Список форумів Тематичні форуми Форум з бухоблiку Відшкодування маршрутного листа

Відшкодування маршрутного листа

Питання бухобліку і звітності в т.ч. статистичної

Trance4you Аватар користувача
Знавець
Знавець

Повідомлення: 45
Звідки: Дніпропетровськ
Доброго дня! На підприємстві проводиться перевірка НКРС. Підняли питання відшкодування вартості проїзду на маршрутному таксі, так як згідно з Листом N 10831/7/17-0517 від 10.08.2001 ДПА "вартість проїзду у міському пасажирському транспорті (крім таксі) ". Підприємство знаходиться на досить великій відстані від найближчого міського транспорту, проте курсує маршрутка, яка і довозить до міського транспорту, а працівники бухгалтерії, відповідно, їздять у банк, фонди і т.д. На підприємстві є наказ, щодо відшкодування вартості проїзду по потребам підприємства, були складені авансові звіти з маршрутними листами. Хто все ж таки правий? [-o<

maria* Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 4616
Trance4you, якщо квитки приклеєні-ви праві.
Я чув стiльки наклепiв на Вашу адресу, що у мене немає сумнiвiв: Ви — прекрасна людина!
Оскар Уайльд

Trance4you Аватар користувача
Знавець
Знавець

Повідомлення: 45
Звідки: Дніпропетровськ
Квитки прикріплені до маршрутних листів. Просто перевіряючі відносять маршрутку до таксі, а отже відшкодовуватись такі суми не можуть. І націлені на варіанті утримання з працівників повернутих сум. ](*,)

maria* Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 4616
Trance4you,
Trance4you написав:
Просто перевіряючі відносять маршрутку до таксі

а в квитку що пише? проїзд у чому?
Я чув стiльки наклепiв на Вашу адресу, що у мене немає сумнiвiв: Ви — прекрасна людина!
Оскар Уайльд

maria* Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 4616
Trance4you, Лист ДПС України від 13.10.2005 № 20375/7/15-1117
Щодо податкового обліку витрат на проїзд у маршрутному таксі

Дивись коментар

Суттєво. На думку ДПА, маршрутне таксі — це транспорт громадського користування. Це означає, що витрати на проїзд у ньому підлягають відшкодуванню як витрати на відрядження і відносяться до валових витрат.

Державна податкова адміністрація України у зв’язку із численними запитами платників податків, органів державної податкової служби на місцях та з метою належної організації адміністрування податку на прибуток повідомляє щодо податкового обліку витрат на проїзд в маршрутному таксі.

Відповідно до підпункту 5.4.8 п. 5.4 ст. 5 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» (далі — Закон) до валових витрат, зокрема, включаються витрати на відрядження фізичних осіб, що перебувають у трудових відносинах з таким платником податку або є членами керівних органів платника податку, у межах фактичних витрат особи, яка відряджена, на проїзд (включаючи перевезення багажу) як до місця відрядження і назад, так і за місцем відрядження.

Абзацом другим цього підпункту, зокрема, передбачено, що зазначені витрати можуть бути включені до складу валових витрат платника податку лише за наявності підтвердних документів, що засвідчують вартість цих витрат у вигляді транспортних квитків або транспортних рахунків (багажних квитанцій). Не включається до складу витрат платника податку готівка, витрачена на цілі, визначені підпунктами 5.3.1 та 5.4.4 цієї статті, а також на цілі, не пов’язані з відшкодуванням особистих витрат фізичної особи, яка перебуває у відрядженні.

При цьому пунктом 1.7 розділу 1 Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 13.03.98 р. №59 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України від 31.03.98 р. за №218/2658, витрати на проїзд до місця відрядження і назад відшкодовуються у розмірі вартості проїзду повітряним, залізничним, водним і автомобільним транспортом загального користування (крім таксі) з урахуванням усіх витрат, пов’язаних із придбанням проїзних квитків і користуванням постільними речами в поїздах, та страхових платежів на транспорті.

Статтею 2 Закону України «Про автомобільний транспорт» від 05.04.2001 р. №2344 (далі — Закон №2344), зокрема, визначено, що автомобільні транспортні засоби перевізників, що використовуються ними для надання послуг з перевезень пасажирів і вантажів, відносяться до автомобільного транспорту загального користування. При цьому послуги пасажирського автомобільного транспорту загального користування поділяються на автобусні, таксі та вантажо-пасажирські перевезення пасажирів та багажу (стаття 35 Закону №2344).

Відповідно до статті 35 Закону №2344 автобусні перевезення — це переміщення людей і багажу за допомогою автобусів. Внутрішні перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування здійснюються у звичайному (основ­ний вид перевезень) і експресному режимах руху та у режимі маршрутного таксі (додаткові види перевезень). Так, маршрутні таксі здійснюють перевезення пасажирів з обов’язковим наданням їм місць для сидіння та з висадкою і посадкою пасажирів на їх вимогу.

Підпунктом 2.3.1 п. 2.3 розділу другого Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом загального користування (крім надання послуг з перевезення пасажирів та їх багажу на таксі), затверджених наказом Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва та Міністерства транспорту України від 18.12.2003 р. №136/985, передбачено, що суб’єкти господарювання, які надають послуги з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом загального користування (крім надання послуг з перевезення пасажирів та їх багажу на таксі), відповідно до отриманої ліцензії повинні дотримуватися норм чинного законодавства про автомобільний транспорт і забезпечувати, зокрема, виконання Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18.02.97 р. №176 (далі — Правила).

