Список форумів Галузевий облік Облік в бюджеті Матеріальна допомога на оздоровлення

Матеріальна допомога на оздоровлення


zema911 Користувач
Користувач

Повідомлення: 7
Підкажіть,будь-ласка,чи законно видано матеріальну допомогу на оздоровлення : нач.відділу у грудні 2013р пішов у відпустку на 5 к.дн та отримав мат.допомогу до відпустки(з період 2010-2011рр).На протязі року більше йому не надавалась відпустка.
На даний момент , щодо надання частини щорічної основної відпустки з наданням матеріальної допомоги ,я керуюсь роз’ясненням Національного агентства України з питань державної служби (лист від 02.11.2011 р. № 7183/12-11 ) ,в якому чітко вказано,що "Відповідно до статті 12 Закону України "Про відпустки" щорічну відпустку на прохання працівника може бути поділено на частини будь-якої тривалості за умови, що основна безперервна її частина становитиме не менше 14 календарних днів. Отже, вказана матеріальна допомога у повному обсязі надається до основної безперервної частини щорічної відпустки, яка має становити не менше 14 календарних днів.
Також,керуючись листом МІНІСТЕРСТВА ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ від 13.05.2008 р. № 287/13/84-08
"Щодо надання матеріальної допомоги на оздоровлення держслужбовцям" де вказано-" Що стосується виплати допомоги на оздоровлення при наданні частини відпустки, то відповідно до статті 12 Закону України "Про відпустки" щорічну відпустку на прохання працівника може бути поділено на частини будь-якої тривалості за умови, що основна безперервна її частина становитиме не менше 14 календарних днів.
В нашому ж випадку керівник установи на протязі календарного року не відбув основної відпустки на протязі 14 к.дн.Отже,на мою думку,матеріальна допомога нарахована йому незаконно.Ваша думка?

kontroler Доцент
Доцент

Повідомлення: 72

zema911, не погоджуюсь. Матеріалку на оздоровлення можна надавати до будь-якої частини щорічної відпустки, навіть меншої за 14 к.д. Справа в тім, що така тривалість - мінімальна неподільна частина відпустки, яку повинен використати працівник. Решту днів він може брати хоч по одному дню раз у тиждень - законодавство це не забороняє. А матеріалку на оздоровлення закладають в кошторис і виплачують один раз на рік. В якості аналогії можна взяти лист Мінсоцполітики від 19.07.2010 № 671/13-84-10, а ще про це писали у "Все про бухгалтерський облік" № 53 за 2013 рік.

Katriн Теург
Теург

Повідомлення: 4211
Звідки: Киев
Я - за!


Но, дело в том, что есть одно свежее глупое письмо Нацдержслужбы (при том, что еще когда они были Головдержслужбой, все письма были нормальные - видно, какой-то суперспециалист у них появился) - где есть привязка именно к 14 к.д.
Нет Лиги под рукой.

Фигня, конечно, это письмо - но могут прицепиться, я знаю такие факты.

Но у меня лично есть такие случаи ... прицепятся - буду отбиваться.

Kadr23 Аватар користувача
Академік
Академік

Повідомлення: 1062
таких писем разных инстанций много
самый действенный вариант:
пишете письмо в Минюст - так мол и так, имеется такое-то письмо. данное письмо содержит такую-то норму которая отсутствует в других НПА. прошу проверить, отменить, сообщить
Минюст по вашему запросу даёт правовую оценку такому письму и, в случае если действительно усмотрит в письме появление нормы права (например как в вашем случае об обязательном использовании 14 к.д), обязан отменить письмо и сообщить вам об этом

на практике это действует
Засрал форум - за что и получил БАН

Sonichka Аватар користувача
Професор
Професор

Повідомлення: 152
Звідки: Україна
Працівник працює в установі з 07.07.16 р. Чи має право на отримання матеріальної допомоги на оздоровлення, якщо хоче взяти відпустку на 5 днів у грудні 2016 р., якщо так, то в повному обсязі чи пропорційно відпрацьованому часу?

Sonichka Аватар користувача
Професор
Професор

Повідомлення: 152
Звідки: Україна
Sonichka написав:
Працівник працює в установі з 07.07.16 р. Чи має право на отримання матеріальної допомоги на оздоровлення, якщо хоче взяти відпустку на 5 днів у грудні 2016 р., якщо так, то в повному обсязі чи пропорційно відпрацьованому часу?

ДОПОМОЖІТЬ, БУДЬ ЛАСКА :oops: :pomidor

FrankHargy Користувач
Користувач

Повідомлення: 6
Мітинги Віктора Януковича - це матеріальна допомога бізробітним і пенсіонерам в час кризи.


Повернутись до Облік в бюджеті

cron