яка має дитину-інваліда" тривалістю 17 календарних днів, а також жінка, яка усиновила дитину та стала вдовою, має право на соціальну додаткову відпустку за двома підставами "одинока мати" та "жінка, яка усиновила дитину" тривалістю 17 календарних днів.

Слід зазначити, що законодавством не передбачено строку давності, після якого втрачається право на додаткову соціальну відпустку працівникам, які мають дітей. Тому, якщо працівник з якихось причин не скористався цим правом і не використав цю відпустку за минулий рік або ж за кілька попередніх років, він має право використати цю відпустку, а в разі звільнення, незалежно від підстав, йому має бути виплачена компенсація за всі невикористані дні відпустки, згідно зі статтею 24 Закону України "Про відпустки".
Водночас відповідно до статті 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі. Тому тривалість невикористаних соціальних додаткових відпусток працівникам, які мають дітей, за минулі роки, тобто до введення в дію з 1 січня 2010 року Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань соціального захисту багатодітних сімей", має визначатися відповідно до норм законодавства, які були чинними на той час.
Мыслить следует в основном так, как будто Бога нет, а поступать так, как будто он есть

SRBS Професор
Професор

Повідомлення: 580
dashab, значит, чтобы не заморачиваться при увольнении, всех насильно отправлять еще на 10 дней?

Далі

Повернутись до Форум з бухоблiку