Форуми газети "Все про бухгалтерський облiк"

Сьогодні: 23/07/2014 04:02

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]




Створити нову тему Відповісти  [ 25 повідомлень ]  На сторінку 1, 2  Далі
Автор Повідомлення
 Тема повідомлення: Соціальна відпустка
ПовідомленняДодано: 05/07/2010 12:31 
Знавець
Знавець

З нами з: 14/08/2009 12:12
Повідомлення: 42
Звідки: Полтава
Як правильно надавати додаткову соціальну відпустку в календарних чи робочих днях. Якщо в календарних чи враховується субота і неділя.


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення:
ПовідомленняДодано: 05/07/2010 12:33 
Теург
Теург

З нами з: 21/07/2008 12:49
Повідомлення: 17237
О каком конкретно отпуске речь?


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення:
ПовідомленняДодано: 05/07/2010 12:56 
Академік
Академік
Аватар користувача

З нами з: 15/12/2009 13:45
Повідомлення: 1485
Наприклад: соціальна відпустка матері яка віховує дитину без батька?

_________________
Kisssss


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення:
ПовідомленняДодано: 05/07/2010 12:58 
Академік
Академік
Аватар користувача

З нами з: 15/12/2009 13:45
Повідомлення: 1485
Я би себя отправила в такую відпуску, :) сори Мастер, что вставила свой вопросик

_________________
Kisssss


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення:
ПовідомленняДодано: 05/07/2010 13:10 
Теург
Теург

З нами з: 21/07/2008 12:49
Повідомлення: 17237
Цитата:
Стаття 19. Додаткова відпустка працівникам, які мають дітей
Жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину-інваліда, або яка усиновила дитину, одинокій матері, батьку, який виховує дитину без матері (у тому числі й у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також особі, яка взяла дитину під опіку, надається щорічно додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів (стаття 73 Кодексу законів про працю України ( 322-08 ).

Если бы, к примеру, отпуск начался сегодня, то последний день отпуска пришелся бы на 14.07, а 15.07 уже на работу, т.е. суббота и воскресенье учитываются как обычные календарные дни.


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення:
ПовідомленняДодано: 05/07/2010 13:13 
Теург
Теург
Аватар користувача

З нами з: 19/10/2007 12:30
Повідомлення: 16521
Звідки: Киев
Согласно действующему законодательству дополнительный оплачиваемый отпуск продолжительностью 7 календарных дней без учета праздничных и нерабочих дней (так называемый социальный отпуск) должен ежегодно предоставляться женщине, которая работает и имеет двоих или больше детей в возрасте до 15 лет, или ребенка-инвалида, а также женщине, усыновившей детей и одинокой матери :roll:

_________________
Ничего в мире не стоит того, чтобы делать из этого проблему.


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення:
ПовідомленняДодано: 05/07/2010 13:13 
Теург
Теург

З нами з: 21/07/2008 12:49
Повідомлення: 17237
Geo-metriya, не переживайте, все будет складываться как надо.


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення:
ПовідомленняДодано: 05/07/2010 13:17 
Теург
Теург
Аватар користувача

З нами з: 19/10/2007 12:30
Повідомлення: 16521
Звідки: Киев
Цитата:
все будет складываться как надо

Senya, это не всегда совпадается с "как хочеться" :D

_________________
Ничего в мире не стоит того, чтобы делать из этого проблему.


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення:
ПовідомленняДодано: 05/07/2010 13:33 
Теург
Теург

З нами з: 21/07/2008 12:49
Повідомлення: 17237
Antonina, это потомучто "как хочеться" не всегда полезно. :wink:


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Соціальна відпустка
ПовідомленняДодано: 05/07/2010 13:50 
Знавець
Знавець

З нами з: 14/08/2009 12:12
Повідомлення: 42
Звідки: Полтава
Дуже дякую за відповідь


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення:
ПовідомленняДодано: 05/07/2010 17:28 
Академік
Академік
Аватар користувача

З нами з: 15/12/2009 13:45
Повідомлення: 1485
Senya, Antonina, спасибо

_________________
Kisssss


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Соціальна відпустка
ПовідомленняДодано: 15/05/2012 15:49 
Професор
Професор

З нами з: 17/03/2010 16:15
Повідомлення: 359
Я по поводу доп. соц. отпуска на детей. Он обязательный? Если сотруднице все равно есть этот отпуск или нет, то я должна ее насильно выпихнуть? :D Если сотрудница не хочет дополнительный отпуск, потому что доход будет меньше, мне ее уговаривать или не надо? Ничего от сотрудников не скрываю, но до конца не пойму, к 24 к.д. основного отпуска оформлять сразу и 10 к.д. дополнительного? (это я упрощенно, чтобы не возиться с расчетами)


