Список форумів Тематичні форуми Податковий форум Питання по обліку поштових марок в податковому обліку

Питання по обліку поштових марок в податковому обліку

Обговорення питань оподатковування в Українi. Податкові декларації. Податкові накладні. ПКУ.

Kostya Аватар користувача
Професор
Професор

Повідомлення: 546
Звідки: Київ

1. Як в податковому обліку відображаються витрати на придбання поштових марок для цілей оподаткування прибутку підприємств на загальній системи оподаткування, що використовуються в господарській діяльності підприємства?
2. Чи включаються до складу валових витрат витрати на придбання поштових марок на підставі п.п.5.2.1 за першою подією згідно ЗУ „Про оподаткування прибутку підприємств”?
3. Чи перераховується вартість приросту/убутку придбаних поштових марок на підставі п.5.9 ЗУ „Про оподаткування прибутку підприємств”? Якщо так, то згідно чого їх класифікують як запаси? Якщо в абзаці 8 п.5.9 вищезазначеного закону зазначено наступне: „З метою податкового обліку платник податку за своїм вибором здійснює оцінку вибуття запасів за одним з таких методів бухгалтерського обліку, визначених у відповідному стандарті”. А згідно Інструкції про застосування „Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'язань і господарських операцій підприємств і організацій” №291 (надалі - Інструкція №291) затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 30 листопада 1999 р. облік поштових марок ведеться на рахунку 33 „Інші кошти”: „На рахунку 33 „Інші кошти" ведеться узагальнення інформації про наявність та рух грошових документів (у національній та іноземній валюті), які знаходяться в касі підприємства (поштових марок, марок гербового збору, сплачених проїзних документів, сплачених путівок до санаторіїв, пансіонатів, будинків відпочинку тощо), та про кошти в дорозі, тобто грошові суми, внесені в каси банків, ощадні каси або поштові відділення для подальшого їх зарахування на розрахункові або інші рахунки підприємства”. Тобто, як видно із Інструкції №291 поштові марки не обліковуються в бухгалтерському обліку у складі запасів, а отже, не можуть оцінюватися при вибутті за одним із методів бухгалтерського обліку для списання запасів.
4. Якими документами оформлюється зв’язок з господарською діяльністю підприємства - витрати на придбання поштових марок? Чи достатньо тільки наказу на придбання поштових марок? Чи потрібно для доведення зв’язку з господарсько діяльністю застосовувати журнал обліку використаних поштових марок та конвертів? Якщо, так, то які обов’язкові (графи) реквізити журналу обліку використаних поштових марок та конвертів?

maria* Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 4616
Kostya написав:
1. Як в податковому обліку відображаються витрати на придбання поштових марок для цілей оподаткування прибутку підприємств на загальній системи оподаткування, що використовуються в господарській діяльності підприємства?

на ВВ. ст.5 ЗУ про оподаткування прибутку.
Я чув стiльки наклепiв на Вашу адресу, що у мене немає сумнiвiв: Ви — прекрасна людина!
Оскар Уайльд


Повернутись до Податковий форум