Згідно з пунктом 19 зазначених Правил пасажирський перевізник здійснює перевезення пасажирів за квитками, форма яких затверджується в установленому законодавством порядку. Статтею 38 Закону №2344 визначено, що для пасажира квиток на проїзд в автобусі і на перевезення багажу (для пільгового проїзду — посвідчення особи встановленого зразка) є документом на перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування.

Що стосується визначення терміна «таксі», то відповідно до статті 1 Закону №2344 під цим поняттям слід розуміти спеціальний легковий автомобіль, обладнаний таксометром і призначений для перевезення пасажирів та їх багажу в індивідуальному порядку.

При цьому відповідно до пункту 2 Правил таксометр — це реєстратор розрахункових операцій, яким оснащується таксі для надання пасажиру інформації щодо оплати поїздки. Водій зобов’язаний видати пасажиру чек про оплату його поїздки (пункт 42 Правил).

Також слід зазначити, що надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом загального користування підлягає ліцензуванню згідно з пунктом 33 ст. 9 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» від 01.06.2000 р. №1775, а ліцензування послуг з перевезення пасажирів та їх багажу на таксі здійснюється відповідно до пункту 34 цієї статті.

Таким чином, режим маршрутного таксі є одним з видів внутрішніх перевезень пасажирів на автобусних маршрутах загального користування. У цьому режимі здійснюються перевезення пасажирів з обов’язковим наданням їм місць для сидіння та з висадкою і посадкою пасажирів на їх вимогу. Документом на перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування для пасажира є квиток на проїзд в автобусі і на перевезення багажу, форма якого затверджується в установленому законодавством порядку (для пільгового проїзду — посвідчення особи встановленого зразка). При цьому витрати на проїзд до місця відрядження і назад автобусними маршрутами загального призначення (одним з видів яких є маршрутне таксі) відшкодовуються в розмірі вартості такого проїзду.

На відміну від маршрутного таксі, таксі є окремим видом автомобільного транспорту загального користування, а не одним з видів автобусних перевезень. Таксі обладнане таксометром (для надання пасажиру інформації щодо оплати поїздки) і призначене для перевезення пасажирів та їх багажу в індивідуальному порядку; водій зобов’язаний видати пасажиру чек про оплату його поїздки. При цьому витрати в розмірі вартості такого проїзду до місця відрядження і назад не відшкодовуються.

Таким чином, оскільки поняття «маршрутне таксі» не є тотожним до поняття «таксі», це зумовлює різні підходи до оподаткування витрат на проїзд у таких видах автомобільного транспорту.

Враховуючи викладене вище, витрати на відрядження фізичних осіб, що перебувають у трудових відносинах з платником податку або є членами керівних органів платника податку, у межах фактичних витрат особи, яка відряджена, на проїзд (включаючи перевезення багажу) у маршрутному таксі як до місця відрядження і назад, так і за місцем відрядження включаються до складу валових витрат платника податку на підставі абзацу першого пп. 5.4.8 п. 5.4 ст. 5 Закону за умови дотримання абзацу другого цього підпункту. Що стосується таких витрат на відрядження, здійснених на проїзд в таксі, то зазначені витрати не включаються до складу валових витрат платника податку та фінансуються за рахунок власних коштів.

Заступник голови ДПА України В. РЕВУ
Я чув стiльки наклепiв на Вашу адресу, що у мене немає сумнiвiв: Ви — прекрасна людина!
Оскар Уайльд

Trance4you Аватар користувача
Знавець
Знавець

Повідомлення: 45
Звідки: Дніпропетровськ
Дякую за оперативну і змістовну відповідь! :smls05:

glori1979 Користувач
Користувач

Повідомлення: 12
Здравствуйте! Наша фирма решила возмещать проезд бухгалтеру в маршрутках, т.к. ему приходится много ездить по работе. Я правильно понимаю, что для отнесения подобных затрат в расходы необходимо: приказ, маршрутные листы с прикрепленными к ним талончиками и авансовый отчет от бухгалтера? Можно ли авансовый отчет составлять один раз (в конце месяца)? :smls08:

макс.лю Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 16853
glori1979,
Я правильно понимаю, что для отнесения подобных затрат в расходы необходимо: приказ, маршрутные листы с прикрепленными к ним талончиками и авансовый отчет от бухгалтера?

да
[quoteМожно ли авансовый отчет составлять один раз (в конце месяца)? [/quote]
если вы будете деньги возращать один раз - в конце месяца,то можно,только тоже эту возможность пропишите в приказе,хотя я б каждый день составляла

Ламия Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 33870
Звідки: Город из стекла и камней...
а по-моему, так нельзя.... я десь читала, что по билетам можна видшкодовують только затраты в командировке, а если в пределах своего города, то низя... разве что можно проездной проводить.... 8-[
І ось, коли ми майже там, де холодно і сніг
І зовсім близько наша ся мета.
Бажання сильні, як любов, поможуть нам дійти
І буде взята наша висота.
І все буде добре
Для кожного з нас.

Зображення

макс.лю Аватар користувача
Теург
Теург

Повідомлення: 16853
я десь читала что можна :smile: ,а низя
затраты в командировке, а если в пределах своего города


Повернутись до Форум з бухоблiку

cron