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Соціальна відпустка
ПовідомленняДодано: 15/05/2012 15:57 
Теург
Теург
Аватар користувача

З нами з: 27/03/2008 17:21
Повідомлення: 13917
Звідки: Сумы
ну, пусть напишет заяву, что от 10-и дней она отказывается #-o , шоб инспекция праци не прикопалась, тока при увольнении нада будет выплатить компенсацию за эти отпуска (социальные)

_________________
Мыслить следует в основном так, как будто Бога нет, а поступать так, как будто он есть


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Соціальна відпустка
ПовідомленняДодано: 15/05/2012 16:01 
Теург
Теург
Аватар користувача

З нами з: 27/03/2008 17:21
Повідомлення: 13917
Звідки: Сумы
МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 21.07.2010 р. N 215/13/116-10

Про додаткову соціальну відпустку

У Департаменті з питань державного регулювання заробітної плати та умов праці розглянуто <...> звернення та повідомляється.

Відповідно до статті 19 Закону України "Про відпустки" (із змінами, внесеними Законом України від 19 травня 2009 року N 1343-VI та Законом України від 10 березня 2010 року N 1959-VI) жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину-інваліда, або яка усиновила дитину, одинокій матері, батьку, який виховує дитину без матері (у тому числі й у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також особі, яка взяла дитину під опіку, чи одному із прийомних батьків надається щорічно додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів (стаття 73 Кодексу законів про працю України).

За наявності декількох підстав для надання цієї відпустки її загальна тривалість не може перевищувати 17 календарних днів.

Оскільки статтею 19 Закону України "Про відпустки" чітко не визначена сукупність декількох підстав для набуття права на додаткову соціальну відпустку тривалістю понад 7 календарних днів (з 01.01.2010 р. понад 10 календарних днів), Мінпраці разом з Мін'юстом та Головним науково-експертним управлінням Апарату Верховної Ради України у серпні 2007 року було проведено правову експертизу цього питання, в результаті якої визнано правомірним вважати кожну підставу, визначену частиною першою цієї статті, окремою підставою, а саме:

- жінка, яка має двох або більше дітей віком до 15 років;

- жінка, яка має дитину-інваліда;

- жінка, яка усиновила дитину;

- одинока мати;

- батько, який виховує дитину без матері (у тому числі й у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі);

- особа, яка взяла дитину під опіку;

- один з прийомних батьків.

Тобто, наприклад, одинока мати, яка виховує дитину-інваліда, має право на соціальну додаткову відпустку за двома підставами "одинока мати" та "жінка, яка має дитину-інваліда" тривалістю 17 календарних днів, а також жінка, яка усиновила дитину та стала вдовою, має право на соціальну додаткову відпустку за двома підставами "одинока мати" та "жінка, яка усиновила дитину" тривалістю 17 календарних днів.

Слід зазначити, що законодавством не передбачено строку давності, після якого втрачається право на додаткову соціальну відпустку працівникам, які мають дітей. Тому, якщо працівник з якихось причин не скористався цим правом і не використав цю відпустку за минулий рік або ж за кілька попередніх років, він має право використати цю відпустку, а в разі звільнення, незалежно від підстав, йому має бути виплачена компенсація за всі невикористані дні відпустки, згідно зі статтею 24 Закону України "Про відпустки".
Водночас відповідно до статті 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі. Тому тривалість невикористаних соціальних додаткових відпусток працівникам, які мають дітей, за минулі роки, тобто до введення в дію з 1 січня 2010 року Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань соціального захисту багатодітних сімей", має визначатися відповідно до норм законодавства, які були чинними на той час.

_________________
Мыслить следует в основном так, как будто Бога нет, а поступать так, как будто он есть


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Соціальна відпустка
ПовідомленняДодано: 15/05/2012 16:02 
Професор
Професор

З нами з: 17/03/2010 16:15
Повідомлення: 359
dashab, значит, чтобы не заморачиваться при увольнении, всех насильно отправлять еще на 10 дней?


Догори
 Профіль  
 
Відображати повідомлення за:  Сортувати за  
Створити нову тему Відповісти  [ 25 повідомлень ]  На сторінку 1, 2  Далі

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]


Хто зараз онлайн

Зареєстровані учасники: Bing [Bot], Google [Bot], Google Feedfetcher


Ви не можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете додавати файли у цьому форумі

Знайти:
Вперед:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Український переклад © 2005-2010 Українська підтримка phpBB