Список форумів Тематичні форуми Кадрові питання соціальна відпустка матері 2-х дітей

соціальна відпустка матері 2-х дітей

Обговорення кадрових питань

ольга лютак Користувач
Користувач

Повідомлення: 1
Доброго дня. я працюю бухгалтером з нарахування зарплати і стикнулась з таким спірним моментом щодо надання соціальної відпустки матері двох дітей у рік народження другої дитини. Жінка працювала в поточному році і в травні пішла у відпустку по вагітності і пологах. по закінченні даної відпустки вона ще взяла 20 днів недовикористаної основної щорічної відпустки (тобто після народження другої дитини ще знаходилась у трудових відносинах з організацією) і після основної відпустки хоче взяти соціальну відпустку на двох дітей. а вже потім піти у відпустку по догляду за дитиною до 3-х років. чи положена соціальна відпустка матері 2-х дітей в конкретному випадку. наш керівник по зарплаті відстоює думку що не положена і посилається на ЛИСТ МІНІСТЕРСТВА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ від 20.10.2011 р. N 307/13/133-11"Щодо надання роз'яснення".Особисто я трошки по-іншому трактую даний лист, я зрозуміла ,що мова йде про випадок "з декрету в декрет", коли жінка знаходилась по догляду за першою дитиною, і дійсно не перебувала у трудових відносинах ,і народила дугу дитину.розсудіть хто з нас правий, будь-ласка.дякую за відповідь.

maria* Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 4616
ольга лютак, ту питання спірне, моя думка , я б не платила, тому що це кошти фірми, соцвідпустка повинна даватись за відпрацьований рік, а тут відпрацювання немає.
Я чув стiльки наклепiв на Вашу адресу, що у мене немає сумнiвiв: Ви — прекрасна людина!
Оскар Уайльд

informboard Аватар користувача
Професор
Професор

Повідомлення: 224
Звідки: Кременчук
По-перше соціальна відпустка на дітей надається за календарний а не відпрацюваний рік. У вашому випадку жінка перебувала в трудових відносинах з підприємством. Навіть якщо жінка в цьому році працювала 1 день - вона має право отримати соціальну відпустку в цьому календарному році.

Стаття 19. Додаткова відпустка працівникам, які мають дітей
Жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину-інваліда, або яка усиновила дитину, одинокій матері, батьку, який виховує дитину без матері (у тому числі й у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також особі, яка взяла дитину під опіку, надається щорічно додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів (стаття 73 Кодексу законів про працю України).
(частина перша статті 19 із змінами, внесеними
згідно із Законами України від 22.10.2004 р. N 2128-IV,
від 19.05.2009 р. N 1343-VI)
За наявності декількох підстав для надання цієї відпустки її загальна тривалість не може перевищувати 17 календарних днів.
(частина друга статті 19 із змінами, внесеними
згідно із Законом України від 19.05.2009 р. N 1343-VI)

По-друге ЛИСТИ всіх міністерств - не являються нормативними актами, вони тільки листи. Нормативния актом є Закон. В даному випадку "Закон України про відпустки".
Ви праві - ця жінка має право на додаткову соціальну відпустку як жінка, що працювала в цьому календарному році і має 2-х дітей.
Свобода не там, где нет стен, а там, где их не чувствуешь !


Повернутись до Кадрові питання